Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok. Mit szedjek...

Kismama vagyok. Mit szedjek fejfájásra? Mit tegyek ha mindig nagyon fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Tűrd. :( Sajnos erre más megoldás nincs. Mindannyian szenvedünk egyiktől vagy másiktől.

Nekem az első trimeszterben a fáradtság uralkodott, vonszoltam magam, szaladt a ház, aludtam, amennyit csak lehetett.

A 2. trimeszterben meg most már 4 hete fáj a fejem, minden nap, rettegek az estéktől vagy a délutántól, amikor elkezdi...

Ez most nem az az időszak, amikor homeopátiás szereken kívül egyéb gyógyszereket lehetne szedni bármire is, kivéve bakteriális fertőzést, gombát, és a lázat.

15 hetes kismama

2009. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Panadolt mondtak, engedtek, ha nagyon muszáj. Persze csak 12 hetes kor után.

Fáradtság ellen pedig: pihenj mindig, amikor csak szükségét érzed!

2009. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fejfájásra maszírozd meg a kezed. Nyújtsd ki az ujjaidat, a hüvelykujjad szorítsd a tenyered mellé. A hüvelykujjad kirajzol egy "vonal"-at, ahogy a bőröd összegyűrődik. A vonal végénél maszírozd a másik kezeddel 2 ujjal, de ekkor már nyissd szét a kezed. Fogsz érezni egy csomót, azt kell szétmaszírozni. Mindkét kezeden csinálhatod, van hogy mindkettőben van csomó, van hogy csak az egyikben. Kb. 10 perc és érezni fogod a változást. Nekem a gyógyszerek nem használnak, ez viszont mindig elmúlasztja a fejfájásom.

A fáradtág ellen az alvás a legjobb módszer, amikor csak tudsz aludj. A házimunka megvár, ne foglalkozz vele. Gondolom az első trimeszterben vagy, a fáradtág akkor van jelen, később jobb lesz és tele leszel energiával.

2009. dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.


En alapvetoen eleg gyorsan beveszek valamit ha faj a fejem, de most nem merek.

29 hetes vagyok es eddig egyszer sem vettem be gyogyszert.

A kez masszazsa tenyleg segit.Masszirozhatod meg a halantekod, a szemgodrodet, vagy a szemoldokod vonalaban a csontban van egy kis lyuk...meg az is hasznal.

Ezek az idegkilepesi pontok amit ha stimulalsz jo hatassal lesz Rad (kozmetikus vagyok es ezeket szoktuk masszazs kozpen finoman nyomogatni).Nagyon jo meg ha a fejedet masszirozod szep lassan, ezzel novelve a vegkeringest.

A faradsagra es a fejfajasra is nagyon jo a friss levego.

Nyujtozz ki a friss levegon es esetleg igyal meg egy pohar citromos vizet (igazi citrommal).

A c-vitamin kicsit felporget.

A menta tea is frissito hatasu es kismamak is ihatjak (hanyingerre is szoktak ajanlani).

Fejfajasra meg jo a kamilla tea (akar iszod akar dorogatasnak).


Jobbulast!!

2009. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok:


Az lemaradt, hogy nezd a vernyomasodat nehogy azert fajjon a fejed.Magas vernyomasra jellemzo a fejfajas (nekem alacsony es akkor is szokott fajni szoval erdemes nezegetni).

jobbulast!

2009. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem merek semmit bevenni, viszont a sósborszeszgél valamennyire használ.
2009. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérd a gyógyszertárban a Paramax Rapid nevű fájdalomcsillapítót, azt be lehet venni, én is bevettem még fogfájásra is.

NEm tudom, hogy szedsz-e valami vitamint, de a fáradság lehet vashiánytól is például...szóval ezt meg lehet nézetni, vagy egyél valamilyen multivitamint, magnéziumot pluszban és akkor lehet, hogy elmúlik. De egyébként valóban a terhességgel is jár egy kis fáradságérzés.

Azzal nem értek egyet, hogy türjük a fájdalmat a végtelenségig, vannak szerek amik használhatók, csak meg kell találni őket.

(30 hetes mami)

2009. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen kérdés volt már (naponta), keress vissza, minden nap leírjuk a szedhető gyógyszereket (orvos által ajánlott).
2009. dec. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én homeos bogyót szedtem fejfájásra, szinte mindig használt. A lányom makk egészséges.
2009. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én örököltem a fejfájást,és terhesség elött sem segített semmiféle gyógyszer,csak az alvás.Az elsö trimeszterben szenvedtem még töle,most már egyre kevesebbet fáj.Ha más nem segít,feküdj le,mire felkelsz,valószínüleg elmúlik.Kiderült hogy vérszegény vagyok (terhesség elött nem voltam az),azért vagyok én is nagyon fáradékony,de vas-tablettát kaptam,eddig igaz nem sokat használt mert ugyanolyan fáradt vagyok,de ha nincs más,hozzászokom,hisz ez ezzel jár... 27 hetes kismama
2009. dec. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!