Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességen 15. hetében...

Terhességen 15. hetében járok, pajzsmirigy problémám van, emiatt nagyon fontos, hogy szinten tartsam a TSH és T4 szintemet. Mikortól termeli a baba magának ezeket a hormonokat?

Figyelt kérdés
(Alulműködő a pajzsmirigyem, és egyszer már elvetéltem emiatt.) Ha valaki tud ezzel kapcsolatban valamit, kérem írjon! Köszönöm!
2009. máj. 11. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is alulműködésem van,26 hetes vagyok,szintén volt már 1 vetélésem.Találtam egy kisebb írást (bemásolom) hátha hasznos dolgot tudsz meg belőle:

"A magzat fejlődésének korai időszakában (11. hétig) a méhlepényen átjutó anyai pajzsmirigy hormonok felelősek a megfelelő fejlődésért, később a magzat saját, már kifejlődött pajzsmirigye termeli a szükséges hormonokat(16. héttől). Több fejlődési rendellenesség lép fel az alacsonyabb hormonszintek mellett, mintha emelkedettek az értékek (utóbbiak egyéb, főleg szívműködéssel kapcsolatos szövődményeket okozhatnak"

Úgyhogy ha eddig gyógyszerrel rendben volt a TSH szinted és gyakran jársz kontrollra akkor nagy baj nem lehet.Ne gondolj semmi rosszra és akkor minden rendben lesz!!!

Problémamentes Boldog Babavárást Kívánok!!!

2009. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nem szedsz semmit?Az enyém is alul működik,én szedek gyogyit.Kétszer szültem,mindkétszer rendben volt minden.Havonta hormonszint ellenőrzésre jártam,ha kellett emelték a gyógyszer adagját.
2009. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi az 'off'-ért, de neked hogy derült ki a pajzsmirigy probléma? Az előző terhességed alatt vagy még az előtt?
2009. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 6hetete van kontroll és Tsh-t néznek,rendben van minden,de szerdán megyek az uj kontrollra.

Már 16hetesek leszünk;)

Előfordulhat,hogy csökkentik is a gyógyszert ha már a baba is termel hormont.


Jó terhességet és ne aggódj,nekem is volt vetélésem a PM miatt és most minden rendben.

2009. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!