Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Levetetitek a köldökzsinórvért?

Levetetitek a köldökzsinórvért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 14:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem.Szerettük volna,de nics miből,igy meg elég nehéz..
2009. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs rá pénzünk.
2009. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%
Ha olcsóbb lenne, talán levetetnénk, de így nincs pénzünk. Azonkívül ki tudja, hogy mire nekünk majd kell(remélem, soha), fel tudják-e használni, jó-e a mostani technika stb... szerintem majd az unokáinknál lesz kiforrott ez a dolog.
2009. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még részletre sem tudnánk...
2009. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,gondolkodom rajta.
2009. máj. 11. 21:32
 26/30 anonim ***** válasza:
83%
Mi is gondolkozunk rajta. Jól tudom, hogy ezt külföldön tárolják és Magyarországon még nem is engedélyezettek az őssejttel kapcsolatos műtétek??? (nem a levétel, hanem a felhasználás, ha esetleg szükség van rá)
2009. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

www.krio.hu

Magyarországon tárolják.

2009. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
57%

Mi is a Krionál fogjuk levetetni. Ők Magyarországon tárolják. Lehet részletfizetést kérni a 20 éves tárolásra, és lehet fizetni évente egy év tárolást, akkor azért ki lehet gazdálkodni az árát. Szerintem ilyen alkalom egyszer adódik az életben, a felnőttkorban levehető őssejtek, azok nem pont erre szolgálnak. Inkább legyen pénzkidobás, és legyen mindig egészséges a kisfiam, de ha meg pont ez menthetné meg, és én nem vetetném le neki, azt nem tudom, hogyan tudnám feldolgozni. Hétről hétre egyre több mindenhez tudják felhasználni. Van ugyan rizikó, mint mindenben, amiért pénzt ad ki az ember, persze, nem lehet tudni, hogy ott lesz-e a cég évek múlva, stb, de én ezt vállalom. Korábban is így gondoltam, de mikor terhes lettem, akkor kiderült, egyik napról a másikra, hogy egy családtagom beteg. Szóval már azt is tudom, hogy nem dughatja az ember a fejét a homokba, hogy velem ez nem történhet meg, az én családomból nem lesz senki beteg, úgysem lesz rá szükségem.

Egyébként ha van egészségpénztárad (márpedig nem tart sokáig kötni egy szerződést!) akkor az őssejtlevételre kiadott pénzből egy rész visszajöhet. Úgy értem befizeted az egészségszámládra a pénzt (20 évre kb 300000 ft), majd az egészségpénztáron keresztül fizetsz a sejtbanknak. Ezután jövő évben, amit a 300000 forintból saját befizetésként tettél be, abból 30%-ot az szja bevallásodban visszakérhetsz az egészségszámládra, amit később még sokmindenre elkölthetsz, ez közel 100000 ft!

Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de ez az én véleményem! Drága, bizonytalan a gazdasági háttér, valóban a gyerek miatt mindenhol lehúzzák a szülőket, és ha később levetethetném, akkor én sem tenném meg most. De ezt csak ilyenkor lehet, és én nem akarok kockáztatni! A krio.hu honlapon nagyon részletesen le van írva sokminden, köztük az árak, és a fizetési lehetőségek is. Érdemes átolvasni, esetleg elmenni a konzultációra, az még nem kerül semmibe!

2009. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne rá pénzünk, akkor mindenféleképpen levetetnénk, de mivel nincs, így nem. Sajnos.
2009. máj. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Mi levetetjük! Nem tudnám elviselni ha neadj Isten szükség volna rá, és nincs...!
2011. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!