Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelgetted másik kisgyermekede...

Emelgetted másik kisgyermekedet terhességed alatt? Az első trimeszterben is?

Figyelt kérdés
Én most vagyok az elején a tehességnek, de kénytelen vagyok még emelgetni 2 éves fiamat, ami nem esik túl jól.
2011. nov. 21. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

igen.

még most is..

27 hetes múltam, 2 éves 3 hónapos a kislányom.

2011. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
én is emelgetem 2évesemet, muszáj, mert nem hajlandó lépcsőzni és a 2.on lakunk. ha egyébként is a karomban szeretne lenni, akkor leülök és úgy van az ölemben, vagy leguggolok hozzá és úgy ölelem meg, ha épp nem tudok leülni sehol. cipelni tényleg csak akkor, ha nagyon muszáj, de elkerülhetetlen.
2011. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de próbáltam minél kevesebbet, és az önállóságra szoktatni. Pl inkább vittük a babakocsit, hogy ne kelljen hazafelé cipelnem.
2011. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Igen, az utolsó napig. 13 kilós 2,5 éves a tesó, 40 hétre szültem a picit 6 hete.

Nem volt semmi bajom tőle, azt leszámítva, hogy a derekam kikészült.

2011. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Bár sokan ellenem fognak felszólalni, de azt tudni érdemes, bárki bármit mondd, hogy emelgetni terhesen NEM TESZ JÓT! Ha mákod van, ne lesz gond, ha nincsen mákod, akkor lehet belőle vetélés, lepényleválás, bevérzés. Teljesen egészséges terhességnél is. Nem arra hivatkozni, hogy az a baba, aki meg akar maradni, meg is marad.

A genetikán kívül még van ezer millió dolog, ami gondossággal befolyásolható.


Tehát a 2 éves nagyfiú emelgetését minimalizálni kell.


A kérdésre a válasz: nem emelgettem csak minimálisat egész terhesség alatt. Inkább leguggoltam a gyerekekhez, fekve játszottunk, stb.

2011. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk egy éves a nagytesó, én pedig épp elbúcsúztam az első trimesztertől. :) A kisfiam még nem jár, másodikon lakunk, tehát esélytelen, hogy ne kelljen megemelnem - napjában sokszor. Az orvosom erről azt mondta, hogy ez tipikusan azoknál okozhat gondot, akiknél méhszájelégtelenség veszélye áll fenn (ha mondjuk ez volt a korábbi terhességnél, sanszos, hogy megismétlődik), egyébként pedig "hozzá van szokva" a szervezet ehhez a terheléshez, de az ő súlyánál többet ne emeljek. Úgyhogy - mivel kis korkülönbséget akartunk - nincs mese, el kell látnom őt is. (S próbálom mindezt haláli nyugalommal tenni, holott az első babám a harmincas hetei legelején látta meg a napvilágot... )
2011. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

két és fél éves a fiam, 35 hetes vagyok

simán felemelem, nekem a végén már a gugolás megy nehezen

nem szokta cipeltetni magát, de ha elesik menet közben és sír, akkor a mai napig felveszem, és így tettem az első trimeszterben is

nekem azt mondta a dokim, hogy hozzá van szokva a testem a terheléshez, ezért nem baj, de nyilván ne vigyem túlzásba...hát én nem változtattam semmin, és már a célegyenesben vagyok

2011. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Van egy 2 és egy 4 éves gyermekem, most 10 hetes terhes vagyok. Bizony előfordul hogy még a nagyobbat is megemelem, bár elég vékonyka, 15kg körül van.

Mikor a második babát vártam, a nagyobb még babakocsis volt. Ha busszal mentünk valahová kénytelen voltam babakocsival együtt felemelni és feltenni a buszra, mert csak nagyon ritkán volt valaki aki segített. Mikor már nagy pocakom volt, akkor sem tolongtak a segítőkész emberek.

2011. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
2 éves ikrek mellett voltam terhes, muszáj voltam emelgetni. Amikor csak lehetett, önállóságra szoktattam őket, de minden helyzetet nem lehetett elkerülni. Nem volt belőle baj.
2011. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

6 hetes vagyok még csak.

Az első gyerekem 2,5 éves múlt, 13 kg.

Nem emelgetem. Nem merem, mert amióta tudom, hogy terhes vagyok állandóan fáj a hasam is, meg egyébként sem merem.

Elég önálló, meg is értette eddig. Ügyesen alkalmazkodik. Tényleg csak akkor emelem, ha nagyon muszáj, egyébként az apja emelgeti.

2011. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!