Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelgetted másik kisgyermekede...

Emelgetted másik kisgyermekedet terhességed alatt? Az első trimeszterben is?

Figyelt kérdés
Én most vagyok az elején a tehességnek, de kénytelen vagyok még emelgetni 2 éves fiamat, ami nem esik túl jól.
2011. nov. 21. 14:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is van egy 2 és fél éves fiam, 15kg és 28 hetes vagyok. Én is emelgetem, mert van amikor elkerülhetetlen (pl. fürdésnél kivenni a kádból, ha nincs itthon Apa), de arra is rászoktattam, hogy pl. utcán nem cipelem csak azért mert nincs kedve gyalogolni. Nagyon jól tudja, hogy én nem cipelem, ezért nem is próbálkozik, elég hamar megszokta. Mi pl. inkább kismotorral, vagy triciklivel megyünk bárhová és akkor nagyon jól kiküszöbölhető az, hogy egyáltalán cipeli kelljen (persze jól tudja, hogy Apánál, Mamánál el lehet érni :)). A dokit én is megkérdeztem és azt mondta, mint amit sokan előttem írtak, hogy nyugodtan lehet.
2011. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Szombaton töltöttem a 40. hetet, még mindig emelgetem a fiam, másfél éves. Babakocsiba, etetőszékbe, kádba, kiságyba ha egyedül vagyok.

Leguggolni nem nagyon akarok hozzá, mert felállni sokkal rosszabb nekem, mint megemelni, puszi és letenni.


De egyébként ha nem esne jól, biztos nem emelgetném.

2011. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

1,5 éves a kislányunk, emelgetem, mert a Párom 3 műszakban

dolgozik és nincs mindig itthon fürdetésnél, fektetésnél, stb. Be kell tennem a kiságyba, a kádba, le kell vinnem az elsőről a babakocsit (gyerekkel együtt).

12 hetes vagyok.

2011. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
27%

Én még csak az első babámat várom, de tuti nem emelgetnék terhesen. Volt már egy vetélésem, nem kockáztatnék. Van aki úgy gondolkodik, hogy ha elmegy hát elmegy, majd lesz másik, én nem vagyok ilyen.

Azért szerintem egy 2-3-4 éves egészséges gyerekkel meg lehet oldani a dolgokat, pl apuka is berakhatja este a kádba a gyereket. Most biztos megint azzal jöttök, hogy apuka dolgozik, de azért nem hinném, hogy annyira általános az, hogy apuka este 8 után még a melóban van. Nyilván van ilyen is, de azért nem ez az átlag.

Ha megoldhatatlan lenne, nem vállalnék gyerekeket ilyen kis korkülönbséggel (mondjuk én amúgy is szeretnék minimum 4-5 év korkülönbséget egyéb okokból is, de ez most nem tartozik ide)

2011. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%
kedves utolsó,én is 4-5 év korkülömbséget szerettem volna,de nem így jött össze.másfél éves a kislányom,és 17 hetes terhes vagyok.és igen is ha muszály emelgetni a nagyot akkor muszály.óvatosan emelem fel,ennél többet nem tehetek.én sajnos olyan helyzetben vagyok h a kislányomnak az előző párom az apukája,a pocaklakónak pedig a mostani párom,és vele még nem élek együtt(majd csak jövő hónaptól),és én a nagymamánál lakok a kislányommal.és hát ugyebár a mamámtól nem várhatom el h idősen,betegesen ő emelgesse a gyereket helyettem.szval ha rávinne a kényszer te is emelgetnéd hidd el.
2011. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 20:16-os! Szerintem térjünk erre vissza, ha megszületett a babád, és két év körüli lesz. És most nem kötekszem, de én is sok mindent elterveztem, aztán mégsem úgy lett. Szóval sok elvem megdőlt (na nem az alapok). Minden jót neked! Az emelgetésről már korábban leírtam a véleményem.
2011. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

22 hónapos a fiam, 35 hetes vagyok

Talán az első trimeszterben nem emelgettem annyit, de már nem emlékszem. Viszont a mai napig emelem, ha érzem, hogy ez most nem fog jólesni, akkor inkább ölbe veszem vagy leguggolok mellé.

2011. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!