Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol kell érezzem az első...

Hol kell érezzem az első magzatmozgást? A köldököm alatt vagy valamelyik oldalt esetleg középen? 19. hetes kismama.

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

19 hetesen a méh egy kicsivel a köldök alatt van, így ott érezheted. szerintem befolyásolja az is, hogy hol tapad a méhlepény.


20 hetes kismama

2011. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem mellső fali a méhlepényem, vagyis ott tapadt meg. Tegnap este éreztem először, lehet hogy hülyén hangzik, de olyan volt mintha "nyikorogna" belül a hasam, majd mintha egy buborék pukkant volna ki a köldököm tájékán. Ma elég sokszor éreztem ezt a buborékot a hasam alján, de csak ha ülök, vajon ez a baba???
2011. nov. 21. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem semmi hangot nem ad, de többször olvastam már itt olyat, hogy pukkanást hallottak. Én már kb 1 hónapja érzem de nekem hátsó falon tapad a lepény így előbb lehetett érezni a babát. Nekem amikor először megmozdult nagyon furcsa érzés volt, mintha egy lufit próbáltak volna felfújni bent. Mostmár hozzászoktam, sőt imádom, de először nem volt túl kellemes:)

Szerintem érezheted már őt, de ha nem érzed akkor sincs baj, hamarosan megérzed.

2011. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én sem hallottam, csak éreztem a "nyikorgást" jó tudom hülye hasonlat, de máshoz nem tudnám fogni. Remélem is hogy már őt éreztem :)
2011. nov. 21. 15:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg a pukkanást is éreztem, nem hallottam.
2011. nov. 21. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Hátsó fali lepénnyel én 19 hetesen éreztem először a mozgását, nekem átvándorolt az egyik oldalamról a másikra.

Lehet hogy előtte is voltak már ilyen buborékos jelek, de nekem elég sokat zuborognak a beleim, így nem is találgattam inkább, hogy a baba volt e vagy csak a beleim.


A méhed a köldöködig ér kb, de ez is változó, nekem a 18. heti uh-n már simán a köldökömig ért, és az uh elől a köldököm mögé bújt be!

Én amúgy lentebb éreztem valahol félúton a köldököm és a szemérem csontom között.

Ma meg már érzem konkrétan mikor hogyan fekszik, hogy a lábával vagy a kezével dörömböl e, meg hogy melyik testrészét nyomja ki!


27 hkm

2011. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De aranyos, bárcsak már apa is érezhetné..de gondolom arra még várnia kell.
2011. nov. 21. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!