Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek vérvételre az...

Holnap megyek vérvételre az afp-hez. De hoolnap már 16+6 hetes leszek. Rossz lesz az eredményem?

Figyelt kérdés
mekkora az esélye h ez miatt nem lesz jó az afp-m?félek egy kicsit.tapasztalatok?akiknek később vették le milyen lett az eredménye?
2011. nov. 22. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

16 hét 4 naposan voltam, az eredményem alacsony lett.

De megnyugtattak, hogy sokszor ad fals eredményt, így nem kell ezen aggódni, ha előtte minden vizsgálat alatt rendben találtak mindent. Főleg a 12 hetes vizsgálatnál.

Engem elküldtek a 18. héten genetikára, ott is minden rendben volt. Babám egészségesen született.

Ne aggódj, akkor sem, ha rossz lesz az eredmény! Nem jelent feltétlen bajt!

2011. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez az orvosok szerint is nagyon elavult módszer, ezért adhat akkor is fals eredményt ha pont a 16. héten veszik le. Emiatt nem kell megijedni.

Ezt a vizsgálatot már nem is szabadna elvégezni, mert csak riogatja feleslegesen a kismamákat.

Egy ismerősömnek időben vették le, nagyon rossz lett az eredmény, kétségbe volt esve, elküldték különféle vizsgálatokra, végül kiderült semmi baja a babának. Így okoztak ezzel neki nem kevés álmatlan éjszakát. Teljesen egészségesen született a babája.

2011. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 16+5 hetesen mentem AFP-re, magas lett az eredmény. Voltam genetikán, csináltak több UH-t is, baba rendben. Felajánlották az amniocentézist, de abból se derülne ki egyértelműen, hogy van-e pl nyitott gerinc, az UH sokkal biztosabb. Én nem vagyok hajlandó ezen parázni, az ultrahang szerint minden ok, ugyhogy megnyugodtam.

Ne foglalkozz az AFP-vel, ha csak nem kiugróan rossz az eredmény. Külföldön már nem is végzik ezt a vizsgálatot, csak ebben az országban mindennel kissé le vagyunk maradva.

Talán a majd mi gyerekeinket már nem zaklatják ilyen hülyeségekkel.

2011. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,valamennyire megnyugodtam.de teljesen csak akkor fogok ha minden rendben lezs.:)
2011. nov. 23. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


16+5 hetesen voltam és jók lettek az eredmények. Ne izgulj! Majd írd meg, hogy mi lett. Drukkolok!


22 hkm

2011. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a te válaszodat is.ma reggel voltam,levették a vért.1.-én megyek a védőnőhöz,remélem addigra már megkapja az eredményemet és tudni fogom h mi a helyzet.mindenképp megírom.
2011. nov. 23. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!