Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok el a munkáltat...

Mikor mondtátok el a munkáltatónak a terhességet és milyen volt a fogadtatás?

Figyelt kérdés
Én tegnap mondtam el neki (12. hét), mert csak 3-4 havonta van itt (amúgy külföldön tartózkodik), és nagyon jól fogadta. Gratulált és még puszit is adott! Úgy érzem, nagyon szerencsés vagyok, mert számít arra, hogy visszajövök. (Azért azt hozzá kell tenni, hogy ő már 61 éves, és ebben a korban azért másként látják a helyzetet.)

2011. nov. 23. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én amint pozit teszteltem azonnal elmondtam mivel olyan helyen dolgozom ahol veszélyes anyagok vannak,tehát nekem el is kellett mennem táppénzre azonnal.a főnököm egyrészből nagyon örült neki mivel tudta h régóta szerettünk volna csak nem jött össze.másrészről bánatos volt,hogy elveszít egy jó munkaerőt.nem nagyképűségből írom,ezt ő mondta.
2011. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én főnököm az első pillanattól tudta. Sőt, ő mondta hogy csináljak tesztet mert én még nem akartam mert máskor is előfordult hogy késett. Ő volt a második aki megtudta. Nagyon örült neki, de ő amúgy is egy nagyon kedves aranyos nő. :)
2011. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én kb. 6 hetes lehettem kénytelen voltam elmondani, mert veszélyes a munkahelyem. Akkor jelentettem be írásban is. De talán jobb lett volna hallgatni, mert ahogy megtudta a babát, azonnal berakott egy 7*24 órás szolgálatba (éjjelnappal+hétvégén), aztán veszélyes vegyi anyagokhoz küldött ellenőrzésbe, hiába kértem, küldje a nem terheseket. Nem akarta elfogadni, hogy egy anyának fontosabb a gyereke egészsége 1000 munakhelynél is.

A főnököm pasi, kb 36 éves. lehet nem az ő agyszüleménye volt az egész, ahnem a jóindulatú kollegináké, nem tudom.

Aztán kiírattam magam. Amikor vittem az orvosi papírt, hogy márpedig én tovább nem megyek, akkor beijedt, hogy mi lesz nélkülem. Mondtam neki, ezen nem ártott volna elgondolkodni az elején. Azóta itthon vagyok. Nyugi van, minden nagyon jó :)

17+5hkm

2011. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát a miénk elég rendhagyóra sikeredett...

A pozitív tesztelés (ma 4 éve) másnapján frontálisan karamboloztunk, és bár csak egy munkatársam lett beavatva +a szülők, másnap már mindenki azért aggódott (köztük a főnököm is) hogy csak a baba megmaradjon. Most 3 éves :) Az öccsénél pedig még gyeden voltam a "naggyal" pár hetes terhes voltam amikor felhívott a főnök, hogy nem szeretnék-e hamarabb visszamenni, mert úgy alakult, hogy nagy szükség lenne rám. Így kénytelen voltam elmondani. Ő pedig gratulált.

2011. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én pozi teszt után 3 nappal szóltam, és többet be sem mentem, pedig nem veszélyes a munkahelyem,pénzintézetben dolgoztam. Az ok az volt, hogy cukorbeteg vagyok, és annyira nem voltak partnerek, hogy időben adhassam be az inzulint, és időben egyek. Azt mondták, majd ha nem áll ügyfél az ablakomnál, ami volt, hogy csak 11-kor alakult úgy. Terhesen meg azonnal még jobban megugrott a cukrom, így a diabetológus nem engedett ilyen körülmények között dolgozni.

Gondolhatod, hogy nem volt szívélyes a búcsú, azt mondták, cserbenhagytam Őket.

2011. nov. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én főnököm nagyon boldog volt,már nagyon várta ezt a pillanatot!Együtt voltunk ultrahangon is tegnap, könnyekig hatódott, miután meghallotta mindkét baba szívhangját!Amúgy mióta tudja,hogy terhes vagyok nagyon szigorú velem!De megbocsátom neki,hisz mégiscsak a férjem:)
2011. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 8. héten, mert otthon kellett maradnom. Ha nem lett volna gond, vártam volna a 12-16. hétig is. A fogadtatás nagyon jó volt :)
2011. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és az én főnököm is 60 fölötti és férfi :) Szerintem ettől nem látják másként a helyzetet. Ez egyéni, beállítottság kérdése.
2011. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekeseket írtok! Néha könnybe lábad a szemem. (Bár mostanság még a reklámokon is sírok.) Kitartást és jó babavárást mindenkinek! Az újonnan érkezőktől továbbra is szívesen várom a sztorikat! :-)
2011. nov. 23. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!