Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2100-as méhszáj a 29. héten....

2100-as méhszáj a 29. héten. Első baba. Az orvos megijesztett, volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Antibiotikumot is írt fel, mert valami gyulladás is van, szigorú ágynyugalom. Félek nehogy koraszülés legyen, nagyon sokat vártunk a babára.
2011. nov. 23. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 29. hét, 2100-as méhszáj. Be is fektettek pár napra, nehogy meginduljon a szülés, mert sokat keményedtem.

Nem voltam szigorú ágynyugalomra intve, de azért pihennem kellett. A házaséletet is engedte a doki, csak óvatosan.

Aztán 4 nappal hordtam túl a kislányomat. Szóval ne aggódj, nem biztos, hogy előbb megindul a szülés.

Én 2100-as méhszájjal indultam szülni.

2011. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

28.héten 2100. Most hétfőn voltam vizsgálaton, 31hetesen, már csak 1100 a méhszájam. Nekem vannak jóslóim is. A doki be akart fektetni a kórházba, de mivel a belső még zárt, a lepénnyel sincs probléma igy még maradhatok itthon. Hidd el én is nagyon izgulok, hogy mi lesz...

32hkm

2011. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem a 31. héten beindult fájásokkal a szülés!Vissza tudták tartani...Igazából nem is tudtam mit érzek, mert nem voltak erősek...de tudtam baj van irány a szülőszoba :(

Bent is tartottak!A méhszáj értékem (reggelre mire leállt a folyamat)1222 lett :( Hát engem sem biztattak semmi jóval!Ez okt 9-én volt (dec 7-re voltam kiírva)!Minden orvos azt mondta ha novemberig kihúzzuk...

Szóval az érték..uágye az aztjelenti teljesen elvékonyodott a méhszájam és mindenhol kinyíltam 2 ujjnyira, sőt még a nyákdugómis element!Szigorú ágynyugalom, sex ohne...A 35. hétig tartottam mindezt, de utána azt mondtaa dokim csinálhatok bármit!El is kezdtem főzni mosni takarítani valasni...Bevásárolni, újra vezetettem!ÉS 39+4-re született mega lányunk!Szóval nálunk jól alakult!És rosszabb értékkel, majdnem végig kihúztuk!


Bízz magatokban, és meséld le a babádnak, hogy neki még most ott jó...Te is várod ataálkozást, de legyen még türelemmel!ÉS fel fejjel!


Én onnantól is napi szinten keményedtem, jóslóztam, a megnéziumot csak a 35. hétig szedhettem, és utána is még 4,5 hétig bent maradt!

Szóval fel a fejjel!Pihenj egész nap, ha megtetehted, mosta babád a legfontosabb!Minden rendben lesz!Hangolódjatok egymásra, hisz így lesz sok sok időd most is vele foglalkozni!

Sok boldogságot kívánok!

2011. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató válaszokat, második szorítok neked is, hogy minden ok legyen. Utolsó nagyon kedves vagy, köszönöm szépen.
2011. nov. 24. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem az első terhességemnél volt így csak nekem a 24. héttől volt 2111 és kiírt nap előtt 3 nappal szültem és nem volt semmi probléma sokat pihiztem szedtem a magne b6-ot napi 3-at és elég könnyű szülésem volt!
2011. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom gyerköcömnél már a 17-18. héttől volt 2100,tilos volt a szex és csak házimunkát végeztem,mindhárom szülést inditották.Pihenj sokat és nem lesz baj!
2011. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 25 hetesen 2000-es volt az értékem, arra azt mondták teljesen jó. Aztán utána többször is keményedtem, 29 hetesen már csak 1000 volt az eredményem. Sok pihenés javasolt, elvileg ha nem görcsölök, lehetne szexelni is, de mi ezt nem mernénk bevállalni. Ha megteheted, akkor most egy jó 5-6 hétig a nap nagy részében legyél vízszintesbe, ugyanis ilyenkor a baba súlya nem terhelődik a méhszájra. Én is ezt teszem, szerencsére megtehetem, szedem a magnerotot is, így már a keményedések sincsenek. Ne izgulj, minden rendben lesz, látod másnak is volt hasonló eredménye és kihúzták a legvégéig. Persze én is tartok a koraszüléstől, de ezek a válaszok engem is megnyugtatnak. 31hkm
2011. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Nekem 12. héttől 2000-es, de semmi extrát nem mondott a dokim, mindig nézi, azóta is 2000-es!


27 hkm

2011. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok, egy kicsit megnyugodtam csak az idegesít hogy fáj is enyhén a hasam alja. Eddig pörögtem, sütöttem, főztem, tüzet raktam, stb. stb. egész nap talpon voltam. Visszaveszek belőle, ma már egész nap pihiztem, remélem rendben lesz. Még sose vártam így a karácsonyt, ha azon túl leszek már megnyugodhatok kicsit. Mindenkinek kívánok minden jót. Ha még van valakinek hasonló esete szívesen veszem.
2011. nov. 24. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem terhesseg elejetol volt 2000-es, azt mondta a doki, hogy az normalis.

27 hetesen talalt 2100-ast, erre sem mondott semmi extrat, csak meg tobb magneziumot kellett szednem, mert elotte is sokat kemenyedett a hasam. (Addig napi 1000 mg-ot szedtem, utana 1500-2000 mg-ot kellett kemenyedestol fuggetlen.)

MOndta, hogy pihenjek, ha tudok, de mivel tudta, hogy nincs ra lehetosegem, igy nem mondta az agynyugalmat, kb semmire sem kellett figyelnem, csak max arra, hogy ne nagyon hajtsam tul magam. Szeretkezni is lehetett.

Vegul 38 hetesen lett 1222-es 2 nap suru kemenyedes utan, majd 1333-as es ra negy napra inditani kellett, mert nem indult be a szules magatol. Alig vajudtam.

De amig a magneziumot szedtem (38. betoltott hetig), addig nem nyilt magatol.

Nekem streptococcus-om volt, mas fertozesem viszont nem. Arra csak vajudas elott kaptam antibiotikumot infuzioban, ezert lett inditott a szules.


De minden terhesseg mas, ha van lehetoseged pihenni, akkor tedd azt, de ketsegbe ne ess, latod, hogy ez nem feltetlenul rossz ertek.

2011. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!