Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy gond, ha nem szedek...

Nagy gond, ha nem szedek terhesvitamint?

Figyelt kérdés
8,5 hetes vagyok és egy ideig szedtem az Elevitet, de rosszul voltam tőle, azóta csak folsavat szedek külön. Mennyire hátrány ez, lehet gond belőle vagy csak túldimenzionálják a terhesvitalminok előnyeit?
2008. márc. 23. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nem gond!Nekem a doki azt mondta hogy megvan minden vitamin a szervezetemben amire egy babának szüksége van.Ha valamelyik vitamin alacsonyabb szintre esik akkor elég azt az egyet pótolni.Most a 2.terhességemnél szedem kb 2 hónapig, de csak azért mert úgy érzem szüksége van a szervezetemnek rá, mert "nem túl régem" még szoptattam.
2008. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Csak csatlakozni tudok az előttem szóló megnyugtatásához. Nem a kifejezetten terhesvitamin kell (szerintem az nem is olyan egészséges és komplex), hanem hogy vitaminokban gazdag ételeket egyél, és a maradékot pótold. Én nem szednék iylen mesterséges vitaminokat, ugyanis csak 3%-a szívódik fel. Ajánlom a természetes eredetű bio-vitaminokat, nekem nagyon bevált, és legalább tudom hogy JÓT teszek vele magunknak. Nem mellesleg a mesterséges vitaminok (pl. Elevit) hozzájárulnak az óriás-babák méretéhez. És nem feltétlen azért mert oylan hű de egészségesek.

Lehet sokak számára nem elfogadható a magyarázatom, és gondolkodásom, de én minél inkább egészséges, természetes dolgokat keresek az életben, és ennek helyességéről racionális orvos Édesanyám is csak megerősítettm ami számomra nagy szó.

További gyönyörű heteket, és nagyon egészséges picurkát kívánok Neked!!! :)

39.kismama

2008. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A terhes vitaminokat pont a várandós és szotpatatós kismamák szükségleteihez fejlesztették ki. Én nem hiszem, hogy csak 3%-uk szívodna fel, mert akkor pont semmit sem érnének (ilyen szigorú szabályozások mellett talán nem is árusíthatnák őket). :(

Viszont én is azon az álláspontoton vagyok, hogy helyes táplálkozás mellett nem feltétlenül van szükség extra vitaminok bevitelére.

Én ennek ellenére szedek vasat, jódot, és folsavat. Ezeket ugyanis nehéz még helyes táplálkozással is elegendőt bevinni a szervezetbe. (vasat azért, mert nekem midig kicsit vérszegény vérképeim voltak)

A baba mindent elvesz amire szüksége van, ha kell a csontjaidból/fogaidból elvonja a kálciumot. Úgy van kitalálva a szervezet, hogy a baba mindent megkapjon, még akkor is, ha az anya esetleg hiányban van/lesz. Ezért szerintem ártani nem árthat, ha valamennyire azért pótoljuk a vitaminok bevitelét.

Az, hogy az Elevit-től azért születnének "óriás bébik" (ettől én is féltem), mert az mesterséges vitamin, ezt nem hiszem. Szeritnem egyszerűen azért, mert aki vitamint is szed, az oda is figyel a táplálkozásra, a sok B vitamin nyugtat is, tehát ideális lesz a növekedéshez minden körülmény. Jóléti trásadalmakban egyre nagyobb babák születnek... sokat eszünk. van miből híznia a picinek.

A vitaminok felszívódását sok minden befolyásolja, nem csupán az, hogy milyen laboratoriumban állítják elő őket. Az viszont tény, hogy csak tablettákkal lehet túladagolni vitaminokat. Tehát inkább komplex (multi) vitaminkészítményeket érdemes szedni, mint külön külön tablettákat.

Kisfiammal 3 hónapig szedtem Elevitet, és valamiylen multivitamint majdnem végig, de mégsem lett óriás 3200g-vel és 54 cm-vel született, szerintem teljesen arányos volt :)

2008. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet belőle gond. Én szedtem, és 3120gr 49cm lett a kisfiam. NEM IGAZ, hogy nagyok lesznek tőle a babák!!


De a lényeg, hogy régen sem szedtek az anyukák ilyesmit (pl a szüleink sem szerintem) aztán mégis itt vagyunk!!! Gondolj erre! Egyébként is, megkérheted az orvost, hogy nézze meg, van-e elég vitamin a szervezetedben. Ha valamelyikből nincs elég, még mindig szedheted.

2008. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, ha belegondolsz, a szüleink sem szedtek ilyesmit, és itt vagyunk. AZ orvos szerintem meg tudja nézni a vitaminszintedet, ha valamiből kevés van, azt mindig lehet pótolni. Szerintem a terhesvitemin leginkább a folsav miatt jó, igaz azt is lehet külön szedni.


Egyébként nem lesznek nagyok a babák a vitminoktól. Én szedtem Elevitet, és A kisfiam 3120gr és 49 cm lett, időre betöltött 38. hétre született.

2008. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Majd a vérvételi eredményeidből a doki megmondja szükség van-e rá vagy sem.Nekem annyira " kitűnő" eredményeim lettek mindig, hogy állítólag nem kellene szednem.Azért minden másnap vagy kétnaponta bedobok egy elevitet meg néhe magne B6-ot.

2008. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet azzal a dologgal , hogy a szüleink sem szedtek vitamint és mégis itt vagyunk. Igen ám, de akkor még a zöldségekben és a gyümölcsökben is legalább 60-70%-al több vitamin volt mint a ma még éretlenül leszedett paprikába , paradicsomban vagy akármi másban, és nem volt ennyi szennyeződés! Én a helyedben szedném. A vitamin csak jót tehet a babának! 25.hetes kismama
2008. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elevitet szedek, de a korának megfelelő méretű a babám (34. hétbe lépek éppen). Én biztosan szednék valamilyen másfajta terhes-vitamint, ha rosszul lennék az elevittől. Nem hiszem hogy attól születnek az óriásbébi. Pl. pont ma olvastam, hogy a táplálkozásunktól is függ ez az egész, hogy mekkora a baba. Ha valaki túl sok szénhidrátokban gazdag ételt fogyaszt, akkor pl. van esély arra hogy nagyobb legyen a baba. Sok gyümölcs, zöldség kell. Mellesleg én picit vérszegény is vagyok...stb. Szóval én szedem a vitamint, mert annyi vasat, folsavat, meg nyomelemeket, kálciumot...stb. úgy sem tudok táplálkozással bevinni egy nap, mint amennyire szükségem van most.

2008. márc. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit akarok hozzászólni az "Ugyan, régen sem szedtek semmit!" elmélethez :), hogy anyunak a terhessége alatt TELJESEN tönkremenek a fogai. Valószínűleg nem kapott megfelelő készítményt vagy nem tudom, de tőle vontuk el a kálciumot, és nem volt elég utánpótlás gondolom...

Ezért (is) inkább szedem ebben az időszakban, és most jó a vérképem így.

2008. márc. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!