Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon nagy baj, hogy ha még...

Nagyon nagy baj, hogy ha még nem kezdtem el szedni terhesvitamint?

Figyelt kérdés
A 12.hétben vagyok és most tudtam meg, hogy terhes vagyok
2011. okt. 23. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Folsavat érdemes szedni már a teherbe esés előtt, mert az megelőzheti a nyitott gerinc kialakulását. Ha most a 12 UH-on alaposan megnézték a babát és mindent rendben találtak, akkor valószínűleg nem lesz baj, de szerintem most kezdj el szedni valamit.

Ne haragudj, hogy megkérdezem, off leszek, de hogy nem vetted észre 12 hétig? Rendesen megjött baba mellett meg minden?

2011. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem lesz semmi gond, ha eddig nem szedtél-viszont mostantól célszerű elkezdeni valami terhesvitamint szedni....mondjuk Femibiont.

Megkérdezhetem, hogy hogy nem vetted észre, hogy babát vársz?

2011. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem annyira túl régen kb fél éven belül volt egy hasonló szituációm, hogy nem jött meg, elmentem nődokihoz és azt mondta, hogy egyszerűen csak nem volt peteérésem, meg hogy fogyózzak mert emiatt zavarodnak össze a hormonjaim. Most sem jött meg és azt gondoltam, hogy biztos megint ez a helyzet, de aztán inkább mégis elmentem és közölte, hogy babát várok.
2011. okt. 23. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért ha majd a későbbiekben megint nem jön meg, érdemes lenne csinálni egy tesztet, hogy időben kiderüljön.

Ha még nem volt meg a 12 hetes UH, akkor ott feltétlenül szólj majd, hogy alaposan nézzék meg, hogy nincs-e velőcső záródási rendellenesség.

2011. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem baj!

Nagyanyáink korában még nem volt "divat" ez a gyógyszerüzlet, így nem is szedtek ilyeneket mégis megszülettek szüleink egészségesen.

2011. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csináltam 2tesztet is és mind negatív lett, ezért voltam nyugodt, hogy nem vagyok terhes.

Viszont most jutott eszembe, hogy MagneB6-ot szedtem napi 4szemet kb 2hónapig, ez javíthat valamit a helyzeten?

2011. okt. 23. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

"Egyáltalán nem baj!

Nagyanyáink korában még nem volt "divat" ez a gyógyszerüzlet, így nem is szedtek ilyeneket mégis megszülettek szüleink egészségesen."


Ja, ők megszülettek egészségesen, de sokan nem, sokkal gyakoribb volt a fejlődési rendellenesség és a vetélés, nem véletlenül.


Kedves kérdező, most már ne parázz, teljesen felesleges. Végeztesd el a vizsgálatokat, figyelj oda, hogy legyenek alaposak az UH-n, és ha minden rendben akkor megnyugodhatsz.

A magnézium megakadályozhatja a méh görcsöket, ezáltal megelőzhető vele a spontán vetélés bizonyos esetekben, tehát mindenképpen jó, hogy azt szedted.

2011. okt. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Épp mostanában beszéltem egy nénivel aki 60 éves körül lehet, és mondta hogy régebben az volt a "divat" hogy mindenki 8-10 gyereket vállal be. De sajnos a 10 gyerekből csak 5 maradt meg általában.

A kérdésre válaszolva szerintem se aggódj de azért nem árt ha most azért már szeded. Boldog babavárást, élvezd a terhességet! :)

2011. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. okt. 24. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!