Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érti ezt valaki? Bővebben lent!

Érti ezt valaki? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
2011.10.21-én voltam a 12 hetes kötelező ultragangon. És akkor voltam az ultrahang szerint 12+5 napos! De a leletemre azt írta, hogy 2011.11.25.-én kell vissza mennem! De akkor én csak 17+2 napos leszek! Én úgy tudom, hogy 18 hetesen van a 2. kötelező ultrahang! És akkor most holnap min t mondjak a dokinak, hogy hány hetes vagyok?
2011. nov. 24. 10:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én 17+4 hetesen voltam 18.heti uh-n, és most pedig 29+2 hetesen fogok menni a 30. hetire.

Ja és nekem ez azt jelenti ha mensi alapján nézik, hogy 16+4 hetesen voltam, mert hamarabb fogant!

Hidd el tudják, hogy mikor kell menned, nem írnak rá hülyeséget!

Engem a dokim mindig úgy küld, hogy a 12./18./30.-ik hétben legyek, mert ők azt nézik, hogy megkezdted e már, nem azt, hogy betöltötted már.

Mint a korodnál is, ha mondjuk 25 éves vagy, akkor a 26. életévedben vagy, de 25 éves vagy.

2011. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 xStefix ***** válasza:

Az UH alapján elég jól meg tudják állapítani a kort, úgyhogy ha ellentmondás van a számok között, általában arra szoktak hagyatkozni. Én pl. szentül hittem az elején, hogy 1 héttel később lett a kicsi, de végül kiderült, hogy nem, én emlékeztem rosszul, a mesi és az UH stimmelt. (Épp ma voltam 12 hetesen és pár milivel nagyobb csak a kicsi, mint a lányom volt ugyanekkor, úgyhogy tényleg nekik volt igazuk.)

És végül, ha az AFP-d meglesz, annak az értékéből is látjátok esetleg, hogy volt-e csúszás. Ha nagyon kilógó lesz, akkor megeshet, hogy azért is, mert hamarabb voltál, mint kellett volna.

2011. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Érdekesen működik mindenesetre ez. Szerintem ahány kórház és orvos annyira eltérő lehet. Nálunk nem számít mikor van meg az AFP (sőt viccesebbet is tudok mondani--> 17+4 vagyok és még nem is kaptam meg a 12. heti genetikai vérvétel eredményét nálunk azt a 18. héten kapják a kismamák--> sztem. ez vicc ). Szóval nálunk a betöltött hetet nézik, és jövő héten szerdán kell mennem. Akkor leszek 18+3 és alig akart a doki UH időpontot adni, mert épphogy csak betöltöm :O


Mindenesetre, amit kell hogy lássanak az úgy is látszódni fog. Biztosan nem véletlenül adták így. Örülj neki, én már alig várom, hogy 6 hét után hírt halljak felőlük

2011. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#8-as vagyok. Nálam a védőnő az utolsó mensi alapján számol, az UH-kon meg a doki megméri a baba méreteit, és a gép azok alapján ír egy becsült kort.

(Nekünk nincs fogadott orvosunk egyébként, eddig nekem külön nem is kellett menni nőgyógyászhoz, mivel nem volt panaszom. Nálunk a védőnő mondja meg, hogy mikor hova kell menni, a beutalókat pedig a háziorvos írja alá. A 6. hónaptól mondják, hogy rendszeresen járni kell nőgyógyászhoz is.)

2011. nov. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!