Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mit szedhetek megfázá...

Terhesen mit szedhetek megfázásra?

Figyelt kérdés

4,5 hetes babás vok és meg vagyok fázva ,meg fáj a torkom!!!Nagyon félek hogy elmegy a baba!!

Mit szedhetek ??

Köszönöm szépen előre is


2011. nov. 24. 12:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Oscillococcinumot. Pálinkával öblögettem napi egyszer, 1 korttyal.
2011. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
És nyugi, náthától nem megy el.
2011. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én Tantum Verdére esküszöm, azt az egyet ajánlotta a gyógyszerész, hogy terhesen is lehet szedni. A lázra vigyázz, mert a tényleg probléma lehet a babára nézve.
2011. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Jubilee ***** válasza:
Tantum Verde a torkodra. Ha nagyon muszáj és lázas is lennél, akkor pedig Algopyrin.
2011. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem kell félni! Egy kis megfázástól nem lesz semmi baja sem a babának. Ha a lázad felszökne, vagy úgy érzed, hogy egyre rosszabb a helyzet, akkor mindenképpen menj el orvoshoz! Én Oscillococcinumot szedtem, és rengeteg hársfa teát ittam. Pihenj nagyon sokat, és jól takarózz be! Az immunrendszer erősítéséhez nagyon jó a kifacsart citrom leve. Keverhetsz bele egy kis mézet. (Ne aggódj, ízeket úgysem nagyon fogsz érezni!) Én 3 nap alatt kijöttem belőle. Jobbulást!
2011. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ettől baba nem megy el!

(Ha elmegy, akkor annak más oka van)


Torokra Tantum Verde. Mondjuk én egyszer öblögettem csak vele, mert úgy lezsibbadt a szám, hogy öröm volt nézni... :o(

Ha lázad lenne, azt csillapítani kell. Egyedül a tartósan 38 fok fölötti láz lehet veszélyes a babára nézve, semmi más. Ha fölszökik a lázad, nem kell megijedni, hanem csillapítani. Ha a gyógyszer nem hat elég gyorsan, akkor hűtőfürdővel kell rásegíteni.

De reméljük, erre nem lesz szükség!


Sok folyadék, pihenés.

Amúgy "megfázás" mint olyan, nem létezik. Ha az ember alul öltözötten van valahol, akkor az immunrendszer a test melegen tartására koncentrál, és így közben fogékonnyá válik olyan vírusokra, amiket egyéb esetben le tudna győzni.

Tehát a "megfázás" mindig egy vírus. De nincs ezzel semmi gond, terhesen is leküzdöd, csak maximum lassabban.



Ha meggyógyultál, érdemes elgondolkodni az influenza elleni oltáson. Én is babát várok, megkérdeztem a házi orvosomat, és azt mondta, hogy a H1N1 járvány idején számára világosan kiderült, hogy a kismamákat sokkal könnyebben megtámadja a vírus. Akit viszont beoltott, annak semmi baja nem lett.


Én is oltattam magam, remélem egész telet kihúzom betegség nélkül. Ja, kismamáknak ingyenes az oltás.


Jobbulást és gratula a babához!


2 gyerekes 16 hkm

2011. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Igen Vettem Tantum verdét én is ,és oscillot is szedek!!

Tehát jól csináltam ?!!

Már mondjuk napok óta nagyon fázom a lakásban!!

Pedig 21-22 fog van a szobában!!

2011. nov. 24. 13:13
 8/19 anonim ***** válasza:

Algopryrnt nem szabad!


Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.

A következő három hónapban csak az előny/kockázat, orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.

Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe.

2011. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

JA, az lemaradt, hogy az én házi dokim a 2. trimesztertől olt, nem tudom, ez szabály-e, vagy csak ő ilyen óvatos, de ha szabály, akkor Neked még korai lenne...

Bocsánat!

2011. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most lehet hogy megköveznek de nem érdekel!!

Nincs az az isten hogy BEOLTASSAM MAGAM!!

De gondolom ezt nem egyedül gondolom igy!!Mert olyan ellen nem oltatom be magam ami nem létezik vírus!!!

2011. nov. 24. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!