Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen mit szedhetek...

30 hetesen mit szedhetek megfázásra? Nátha, torkom fáj, lázam nincs, holnap megyek dokizhoz, de nem akarom hogy "letudjon" annyival hogy felír antibiotikumot. Valami homeopátiás bogyót szedhetnék?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

nézd nem keseríteni akarlak, de összeteheted kezed, ha olyan orvost fogsz ki, aki ad egyáltalán valamit.

Engem 32 hetes terhesen, 38.5 volt a lázam meg náthás voltam, meg sem vizsgált. Annyit mondott, hogy köhögéscsillapítót nem szedhet terhes nő. Mondtam, kösz nem köhögök. Mindegy-mondta ő- ha köhögnék, azt nem lehet. és mit lehet? Azt nem tudja. Lázcsillapítót? Sajnos nem tudja. De szerinte 1 algopyrintől olyan nagy baj nem történhet 32 hetes terhesen, de lehet, hogy a rubophen is jó. De inkább talán nem.


És akkor még volt vizitdíj és kért ezért egy ezrest, indokolatlannak minősítve, hogy orvoshoz fordultam. Azóta is bánom, hogy nem rúgtam fel székestől. De köpni nyelni nem tudtam a döbbenettől és így átnyújtottam az ezrest.-mondjuk ez veled már nem történhet meg.


Úgyhogy nagyon kevés orvos tudja, mit kezdjen egy beteg kismamával. Nem véletlen, hogy tavaly hullottak is, mint a legyek. Mert mindannyian kezeletlenek voltak.

2011. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huhh, ok. Hát nemrég költözködtünk, új a házidokim, és igazából még nem is találkoztam vele, mert egyszer amikor bementem, hogy fevegyenek, pont valami helyettes volt. Hát majd meglátjuk...
2011. jan. 2. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az Oscillococcinum-ot ajánlotta a doki, ez homeós gyógyszer.

Nekem amúgy még az ACC-t is ajánlotta, azt mondta, hogy egy pár ACC-től nem lesz semmi baja a babának, és legalább enyhítem a megfázásos tüneteket.

2011. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk nagyon ACC ellenes vagyok, a méz sokkal inkább segít a torkomnak, ha köptető kell. De köszi nagyon a választ, felírom a nevét ennek a bogyónak és rákérdezek holnap!
2011. jan. 2. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia

pont 1 éve, 32 hetesen voltam náthás, + hangszálgyulladás

ezeket kaptam, szedtem:

algopiryn, ampicillin készítmények, sinupret csepp-köhögésre, sok-sok C-vitamin, tengervizes orrspray,

homeos: apis 15ch, ha piros a torkod és nagyon nehezen nyelsz

belladonna 15ch - h még véletlenül se kapj középfülgyulladást

stodal szirup-köhögésre, osscillo....


jobbulást neked!

2011. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a nődokimat hívom,ha beteg vagyok,hogy mit vehetek be.Igaz nem volt komolyabb bajom,de ,algopyrint simán "engedélyezett",meg feküdj sokat,forró tea, izzadás, sós vízzel gargalizálás.
2011. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát a fekvés meg izzadás megvan, a forró tea is. Ma délután megyek dokihoz. De vajon hány napot "szánjak erre"? A főnököm már ma délelőtt hívott hogy akkor holnap már tudok-e menni. Nem vettem fel...
2011. jan. 3. 11:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy hetet biztosan rászánnék. Nem csak az én egészségem fontos, hanem a babámé is. Nem kockáztatnék meg egy felülfertőzést, mert a főnököm berángat.
2011. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!