Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkit tesztelnek streptoco...

Mindenkit tesztelnek streptococcus b-re?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok es csak most olvastam hogy a 36. het korul szoktak elvegezni,az orvosom nem emlitette.Aggodom hogy baja lesz a kicsinek.
2008. márc. 24. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

37 hetes vagyok, nem tudok róla, honnan gondolod ezt? Vagy valakinek csináltak? Mert én sem hallottam róla, és semmilyen leletemen nincs ilyenről szó.

Egyúttal nem néznéd meg nekem az alkálikus foszfatáz értékeid növekedésést a vérképlelelteiden, mert senki nem válaszol nekem, és én amiatt aggódom :(

Utánanézek ennek a streptococcus b-nek.

2008. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző hozzászóló vagyok.

Most nézem, nekem a bakteriológiai leletemen ez áll:


Streptococcus agalactiae nem tenyészett ki.

Kórokozó baktérium nme tenyészett ki.

Gomba nem tenyészett ki.


Az első lenne a kérdésed? Mert ez egy hüvelyi vizsgálat eredménye, amit a 35.héten végeztek nálam.

2008. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egyébként pedig ne aggódj, biztosan nálad is elvégezték ezt a nagylabor során, csak neked sem mondták, hogy mit vizsgálnak a hüvelyből vett kenetből, mint nekem sem, aztán így a kérdésed után néztem utána... Én is csak a gombát tudtam, a többit most látom a papíron.

Nem vagyunk orvosok, de a terhesség során annyira kiokosodik az ember. Én esküszöm már elsőrangú dietetikus is lehetnék, na meg latinul már egész jól megy. :)

Szóval ne aggódj!!! És nézd meg nekem az alkálikus foszfatázod, hogy alakult!!!!! Köszi


Ha olvassa más 35-40 hetes kismama, akkor ők is nézzék meg nekem!!! Köszönöm

és puszi mindenkinek, ne izguljunk, minden rendben lesz ;)

2008. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne izgulj, ha nem végzik el, akkor szülés alatt kapsz infúzióban antibiotikumot. Nekem az előző babám korábban jött, így nem volt ilyen vizsgálat, úgyhogy kaptam is az antibiotikumot közben.

Úgyhogy ha mégsem lenne elvégezve, még akkor sem lesz baj!

2008. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igyekszem minden téren megválaszolni a kérdésedet. Mindenkinél elvégzik ezt a vizsgálatot, ha nem, az súlyos orvosi mulasztás! A 36-38. hét körül kenetet vesz a doki, és az alapján csinálják a tenyésztést. A streptococcus igen gyakori, a felnőtt női szervezetre azonban semmilyen negatív hatással nincs, tünetmentesen "létezik" a hüvelyben. Azonban a babákra káros hatással van, ezért ha az anyának az eredménye pozitív, szülés előtt 2szer 4 óra eltolódással beadnak egy antibiotikum injekciót a mamának. Ezzel úgymond védetté teszik a babát. Ha azonban nem csnáltak ilyen vizsgálatot, vagy előbb indult be a szülés semhogy az eredmény megérkezett volna, vagy netán olyan későn kerül a mama a kórházba hogy nem tudják a szülés előtt beadni ezt a 2 szurit, akkor a babát szülés után automatikusan antibiotikumos kezelés alá veszik. Mintát vesznek tőle, és egészen addig amig nem érkezik meg az eredménye az antibiotikumot kapja. Tehát semmiképp sem eshet baja, ez a legrosszabb, ami megtörténhet. De miért történne? :)

Minden jót, és kitartás, a célban vagy már!! :)

40.kismama

2008. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat. Megneztem,en sehol sem talalom a streptococcus eredmenyt :(, majd csutortokon rakerdezek a dokinal.


Az elso valaszolonak :az en alkalikus foszfatáz szintem normalis, de a terheseknek emelkedhet az alkalikus foszfatáz szintjük. Nem lehet hogy olyasmit ettel ami befojasolhatta az eredmenyt? Étkezéskor az étel megemelheti kissé az alkalikus foszfatáz szintet több órára néhány esetben. Általában jobb éhgyomorra elvégezni a tesztet.

2008. márc. 25. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!