Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek allandoan fajt valahol...

Akinek allandoan fajt valahol a terhesseg alatt, ki tudta huzni a vegeig?

Figyelt kérdés

Mar tettem fel hasonlo kerdest, bocs, ha ismetlem onmagam. 24 hetes vagyok, 2. terhessegem, es allandoan faj valahol. A legijesztobb ha a hasam, deerkam faj. Rettegek a koraszulestol. Elso kislanyomat 35 hetre szultem, nagy baj nem volt, de nehezseg akadt boven. Nem szeretnem egyszer meg ezt atelni, illetve meg hamarabb szulni. Radasul kulfoldon elunk, itt meg lazak, nem veszenk semmit sem komolyan. 2szer voltam korhazban, lenyegebn azert, h masnap csinaljanak uh ot, mert semmit nem adtak, csak paracetamolt, a hasfajasra. Nem neztek meg, van a mehtevekyseg, abszolut semmit nem csinaltak. 19 es fel hetesen a mehnyak hossza 2,9 cm volt, 22 es fel hetesen 2,5 cm. Tehat picit megrovidult, De ugy engedtek ki, h ezzel nem kell foglalkozni. Tegnap ujra voltam uh on, baba rendben, de a mehnyakat nem neztek, megint csak kacagtak, ezzel nem kell foglalkozni. Mivel 3an vagyunk a nagyvilagban, segitsegem nulla. Vigyazok magamra, de a hazimunkat valakinek meg kell csinalni. Minden nehezemre esik, egyreszt, emrt tenyleg mindig faj valahol, masreszt az aggodas miatt. Jon a karacsony, nagytakaritas mar ttui nem lesz, orulok ha az alapvetobb dolgokat meg fogom tudni csinalni. De a legrosszabb, amint mar irtam: rettegek a koraszulestol. Tudom, potztivnak kene lennem, de nem megy. Elso terhessegkor soha nem fajt semmim. Most meg allandoan faj valahol, konkretan a hasa, derekam, hatam, labam, szemeremtestem, csontom, huvelyem, persze ezek nem mind egyszerre, hol itt, hol ott. Es meg sok van hatra. Mi lesz igy? Csak akkor keseredek el ha egyedul vagyok, amugy tartom magam, a kislanyom es parom miatt.

Volt valakinek hasonlo gondja, es megis idoben szult? Nyugtassatok meg, h ezek nem a koraszules jelei!

Koszonom!


2011. nov. 29. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyik sem koraszülésre utáló jel, inkább arra, hogy a baba nagyobb lesz.


Nem irtad, hogy hol élsz külföldön, de ez az állandó "kezelés" meg "gyógyszerezés" csak Magyarországon divat, a legtöbb országban a terhességet NEM betegségnek, hanem természetes és normális állapotnak tekintik. A különféle értékeket NEM neked hanem az orvosnak kell értékelni, mivel ö a szakember. Gyógyszert meg csak egész rendkivüli esetben adnak, mert MINDEN gyógyszer árt a babának, csak van, amelyik nem nagyon vagy csak nagyobb adagban.

Ha állandóan figyeled, hogy hol fájhat valami, meg milyen értékeket mértek, akkor nem csodálkozz, ha bajod van.

Inkább foglald el magad és ne képzelj be magadnak mindenféle problémát.

2011. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! A terhességem elejétől kezdve szörnyen görcsöltem. Magnéziumtol elkezdve Nospáig, sőt nyugtatót is kelett szednem... A pajzsmirigy betegségem is kiújult tőle. Már a 30. héten elkezdtem nyílni, Szóval nem épp kellemes 9 hónapom volt, s 39. hétre szültem természetesen. S egy gyönyörű egészséges fiam lett,

Nyugi!!!

2011. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még egyszer irok, ha gondolod, irj privát üzenetet, szivesen beszélgetek veled.
2011. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első gyermekemnél nekem is fájt mindenem, a derekam, a hasam alja, menni alig bírtam.37 hetesen szültem.Éreztem, hogy nem húzom ki végig.

Most ugyanebben a cipőben járok, 30 hetes vagyok, már éjszakákat nem aludtam annyira fáj mindenhogy a derekam, és 5 perc séta után a hasam alja ugy érzem, mintha le akarna szakadni.Sőt, 1-2 napja a combom-szeméremcsontom környékén is fáj.És érzem, hogy ebből megint előbb lesz baba, de abban bízok, hogy a 36-37.hétig bennmarad.

Természetesen ezek a fájdalmak nem a koraszülést jelentik,

de az én példám szerint előbb jött a baba.(Mondjuk fejlettsége tökéletes volt, tehát 3450 g,56 cm, tehát lehet, hogy itt volt az ideje:))

2011. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem ertek teljes mertekben egyet veled. Tudom, h Magyarorszagon a masik veglet van. De ha bemesz a korhazba majdnem 20 hetesen verzessel, es gorcsokkel, akkor csak kell valami gogyszer, nem? Raadsul vizsgalat nelkul azt mondta egy nem tul kedves dr no, h valoszinuleg vetelek, es semmit nem lehet tenni. Azert ez nem 5-6 hetesen tortent meg, hanem felidosen. Erted amirol irok? Amikor mar ereztem nap mint nap a babam, tudtunk a nemet, nevet valasztottunk es minden nap beszeltunk hozza. Itt meg csak a magneziumot sem adjak, ami ugye jo a kemenyedesre, hasfajasra. Es raadasul egy terhesseget vegig csinaltam otthon, van osszehasonlitasi alapom. Nem azt mondom, h jobb ami otthon van. Itt ez eleg annak akinek teljesen problemamentes a terhessege. es ha kozben kinyilik a mehnyak, vagy jobban megrovidul, honnan fogom tudni? Tudom, nem betegseg a terhesseg, nem is fogom fel annak, de ha baj van, vissza kell venni a tempobol.
2011. nov. 29. 13:11
 6/12 A kérdező kommentje:
kedves 2. valaszolo! Hamarosan irok privit. No spatakkor lehet szedni, ha erzem, h jobban faj a hasam? en is attol felek, h nehogy nyiljon a mehszaj, mert azert a majdnem allando hasfajas nem hinnem, h tul jo lenne, foleg ha meg neha gorcsol is. Koszonom, h irtal!
2011. nov. 29. 13:16
 7/12 A kérdező kommentje:

3. valaszolo! Nem nyiltak ki hamarabb a hasfajasok miatt? En pont arrol beszelek, amit te is irsz. Ulesnel, fekvesnel turheto a dolog, ejszaka aranylag jol alszom. De 5 perc seta utan nem tudok mar egyenesen jarni, huz a hasam, szur, belenyilal a derekamba, combtobe. Nem hiszem, h ilyen panaszok mellet pl a mehnyak rovidulesre ra kene legyinteni. Azert te jol kihuztad a vegeig, 37 het az mar oke, azzal en is kibekulnek. Most probalom atprogramozni az agyam, tudom sokat szamit.

Kivanom, h most is kihuzd legalabb 37 hetig!

2011. nov. 29. 13:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt állandóan valamim, hol itt - hol ott. Ráadásul vizesedtem is elég rendesen, semmi nem volt jó... Aztán 6 nappal a kiírt után született meg a babám.
2011. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim rámparancsolt hogy napi 2 nospát szedjek rendszeresen, plusz magnézium hegyek... úgy egész türhető volt de ezek sem állították ki teljesen. Nyugodtan irj privit! :)

2. válaszoló voltam

2011. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

2szer vettem be no spat, es mintha kicsit jobb lett volna. De nem mertem tobbet bevenni, mert ugye nem orvos adta. De itt enm is fognak semmit adni ( Irorszag- valaki kerdezte, hol elek). Most hozatok otthonrol es ha jobban faj, fogom szedni.

Masodszor amikor szinten verzessel es gorcsokkel mentem be a korhazba, ejszakara befektettek a vajudo!!!! szobaba. 2-3 orankent elvittek valakit szulni, mindenki mar nagypocakos volt, csak en nem egyedul. Es meg csak azt sem tudtak megmondani, h nalam mi van, van a konkretan mehtevekenyseg. Mibe telt volna egy ctg mellem tolni, es megnezni ezt. Egesz ejjel hallgattam a tobbi baba szivhangajt es kozben a siras fojtogatott, h vajon az enyemmel mi van, mi lesz? Erre azert ne irjatok, h termeszetes dolgok!

2011. nov. 29. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!