Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijedtem!? Baj lehet?

Nagyon megijedtem!? Baj lehet?

Figyelt kérdés
ma kaptam meg az afp eredményemet.azt mondta a védőnő h magas lett a mom érték.azt mondta ne ijedjek meg mert ez úgyis a 18 hetes uh eredménnyel lesz hiteles,meg azért isd lehet h magasabb mert később lett levéve.16+6 hetes voltam mikor levették.a mom értékem 2,26 lett,és a védőnő azt mondta h 1,4-ig jó.na de viszont én ennek több helyen is utána néztem és mindenhol azt olvastam h 0,7-2,5 között jó.akkor most mi az igazság?van okom megijedni?hétfőn megyek a 18 hetes uh-ra de addig megesz az aggodalom.
2011. dec. 1. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg! A 2 vérvétel eredménye lesz a mérvadó! És a 2eredmény után még genetikai uh is lesz... Szóval addig ne izgulj!

2011. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Nekem 12. héten vették le az AFP eredményem és 0,97 lett. Arra azt mondták, hogy tökéletes.

Ugye ekkor 2× kell uh-ra menni 2 héten belül!

Első uh az AFP eredmény után van rögtön, akkor megnézik mindenét. Majd rá 2 hét múlva egy teljesen más ember nézi meg a magzatod(gyermeked). Több szem, többet lát elven!

Én azt mondom neked, hogy ne aggódj. Ha az eddigi eredményeid mind jók voltak, akkor nincs ok aggodalomra (magzatod mérete, fejlettsége a korához képest,stb).

2011. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

akkor ismét...

az AFP egy borzasztóan elavult vizsgálat, a legtöbb külföldi országban már ne mis végzik el, pontosan azért, mert napra pontosan általában nem lehet tudni, hogy mikor fogant, mikor ágyazódott be. Ne foglalkozz vele! Tudom, könnyű ezt kívülállóként mondani, de nekem is volt már rossz mom-os leletem, előtte volt egy elmért tarkóredő, úgyhogy tudom, miről beszélek. Most már 2 éves és teljesen egészséges az orvosok által rosszul diagnosztizált gyermekem. Az elsőnél meg elkeverték a leletet, leküldték valahová vidékre, ott meg nem foglalkoztak vele, hogy nem hozzájuk tartozik, aztán mégis feltűnt valakinek, aki felpostázta a dokimnak, ekkor 38 hetes voltam. Senkit nem érdekelt, hogy nincs meg a leletem, később úgy sem lehet megcsináltatni, tök mindegy volt. Szóval vegyél egy nagy levegőt és amennyire lehet, próbáld meg kizárni a gondolataidból! Ez a legjobb, mait tehetsz!

2011. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia. nekem is magas lett, 2,34 és mondta nekem is a védőnő hogy magas. Hétfőn voltam a genetikai uh-n minden rendben van. Egészséges jó nagy kisfiam lesz. Szóval nyugi az uh a megbízható nem ez a lökött Afp. Arra jó hogy megijedjen szegény kismama. Nyugi meglátod minden rendben lesz!

19hkm

2011. dec. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat.picit megnyugodtam bár teljesen csak hétfőn fogok amikor azt mondja a doki h minden rendben(remélem azt fogja mondani).
2011. dec. 1. 11:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Már az unióországaiba alig csínálnak afpt mert csak akkor jó ha pontosan van levéve.De ez szinte lehetetlen.Az ultrahang lesz döntő.Ha nagyon aggodsz és megtehetd menj el pluszba magán utrahangra .Én az tettem.

Mivel a korházba ahol nézték hanyagok voltak minden mérete akkorára állítottak uh ,hogy jó legyen.

2011. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ZsZs27 ***** válasza:
Teljesen megbízhatatlan vizsgálat, főleg magában. Sógornőmnek nagyon magas volt, mégis teljesen egészséges a kisfia, aki már 6 éves. Ráadásul ha valaki ikreket vár, azoknak nem is értem miért csinálják, mert akkor meg 90%-ban magas lesz. Nekem ikerterhességem volt, AFP-m a csillagos eget verdeste. Ha az uh-k jó eredményt mutatnak, ezért mérik 12 hetesen a tarkóredőt, akkor megnyugodhatsz. Ha baj lenne, azon látszana, főleg, ha mint egyik előttem szóló mondta, el tudsz menni magánorvoshos uh-ra. Ott ugyanis tényleg sokkal alaposabbak. De én is úgy tudom, hogy 0,7-2,5-ig jó.
2011. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
neten olvastam sok helyen,nőgyógyász orvos is írta h 0,7-2,5-ig jó.meg amit a védőnő adott csomagot amikor megkaptam a kiskönyvet,és abban volt egy anyák lapja és abban is le van írva h 0,7-2,5-ig jó.ezért vagyok most teljesen összezavarodva.a 12 hetes uh-on minden rendben volt.tarkóredő,babám mérete,minden.babám mocorog is rendesen,már 15 hetes kora óta érzem őt.remélem tényleg nincsen baj.amúgy én nem vagyok egy mindent túlaggódó kismama,de ha rossz hírt kapok valamelyik eredménnnyel kapcsolatban,akkor tugod aggódni rendesen."szerencsére" csak hétfőig kell aggódnom.köszönöm a válaszokat.lenne lehetőségem elmenni magánorovoshoz,de mire oda kapok időpontot,addigra túlleszek a 18 hetes uh-on is.az ottani orvos is elég alapos.tudom mert amikor a kislnyommal voltam terhes akkor is ő csinálta.
2011. dec. 1. 19:53
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenki megnyugtató válaszát.voltam tegnap az orvosnál,és kiderült,hogy rendben van az eredményem,és a babámmal is minden rendben van.:)boldog babavárást mindenkinek és még egyszer köszönöm.
2011. dec. 6. 09:58
 10/15 anonim ***** válasza:
Neked is boldog babavárást és Mikit! :)
2011. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!