Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin, melyik a...

Terhesvitamin, melyik a legjobb Elevit vagy gravida?

Figyelt kérdés
szeretnénk jövőre összehozni még egy babót 3 hónap elég lesz hogy elkezdjem a vitaminszedését? babó megfoganása elötti 3 hónap elég lesz?
2011. dec. 2. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egészséges pár esetében enélkül is megfogan a baba, de persze feltöltheted a szervezeted előtte vitaminokkal. Én a terhességem 7. hetétől kezdtem szedni, így is minden rendben volt.

Én Elevitet szedtem, és mellé jódot.

Valakinek a Gravida jön be viszont, és abban van is jód úgy tudom. De valaki meg hány tőlük.

Előző terhességednél mit szedtél? Mi vált akkor be?

2011. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 hónappal előtte is elég. Mindkét vitamin jó szerintem.

Én azért vettem mindig az elevitet, mert arra rá tudtam írni, hogy hétfő-kedd-szerda...., míg a gravidára nem, mert az egyben van csomagolva az egész,nem egyenként. Soha nem tudtam, hogy már bevettem-e vagy sem... így maradtam az elevitnél.

Két gyerekem van, mindkettőnél szedtem és szoptatás alatt is, meg azóta is :)

2011. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél femibiont szedtem, most meg gravidát szedek.
2011. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
elsö elevit volt
2011. dec. 2. 13:45
 5/14 anonim ***** válasza:
A gravida azért jobb, mert a folsav mellett van egy olyan adalék is benne, ami segít maximálisan beépíteni a folsavat a szervezetbe, ill eljuttani a gyermekhez. Imigyen hallottam dokim saját ajkaiból.
2011. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én sima multivitamint szedtem (dms ragotablettasat)

a folsav kivetelevel ugyanaz volt benne, azt meg szedtem kulon ugyis, mert szuksegem volt ra


a + teszt utan az elso babanal hipp natalt szedtem, de mar nincs turelmem a lotyihez, igy is sok gyogyszer kell szednem, es a nodokim a femibiont ajanlatta, igy a masodik babanal az lett


egyebkent marha nagy lehuzas reklamozni, hogy a babaproject elott terhesvitamin kell, kb 2-3x annyiba kerul, mint a normalis multivitamin..

nyilvan fel kell toltodnod vitaminokkal, de a terhesvitamin babavárás elott marketing.

2011. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak marketing, bizonyított tény, hogy ha minden nő szedne magzatvédő vitamint a teherbeesés előtt és a terhesség első néhány hetében (amikor még nem is tudják, hogy terhesek) akkor a velőcsőzáródási rendellenességek több mint 90%-a megelőzhető lenne.

Persze nem biztos, hogy beteg lesz a baba, ha nem szedünk semmit, de én inkább nem kockáztattam.

2011. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

en az elso honapban teherbe estem, szerencsem volt, de ismerek olyat, akinek a 9. honapban sikerult. havi 5000 forint, kicsit draga, holott ha veszel multivitamint (1200 ft, meg folsavat 800 ft) kevesebb, mint feleannyibol kijon.


ja, es a terhesseg elotti verkepem (sima multivitaminokkal) meg orvosi ellenorzesen azt mondtak, tokeletes minden adatom.


persze aki megengedheti maganak annak nyilvan kenyelmesebb a terhesvitamin, mint ket kulon dolgot szednie, csak nekem pl szamit az a par ezer forint

2011. dec. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én csak folsavat szedtem,nekem azt mondta a doki,hogy elég,nem kell terhesvitamin.1hónappal előtte kezdtem el szedni!Állítólag növeli az ikerterhesség esélyét,úgyhogy ha csak egy babát akarsz,ne szedd:)Nem tudom nálam volt-e szerepe,mindenesetre kettő babám lesz!Bár ikres család vagyunk:)Sok sikert!
2011. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 12. hétig csak folsavat szedtem, utána semmit.

A 24. héttől kezdtem el szedni a LadeeVit-et,(omega3 is van benne) megnyugtatásképp, a vérképem jó lett, de a vas miatt inkább szedem!

2011. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!