Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak hányinger...

Ludmill@ kérdése:

Mit csináljak hányinger ellen? 9 hetes vagyok folyton hányingerem van, és émelyeg a gyomrom mindig. A hányást valahogy vissza tudom fojtani.

Figyelt kérdés
elég keveset eszem és azt sem mindegy mit, kovi ubi, sav káposzta,citrom, ezek eddig segítettek hányingernél. De a gyomrom is fáj és minden ételre felpuffadok , és 2 naponta megyek nagy wc-re, ami nálam nagyon kevés , mert azelött kávé + cigi egyből megtette a hatást reggel. Mióta nem cigizek és kávézok szenvedek a gyomrommal. Szerintetek mit , egyek hányinger ellen , és mit csináljak hogy naponta tudjak wc-re járni? SEGÍTSETEK LÉGYSZíí ,mert már nem bírom. Az első gyerekkel nem volt ennyi gondom.
2011. dec. 3. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát most lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom!De azért leírom! :D

Én is nagyon hányós voltam, szinte végig.Pár hetem volt amikor jól éreztem magam!

Én Coca Colát ittam, és HT kekszet ettem ilyenkor egy pár darabot.De nem vedeltem a Colát, csak kb 2 decit ittam meg ilyenkor.Én kívántam is, meg egyébként kis mértékben ez is orvosság.11 hónapos, teljesen egészséges kis lányom van.Egyébként én ezt akkor bevallottam a védőnőnek, és mosolyogva csak annyit mondott, hogy el sem hiszem, mennyien csinálják ezt.

Mikor rosszul lettem, ittam Colát, meg kb 3 db HT kekszet magamba erőszakoltam, és fél-1 óra múlva semmi bajom nem volt!

Nekem a gyomorsavam volt rengeteg, ezért néha az is sokat segített, hogy reggel (kávé, cigi helyett! :) ), indításból reggeliztem.De ez sem vált be mindig, mert néha csak arra volt jó , hogy legyen mit kihányni!

Kitartás!!Egyszer vége lesz!

Sok egészséget nektek!

2011. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Zabkorpa, szilvalekvár pl. segíti az emésztést. Hányinger ellen nekem elég a szénsavas víz, narancs és a csalamádé. :) Bár én az első terhességemmel sem voltam túl szerencsés - az émelygés csak a szülés másnapján múlt el. :(
2011. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tonik vált be. A többi ez csak úgy tessék-lássék módon segjtett, a tonik meg úgy rendesen.

Nálam amúgy a terhesség kezdete (és előtt sem) óta nincs székrekedésem. Igyál sokat, és egyél rostos ételeket.

2011. dec. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok.

Az első 3 hónapban és az utolsó 3 ban is ez van, volt...

Igyál teát, egyél kekszet, székrekedésre ami jó, Levolac szirup vagy Stadalax bogyó, gyógyszertárban beszerezhetők!

Kitartást:(


34 hetes km

2011. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

7 hetes kismami vagyok, nekem csak a Coca-cola vált be ! kb negyedóránként egy korty és semmi bajom ! :)

Vettem magneB6-ot, meg kismama vitamint és attól még az ágyból sem tudtam kikelni.


Szerintem próbáld ki Te is! :)

Ja, és Boldog Babavárást, ettől jobb dolog nincs a világon :)

2011. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. És puffadásra mit tegyek, elég keveset eszem de mindig úgy érzem mintha egybe megettem volna egy elefántot, amúgy sem vagyok egy kis darab de ez még jobban nyomja a gyomromat...
2011. dec. 3. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a Cola erre is jó, mert büfizel tőle! :)

Első voltam!

2011. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Puffadásra jó az espumisan, kismamák is bátran szedhetik.
2011. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!