Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csak a 24. hét környékén...

Miért csak a 24. hét környékén van a terheléses cukorvizsgálat? Addig nem hat ez károsan a babára?

Figyelt kérdés
Az első gyerekemmel terhességi cukros voltam, ami a 24. héten ki is derült, onnéttól kezdve 160g-os ch diéta kőkeményen. Most szeretnénk második babát is, akkor már az elejétől kezdve diétázzak vagy ilyenkor a kórelőzményem alapján hamarabb csinálnak egy vizsgálatot?
2011. dec. 6. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem már nézik előtte is vérből. Nekem a fogadott dokim nem vette észre, nem is értettem miért vittem neki az eredményt, csak a csillagosokat kellett volna néznie.
2011. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem előtte a vérvételek eredményei mind normálisak voltak. Csak a terheléses lett magas.
2011. dec. 6. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg abban az időben alakul ki, nekem már előtte is magasabb volt, de csak terhelésesnél vették észre.
2011. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt én kérdeztem, azt mondta a doki, hogy akkortól lesz magas, mert a baba nő, és nemistudom, de elmagyarázta.

Ha cukors voltál, gondolom van otthon cukormérőd. Én is az voltam az elsővel, és a másodikkal is ugyanúgy. A másodiknál már az elejétől méregettem, minden ok-e. (és igen, az volt.)

2011. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze van mérőm, most is néha-néha megmérem. Csak akkor ha már babás leszek a kezdetektől diétázzak? Nem mondom, rámférne, de szükség van rá? :)
2011. dec. 6. 16:09
 6/8 xStefix ***** válasza:

Nincs a családodban 1-es típusú cukorbeteg? Mert itt nálunk akkor már a 16-17. héten is csinálnak egy terhelést.

Vagy esetleg más valamilyen kockázat? Mert ugye ezeket mind mondani kell a védőnőnek és ha gyanú van, akkor azt már korán el lehet kezdeni kezelni. (Bár azt nem tudom, hogy a terhességi cukorbetegség mettől kockázatos.)


Szerintem szólj majd a dokinak, védőnőnek, hogy az előző terhességnél volt ilyen gondod és akkor el tudjátok dönteni, kell-e diéta.

2011. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel az előző babával diabeteszed volt, ezért már az első trimeszterben el fogják végezni a terheléses cukorvizsgálatot, és onnantól kezdve minden trimeszterben megismétlik. Ezt a védőnő tudja, be lesz írva a kiskönyvedbe előzményként a vércukorprobléma, és automatikusan menned kell majd vizsgálatra. Egyébként a kérdésedre a válasz, igen, az elejétől kezdve diétázz, mert az első 12 hétben a helyes étrend megakadályozhatja, hogy kialakuljon a probléma. Egyébként nagyon egyszerű megnézned, hogy van e gond már a terhesség elején, megeszel 50 g rizst egy szelet rántott hússal, ha egy óra múlva a vércukrod 6,5 fölött van, akkor diétáznod kell.
2011. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az egyik nagybátyám cukorbeteg, neki a lábát is amputálni kellett miatta, de a közvetlen felmenőim között nincs cukorbeteg.

Köszi a válaszokat! :)

2011. dec. 6. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!