Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszületik a pocaklakó...

Ha megszületik a pocaklakó milyen támogatásokat vehetek igénybe? T-gyásra jogosult vagyok és azon kívül van még valami juttatás?!

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Az önkormányzattól kapsz egyszeri támogatást ötven valahány ezer Ft-ot. Meg ugye a családi pótlék 12200 Ft.
2010. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az önkormányzattól, hanem az államtól. A többi stimmel (egyszeri anyasági 50-60.000 Ft körül és családi pótlék.
2010. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja,bocsi akkor az önkormányzatnál kell megigényelni? Vagy teljes hülyeséget írok?
2010. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyasági támogatásnak hívják ezt az egyszeri támogatást + kapsz családi pótlékot.
2010. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem holnap lesz 4 hetes a babám és már megkaptam az anyaságit (64.000 Ft.), ezt az államtól kapod.

Családi pótlékot kell még igényelned.

+ az Önkormányzattól kérhetsz ”babakelengye támogatást”, ez kerületenként változó, nálunk 40.000 Ft.

Az anyaságit és a családi pótlékot a Magyar Államkincstárnál kell igényelni (a honlapjukról még a nyomtatványokat is letöltheted).

2010. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poci-maci ***** válasza:

Kedves utolsó tudom nem a válaszba kell irnom a kérdésemt hanem új kérdésként kell kiirnom!

De tőled szeretném azt kérdezni hogy bp-en laksz ha igen melyk kerben? Ja és állandó lakos vagy?

2010. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia ”poci-maci”!


Budapest: XXII.ker.Állandó lakos.

(A barátnőm 8.kerületi, ott nem adnak, vajon,miért-:))?)

A XI.kerületben meg sokkal többet juttatnak…

A kerületed honlapján nézd meg, nekünk fent van.

2010. szept. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!