Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Három vagy ennél több gyermeke...

Három vagy ennél több gyermekes anyucik, szerintetek a Fidesz hoz vissza támogatásokat a nagycsaládosoknak? Gondolok itt pl szoc-pol, több adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Valakinek van erről infója?
2010. máj. 18. 10:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Sz@rból nem lehet várat építeni!Mi is lemaradtunk a szocpolról.....Reméljük A LEGJOBBAKAT:)
2010. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon remélem, mi terveztünk (tervezünk) harmadikat de ha minden így marad akkor nem fog összejönni.
2010. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát ez az,mi is most jutottunk el odáig,hogy igényelnénk a szoc polt ami 3 gyerekre nem kevés összeg(volt)

Úgy lenne igazságos ha mindenkivel visszafizettetnék aki felvette!

Vagy hozzák vissza....

Valamelyik nap azt hallottam a tv-ben,hogy a nagycsaládosoknak a SZJA megszűnik...??

De jó is lenne!

2010. máj. 18. 10:51
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Én rájuk szavaztam,mert az MSZP kicsinált minket!:(

Most vagyok terhes a 3-ik babával,és nagyon bízom az új kormányban,hogy ennél már csak jobb lesz,és többen vállalhatnak gyereket--persze nem segélyekre.

Azért nem utolsó az sem,hogy jó lenne a 3 évi Gyes,megint jó lenne a szoc.-pol,és volt annak idején adókedvezmény,iskolaberuházáskor dupla családi!Ez mindenkinek jól jött!

Remélyjük az új kormány nem csak ígér,hanem cselekszik is--és nem csak a gazadagok javára!!!!!!!!!!!!!!

14 h km

2010. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg legfőképp az apákat kellene megfizetni,hogy el tudják tartani a családot,s lehet még segély se kéne

:-(

2010. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Állítólag a FIDESZ januártól vissza állítja a gyest 3évre. Aki januártól szüli meg gyermekét neki már 3évig fog járni. Szerintetek nem fogja visszamenőleg is vissza állítani a gyest? Mert pl én decemberben szülök majd, akkor én csak 2évig kapom, vagy aki az idén szül ugye csak 2évig kapjuk. Ez úgy lenne igazságos, ha visszamenőleg is engednék a 3évet...
2010. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg nem jó a szocpol.Minek kellene?!Esetleg a cigányok megélnének belőle mint eddig,meg a sok gyerekből amit csinálnak,már ha gyereknek lehet azokat hívni.Eddig is csak nekik volt ez jó.

A családi pótlékot meg nem kellene csak 2 gyerekig adni,mert az ország lassan 50%- a cigány.És az is szinte csak ezeknek a mocskoknak jó.Dolgozni egy sem akar de mindenhonnan pénzt kapnak.Persze ne értsetek félre nem rátok gondolok.De aki 1-2 gyereknél többet nem bír eltartani nem kell többet csinálni,szerintem.Lehet anyázni, nekem akkor is ez a véleményem.

2010. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Igen, legkésőbb jan.1-jétől vissza akarják hozni a 3 év GYESt, de épp a múltkor hallottam a híradóban, hogy a családi pótlékot csak annak akarják adni, akinek ovis vagy iskolás a gyereke.

Puff, kisgyerekes anyukák...:(:(

2010. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Azért reméljük, hogy azokat is támogatják akik nem nagycsaládosak. Mi most jutottunk el a babavállalásig, most hogy sikerült, semmilyen támogatást a családin kívül nem fogunk kapni. Vállaljanak az emberek több gyereket, de aki pedig akar, azt lenyomják. Mi már nem vehetünk igénybe semmilyen adókedvezményt, megszűnt a gázártámogatás, plusz a táppénz is 60 % ami nem sok, így hiába alig bírok dolgoznom kell, legalább a terheseknek, akik tényleg azért maradnak otthon, mert nem igazán tudnak dolgozni, adhatnának több táppénzt. Úgyhogy dolgoztam egy csomót én és a férjem is, fizettük az adót, más megkapta az adókedvezményt (régebben) plusz jobb táppénzt, plusz támogatásokat én meg menjek a francba, amikor rám kerül a sor, én szinte semmit nem kapok. Ez azért a legnagyobb kicseszés a világon!! Sőt, nekünk nehezen jött össze a baba, és hát az állam, még a gyógyszereket sem támogatta!! Inszemre és lombikra csak az menjen aki megengedheti, vagy spórol rá 10 évet, mert a gyógyszerek egy vagyon, hála istennek mi ezt egy hajszállal kerültük el, egy nagyon jó orvosnak köszönhetően, aki persze elég sokba kerül így is.


31 hetes km

2010. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

11:07 es válaszoló!

Te valamit nagyon nem jól értelmezel!

A szoc pol nem segély!!!

A szoc pol alanyi jogon járt a gyerekek után.

Lakásvásárlásra,építkezésre lehet felhasználni.

Én magyar vagyok,miért kevered ide a kissebbségieket?


Senki nem írt itt segélyről,a szoc pol egy támogatási forma(volt).


Egyébként szeptemberben szülöm a negyedik babánkat.

Eddíg nem akartuk igényelni a szocpolt de most megvan álmaim amerikai házának tervrajza és most meg nincs szoc pol.....annyira igazságtalan nem?

2010. máj. 18. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!