Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen tüdőszűrés?

Terhesen tüdőszűrés?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés, elvileg nem is csinálnak, csak nagyon kivételes esetben.
2011. dec. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki van zárva!!! Ha behívtak kötelezően, akkor el kell menni, de mondani kell, hogy kismama vagy. Ha csak a terhesség gyanúja fennáll, már akkor sem szabad sugarazni. Ilyen esetben ha jól tudom, akkor csak kézzel vizsgálnak, vagy írnak valami papírt. De semmiképpen sem szabad a gép elé állni.
2011. dec. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tilos!


Én 4 éve nem voltam!Meet vagy terhes vagyok, vagy szoptatok!De így tilos!

2011. dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni, adnak ólomköpenyt a hasadra. Amúgy:


"Természetesen terhesség alatt is indokolt a tüdőszűrés. A sugárterhelés a magzat számára lényegtelen, ráadásul a rtg-sugárzás rendellenességet a terhesség 12-18. hete között tud okozni, de a tüdőszűrésnél 100-szor nagyobb adagban, és a magzatra célozva." Dr. Elek Csaba, humángenetikus

2011. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok!

Édes kevés az köppeny a pocakra....

Mert pl a pajzsmirigyet éri sugárhatás, és a babába abból is átmegy...


Maximum az utolsó trimeszterben de inkább a 32. hét után engedélyezett (tüdőszűrő, fogászati rtg) mert addigra már a baba pajzsmirigye is elégfejlett, hogy ne legyen szüksége az anyáéra!

2011. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát senkit nem akarok meggyőzni, nyilván nem halaszthatatlan. csak mondom, hogy hacsak nem hasi röntgen, akkor nem árt.
2011. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A munkahelyre kell kötelező éves vizsgálat.Még csak a 6. hétben vagyok,de nem kockáztatok.Viszont bent még nem akarok szólni,hogy babám lesz,majd csak 12-13.hét környékén.Azért kérdeztem,hogy hogyan tudnám elmismásolni,vagy ha nem káros,akkor megcsináltatom.Amúgy tüdőszűrés!
2011. dec. 12. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A foglalkozás eü-s orvost is köti a titoktartás. A főnököd gondolom úgysem nézi a leleteidet. Bent a vizsgálaton megmondod,hogy kismama vagy, ezért nem hoztál tüdőszűrő leletet,de még nem szeretnéd, hogy kitudódjon. Ennyi. Nekem is volt fogl.eü. vizsgálatom én sem vittem leletet. Igaz,nekem tudják a munkahelyen,így nem titok.
2011. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És aki még nem tudja, hogy várandós, mert olyan kicsi a magzat és a tüdőszűrő meg azerr kell mert a kötelező éveshez kell? Köszönöm a választ
2022. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!