Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj járni terhesgondozásra?...

Muszáj járni terhesgondozásra? Mi értelme?

Figyelt kérdés

Mi van, ha én nem akarok járni ultrahangvizsgálatokra és vizsgálatokra?

Felelőtlenség?

Régen nem volt ennyi vizsgálat...


2011. dec. 12. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felelőtlenség a babáddal és magaddal szemben is. Rengeteg probléma lehet, amit a uh ki tud mutatni és rengeteg laborvizsgálat, ami utalhat valamilyen rendellenességre. Régen valóban nem volt ennyi vizsgálat, mert nem volt ennyire fejlett az orvostudomány. Inkább örülj neki, hogy mennyien próbálnak vigyázni rád éa azért dolgozni, hogy egészséges babád szülessen.
2011. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felelőtlenség. Nagyon sok betegséget ki tudnak szűrni, ha pedig gond van akkor tudnak kezelni. Régen nem volt ennyi vizsgálat, mert nem volt ennyire fejlett az orvostudomány. Amúgy én havonta 1x járok védőnőhöz és 1x dokihoz. UH-ra meg másfél, 2 havonta. Ez nem olyan sok, ki lehet birni. A másik meg az hogy ha nem jársz akkor különböző juttatásokra sem leszel jogosult.
2011. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egészségügyi része netán nem érdekelne (ami felelőtlenség lenne részedről), akkor gondolj arra, hogy az anyasági támogatást is csak akkor kapod meg, ha a dokid leigazolja, hogy legalább 4 alkalommal részt vettél a terhesgondozáson.

Ha már az egészség "smafu", akkor legalább az anyagiak...

:-(((

2011. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem írókkal. A vizsgálatok a Ti érdeketeket szolgálják, valamint 4 pecsét nélkül nem kapsz semmi juttatást. Nem tudom, milyen régről beszélsz egyébként. Én 10 éve szültem az elsőt, és ugyanannyi vizsgálatom volt, mint most. Ha baj lett volna, nem tudtam volna a tükörbe nézni, mert nem megyek el a vizsgálatokra, ami kiszűrhette volna...

Ennek ellenére nem kötelező. A Te életed és a Te gyerekedé.

2011. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki felelős a gyereke egészségéért. Nem azért kéne járj, mert előírják, hanem mert a TE gyereked egészségéről van szó!
2011. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A többieket azzal egészíteném ki,hogy téged nem érdekel,hogan néz ki az a csöpp baba,és hogy rendben fejlődik-e? Nem érzed úgy,hogy szeretnéd látni uh-on,ahogy mozog keze lába?Nem fontos,hogy egészséges babád legyen?Akarod te ezt a bébit egyáltalán?Régen tényleg nem volt ennyi vizsgálat.Cserébe született jó sok beteg gyerek.És régen nem volt villamosáram és kórház sem.Ennek ellenéra én örülök hogy ezek léteznek.
2011. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyira birom, hogy mindig ezzel jönnek egyesek, hogy bezzeg régen nem volt ennyi vizsgálat/terhes vitamin/UH stb és a nagyanyáink is egészségesen születtek...

Ja, ők egészségesek, de lehet hogy volt nekik pár db halva született tesójuk.

Ne menj el a vizsgálatokra ha nem akarsz, de akkor ne csodálkozz, ha valami nem lesz rendben veled vagy a babával.

2011. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak ennyit írnék hozzá,nekem 2 halálos beteg tesóm volt. Az egyik 16 éves volt 3 éve halt meg,a második pedig 22 éves volt és 2 éve halt meg. Anyám csak annyit mondana erre a kérdésre, bárcsak lett volna ennyi vizsgálat.
2011. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Reagálhatnál,kedves kérdező...
2011. dec. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy provokáló kérdés.
2011. dec. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!