Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj járni terhesgondozásra?...

Muszáj járni terhesgondozásra? Mi értelme?

Figyelt kérdés

Mi van, ha én nem akarok járni ultrahangvizsgálatokra és vizsgálatokra?

Felelőtlenség?

Régen nem volt ennyi vizsgálat...


2011. dec. 12. 11:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem provokáló kérdés, én tényleg nem értem ezt...
2011. dec. 14. 09:42
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Mi az oka annak hogy nem akarsz járni?
2011. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

Külföldön sincs ennyi vizsgálat, ráadásul felesleges is teljesen. Nekem az orvosom sem javasol többet, mint a 12 és 18. heti uh-t. Az ultrahang ugyanis vélhetőleg okoz problémákat a babánál, csak nincs elég régóta ahhoz, hogy bizonyítani lehessen, majd pár tíz év még és kiderül.

Egy másik doktornő szerint - teljesen független az én dokimtól, nem is ismerik egymást - azért van annyi nyakra és egyéb testrészre csavarodott köldökzsinór az utóbbi években, mert túl sokat bántják a sok vizsgálattal a babákat és azok addig tiltakoznak, amíg belegabalyodnak. Az uh-korszak előtt nem volt ennyi gond ezzel. Egyébként a császárarány is az utóbbi évtizedekben ugrott meg, a halálozási statisztika (illetve a rendellenességek) pedig semmivel nem voltak rosszabbak mint most.

Négy terhesgondozás kötelező, ha kapni akarod az egyszeri anyasági juttatást, többre nem kell elmenned. Én sem szoktam, van már két egészséges gyerekem, most várom a harmadikat. Dokihoz négyszer elmegyek, védőnőhöz pedig csak egyszer, a kiskönyvért, aztán helló.

2011. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Ultrahangot soha nem tartottam feleslegesnek. De a védőnői szolgálatot igen. Csak púp az ember hátán és a védőnők vagy régi vágásúak vagy még nincs is gyerekük így akármit kérdezek a válasz : hát nem tudom majd utánajárok. Kösz netem nekem is van (:
2011. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as!


Nagyon sajnálom ami veletek történt :(

2011. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%

Neked nem való gyerek...

NEM VAGY KIVÁNCSI A KISBABÁDRA??MINDEN NORMÁLIS ANYA ALIG VÁRJA HOGY LÁSSA ÉS MEGBIZONYOSODJON ARRÓL,HOGY EGÉSZSÉGES TE MEG AZZAL A KÉRDÉSSEL JÖSSZ,HOGY MUSZÁJ?SZÉGYELLD MAGAD

2011. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok védőnőhöz járni, mert nagyon jó fej, mindenre odafigyel velem kapcsolatban, rengeteg tanácsa van.

A dokinál meg alig várom a UH-t, olyan édi a gyerek, amikor mozog :)

Megvallom én legszívesebben 2 hetente járnék UH-ra, de azért az túlzás lenne.

2011. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs semmi baj a védőnőkkel, nem erőszakosak, vagy okoskodók.
2011. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük szépen sorba a kérdéseidet:


"Muszáj járni terhesgondozásra?" - nem, nem muszáj


"Mi értelme?" - Pl. a fejlődő magzat, és az édesanya egészségének nyomon követése, betegségek szűrése, a pici növekedésének, fejlődésének a megfigyelése (először csak pontot látni, majd több pont halmazát, egyszer csak kivehető lesz a fej és a gerinc oszlop, megjelennek a kezek, lábak, no de ez van akit nem hat meg... Tényleg van????), egyszeri anyasági támogatás felvételének a lehetősége (bár biztos van, akinek az a 64-65 ezer ft nem számít)


"Mi van, ha én nem akarok járni ultrahangvizsgálatokra és vizsgálatokra? " - akkor nem mész el...


"Felelőtlenség? " - szerintem igen, de a te életed, a te gyermeked! Tied a döntés, hogy kíváncsi vagy-e arra, hogy rendben fejlődik-e, hogy megvan-e minden testrésze, minden ujjacskája, tied a döntés, hogy magadra vigyázol-e, ha veled van valami baj, akkor azt kezelteted-e, hogy a picikének nehogy baja legyen.

2011. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!