Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP eredményei önmagában...

Az AFP eredményei önmagában nem értékelhetők? Igaz, hogy kell hozzá a 18. heti genetikai UH? És a kettőt együtt nézik?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az AFP-ből önmagában nem igazán szoktak semmilyen következtetést levonni, a 18. heti ultrahangot a AFP eredmény ismeretében végzik. Dokija válogatja, de sok doki rossz AFP eredmény esetén biztos ami biztos alapon akkor is elküldi a genetikára a kismamát, ha az ultrahangon nem lát semmi rendellenességet.
2009. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

az afp érték kiszámítása mostmár nem 100%. külföldön nincs már ilyen vizsgálat.

ha a szülők makk egészségesek, és a családban nem fordult elő beteg gyermek, v ember, akkor genetikailag nem lehet probléma. sajnos rengeteg kismama fél az afp vizsgálattol.

amúgy 35 év feletti nőknek ajánlott.

2009. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a kettő együtt jelent valamit. Az AFPveőcsőzáródási rendellenességek kiszűrésére lett kitalálva akkor amikor még nem is nagyon ultrahangoztak. Mára nagyon elavult módszer mert simán az uh-val is kiszűrhetőek ezek a rendellenességek. Már nem olyan gépeket használnak mint régebben.

A down-kór szűrésére pedig nem alkalmas tehát ha alacsony az nem azt jelenti, hogy down-kór gyanús ez el van túlozva.

Már nem kellene ezt az AFP-t így használni de ahhoz valakinek végre ki kéne vennie a protokollból az meg nem olyan egyszerű.

2009. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 18. heti UH-t csak akkor csinálják meg, ha már megvan az Afp eredményed.
2009. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. máj. 17. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát a 09:30-as válaszoló kicsit összekeverte a dolgokat.Nem az AFP vizsgálattól félnek,hiszen olyan nincs .Ez sima vérvétel.Az amniocentézistől félnek,a hason keresztül beszúrt tűvel végzett mintavételtől.(korionboholy mintavétel,placentából való mintavétel,köldökzsinórból vett minta).Ezt a vizsgálatot Magyarországon minden 35. életévét betöltött kismamának kötelező felajánlani.Itthon az afp-t mindenkinek nézik a 16.héten vett vérből.Lehurrogják igen,de mégis ez az alapja a down-szűrésnek.

Kanadában és Amerikában nem nézik az afp-t,mert helyette olyan összetett vérvizsgálatok vannak ,amik itthon még csak kevés magán klinikán,és drágán végezhetők el.De ez nem jelenti azt,hogy ha valakinek rosszak az eredményei,akkor ne küldenék tovább genetikai vizsgálatra,amitől félnek.És tegyük hozzá ,hogy külföldön nem az életkort veszik alapul,hanem egyénileg,kinek mekkora a rizikója,hogy ne adj isten beteg babája születne.Amúgy a down-kóros babák 70%-át huszonévesek szülik.

A másik meg ,hogy az hogy valakinek a családjában nincs semmiféle rendellenesség ,nincs beteg gyerek,az nem jelenti azt ,hogy akkor ő tuti biztos egészséges gyereket szül.Azonkivül,hogy ez egy kromoszóma rendellenesség,azt ,hogy ezt mi okozza senki nem tudja.Ezért szükségesek a vizsgálatok.Ez egy "genetikai baleset",ami sajnos bárkivel előfordulhat.

A két vizsgálat együtt megbizhatóbb eredményt ad.

2009. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!