Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális ha legalább...

Mennyire normális ha legalább 1 liter tejet megiszok egy nap?

Figyelt kérdés
Hidegen. Annyira kívánom. Nem baj?
2011. dec. 13. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem baj. Én is állandóan csak tejtermékeket eszem: tej, túró, joghurt, tejföl, sajt. Egyszerűen ezt kívánja a szervezetem. Sőt, a sok kalcium nem is árt most, hogy csontosodik a babóm.
2011. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem voltam soha egy nagy tej-függő, de terhesen állandóan tejet ittam, tejjel keltem, tejjel feküdtem. :)

Babám iszonyat hasfájós lett, és megkaptam, hogy biztos azért mert sok tejet ittam még terhesen...hát nem tudom...gondolom ez valakinél bejön, valakinél nem, én nem veszem biztosra, hogy ettől lett hasfájós.

Amúgy lányom 8 hónapos kora óta nem iszik semmiféle tejes dolgot, így terhesen szerintem "előre pótoltam" a dolgot neki. :)

2011. dec. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is folyton tejet iszok :) simán lemegy 1 liter, van hogy több is. Előző babával is így volt, nem fájt a hasa sose.
2011. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Húúú, én is sok tejet iszom, egyszerűen nem is tudom elképzelni tejtermék nélkül a napomat.

Mindenki szerint biztos a kalcium miatt.

2011. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ŰŰŰŰŰ, én is ezt kívánom állandóan, a férjemet is ugrasztottam múltkor, este 9 körül. Napi 1 liter nekem is lemegy, csakis jéghidegen! :))))
2011. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A férjem vacsira tol le egy liter tejet!

Velem is elő szokott fordulni, hogy megnő a tejfogyasztásom. Előfordult, hogy 2 nap alatt a 3 éves fiammal, + férjemmel együtt 5 liter tejet ittunk.

2011. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor látom nem vagyok egyáltalán egyedül :)

10hetes km vagyok.

2011. dec. 13. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha jó a cukrod, akkor semmi baj nincs vele, viszont a tej nagyon gyorsan meg tudja dobni a vércukorszintedet, ami sem neked, sem pedig a babának nem túl jó.

Ha nem egyszerre, és nem reggelire iszod, akkor szerintem nem baj!

2011. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes ám az anyai szervezet várandósság alatt...

Legtöbbször azt kívánja a szervezet, amiben hiányát érzi.

A te esetedben pl. a kálciumot.


Én sokszor megkívántam a nyers citrom nyalogatását kristálycukorral, valószínüleg c vitamin hiányom volt éppen.

2011. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én mindhárom terhességem alatt napi 2-3kapszula kalcium-magnézium tablettát szedtem, nem hinném hogy kalcium hiányom volt- de egy héten egy karton tejet is elfogyatsztottam

Szerintem nem hiányom volt- de ettől nem égett a gyomrom!! Illetve csillapította is a gyomorégést!

Meg nagyon jól is esett. Ráadásul 3.5%-osat ittam, ami még a székrekedésemet is megoldotta!!! :)

És tejfölt és kefírt is sokat ettem. JOghurtot is meg mindenféle tejterméket.

VÁrandós időszakok közben- előtt-után is eleve szerettem a tejtermékeket és a tejet, de akkor azért feleennyit nem eszek-iszok/ettem-ittam.

:)

2011. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!