Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kiderülne, hogy beteg a...

Ha kiderülne, hogy beteg a babátok, megtartanátok vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha pl később, 12 hét után kiderül, hogy Down kóros. Ma beszélgettünk erről a párommal(még nincs baba), hogy vajon mit csinálnánk. Hihetetlen nagy fájdalom, de akkor már teljes kis ember, hogy lenne szívem megölni. Szóval abban maradtunk, hogy fogalmunk sincs, mit csinálnánk. Ti mit csinálnátok?
2009. máj. 17. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Mi is a napokban beszélgettünk erről. Mi biztosan nem tartanánk meg.
2009. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szia, én éppen várom a magzatvízvizsgálat eredményét.Még 2 hét.:( Ha kederülne, hogy beteg, iszonyat nehéz lenne, pláne hogy már mozog sokat, de nem tartanánk meg. Mondjuk ebbe bele sem merek gondolni.:(
2009. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Gondolj arra, hogy sokat szenvedne. A Down-kóros emberek nem is élnek sokat csak kb. 30 évig. Ez az egyik szempont.

A másik meg az, ami egy kicsit önzőnek és kegyetlennek hangzik, de rengeteg időt és pénzt felemészt, hogy valamennyire egyáltalán életképessé neveld. Az egész családot nyomorba döntené. Mi pl. nem tudnánk azt megengedni magunknak, hogy itthon maradjak vele, és ápoljam, mert a férjem fizetéséből nem tudnánk megélni.

Szóval szerintem neki is meg a családnak is jobb, ha megszakítják a terhességet.

De hallottam olyat, aki megtartotta, mert az volt az utolsó esélye a babára. Ha még fiatal az anya és természetes úton történt, akkor szerintem lehet később próbálkozni másikkal.

2009. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha kiderülne, hogy beteg a baba, akkor sem az én dolgom elvenni az életét. Csak Isten vehet és adhat életet. Nekünk bekell fogadni akkor is ha csak így tudna élni, mert nem tudjuk Istennek mi a terve vele. Szóval én így is megtartanám, mert nem tehetek mást! Ha elvetetném, számon kérné tőlem Isten miután én is meghalok, biztos vagyok benne. "Mert nékünk mindnyájunknak meg kell jelennünk a Krisztus ítélőszéke előtt, hogy kiki megjutalmaztassék a szerint, a miket e testben cselekedett, vagy jót, vagy gonoszt." (2Kor 5,10)
2009. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat...igen elkezdtem épp egyetérteni az első válaszolókkal, mert igazatok van, logikusan érveltek.

aztán jött az utolsó válasz, és én hiszek Istenben, éstényleg vajon mit gondolna rólam...hú remélem sosem kell ezen valóban elgondolkoznom.

2009. máj. 17. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Szia

Én pont most jártam sajnos ebben a cipőben.A babam súlyos fejlődési rendellenessége miatt én a terhességmegszakítás mellett döntöttem.Mi a párommal beszéltünk erről, mivel van egy egészséges nagyobb gyermekem ezért nem tudtuk igy vállalni, meg a mai világban egy egészséges babával is nehéz , hátha még szegény beteg.DE!! Minden tiszteletem azoké aki végig csinálja és felneveli, bennem nem lenne annyi lelkierő , h boldogan tudjam a megváltozott viszonyok miatt nevelni.Az én babám nem csak szellemi fogyatékosan jött volna világra, hanem még sajnos egyik kicsi lába is hiányzott neki, igy mi közösen döntöttünk a továbbiakról a párommal, igy a terhesség 20. hetében szültem meg a kicsit.Ez a saját véleményem, és ha mások másként látják én azt is tiszteletben tartom.Az biztos, h nagyon nehéz döntés, a szívem szakad bele ha látom vagy arra gondolok ahogy mocorgott a pociban.Soha nem fogom elfelejteni a kislányomat!!

2009. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pozitivan kell hozzáállni a dolgokhoz és nem szabad ilyenekre gondolni.Képzeld el én inzulinos cukros vagyok és későn 20hetesen derült ki,hogy babát várok,ráadásul 39 éves voltam!Na,mit lehet ilyenkor már tenni!Riogatott a védőnő,hogy szabaduljak meg a babától,mert rosszak voltak a cukoreredményeim,ráadásul olyan inzulint használok,hogy terhesség alatt nincsen kikisérletezve.A védőnő arra hajtott,hogy soron kivül elintézi a kórházba való felvételt és a baba megszülését.Én nagyon ragaszkodtam a kicsihez,mert mindenképpen 4 gyerekről ábrándoztam és nem hagytam magam,ha beteg lesz,akkor azaz én gondom,nem más fogja gondját viselni.A dokim megnézett alaposan UH-on és teljesen egészségesnek találta.Nagyon biztam benne és ezek után kétely sem maradt bennem. Hittem abban,de nagyon,hogy az én 4.gyermekem nagyon egészséges lesz!És igy is lett,most 3 éves és olyan eleven és annyira okos,hogy jó,hogy senkire se hallgattam csak a szivemre és hittem!

Jó egészséget és boldog babavárást kivánok!

2009. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Velünk 2006-ban történt...

A 18 hetes uh-n derült ki, hogy szívfejlődési rendellenessége van a babának. Annyira súlyos volt, hogy ha kihordtam volna a terhességet, amint elvágják a köldökzsinórt, meghalt volna:(

Nálunk nem volt kérdés, hogy megtartjuk, vagy nem:(

20 hetesen meg kellett szülnöm:(


Azóta már van egy 14 hós kisfiam, és 13 hetes kismama vagyok.


Nem szabad ilyeneken előre gondolkodni!!!

Kívánom, hogy ne is legyen rá okotok !!!

2009. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi megtartanánk. nem érvelek logikusan, egyszerűen csak nagyon szeretem és felelős vagyok érte... nem hiszem, hogy szenvedne. ugyanazt akarná, mint mindenki más: hogy szeressék!!!
2009. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm Nektek is a válaszokat!

nagyon sajnálom, hogy el kellett vetetnetek a babát, bár sose senkinek sem születnének beteg babái.biztos szörnyű lehet lemondani róla 20 hetesen...minden tiszteletem a tiétek!

aki 20 hetesen vette észre, hogy terhes, neked meg gratulálok és örülök, hogy jól döntöttél és nem lett baj.azt megkérdezhetem, hogyhogy nem vetted észre 20 hétig, hogy terhes vagy?

2009. máj. 17. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!