Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztmás vagyok, sajnos minden...

Asztmás vagyok, sajnos minden reggel este inhalációs port kell szívnom (Symbicort). Most 5 hetes vagyok. Lehet tőle valami baja a babának?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármit is csinálsz, beszéld meg a kezelőorvosoddal. De ez benne van a betegtájékoztatóban is...
2011. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is asztmás vagyok, terhességem alatt ventolint használhattam. Egészséges fiam született. A symbicortról nem tudok nyilatkozni, de szerintem jobb, ha egy orvost (háziorvos is jó) megkérdezel erről!
2011. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt hogy a Symbicortól lesz e valami bajod nem tudom de én is asztmás vagyok és nekem reggel este kellett szívnom a Seredit-ből.Abban is van szteroid de nekem a tüdö gyógyászom azt mondta hogy ezek a szerek csak a tüdőben fejtik ki hatásukat.Pont ma 3 hónapos a királylányom és makk egészséges.De én a helyedben az orvos véleményét is kikérném.....
2011. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lokális hatású, jelezd azért az orvosnak, de szerintem rendben lesz :)
2011. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 16. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ezt használom az asztmámra és már a második terhességem alatt. Nekem kimondottan ezt írták fel, mert az első terhességem alatt jött ki az asztma, úgyhogy csak nyugodtan használd. Egyébként, ha terhes vagy akkor mindenképpen el kell menni a tüdőgyógyászhoz, hogy javít e vagy ront e az asztmádon a terhesség. Szép terhességet kívánok!

2011. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
február környékén kell mennem az éves kontrollra, akkor ráér vagy előbb kellene? Lehet, hogy a baba miatt fulladok jobban az elmúlt pár napban?
2011. dec. 17. 08:39
 8/9 anonim válasza:
Szia! Én is aszthmás vagyok gyerekkorom óta, és ma 25hetes kismama. nekem az orvosom még a gyerekvállalás előtt felhívta a figyelmem,hogy mikor már tervezzük akkor váltsunk a symbicortról,mert káros lehet a magzatra(mert nincs erről a gyógyszerről hivatalos adat). Szerintem mindenképpen menj el hamarabb, az még rengeteg idő. Én is ventolint szedek, azt nyugodtan lehet. Boldog babavárást :)
2011. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Symbicortos vagyok. Nekem a gyerekorvos, a háziorvos és a tüdőgyógyászom is azt mondta, hogy nyugodtan használhatom és egyébként többet is próbáltam előtte, de egyik sem segített a fulladásaimon. Nekem kimondottan terhesség alatt jött elő az asztma, úgyhogy nekem mondhatni nagyon sokat rontott a terhesség az állapotomon. Aludni se tudtam úgy fulladtam és 3 hónap vizsgálat után jöttek rá, hogy asztmás lettem. :( Mindenképpen menj el a dokihoz, mert, ha erősebb lett a fulladásod, akkor meg kell néznie a dokidnak, hogy megfelelő-e a gyógyszer vagy az adagolás és tudtok javítani a helyzeten. Egyébként a gyógyszerek nagy százalékát nem tesztelik terhes anyukákon, tehát nem tudom honnan veszik, hogy nem árt a babának, de az biztos, hogy az nagyobb kárt okoz, ha az állapotod rosszabbodik és állandóan küzdesz a fulladással, esetleg nem vagy kipihent. Azt tudom, hogy sokat használtam az első terhességem alatt és a 2 éves kisfiam makk egészséges és tüdő problémái sincsenek. Bízom benne, hogy a későbbiek során sem lesznek.

2011. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!