Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. hét körül járó kismamák!...

20. hét körül járó kismamák! Ti hányszor voltatok eddig a terhesség alatt nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Most lépek a 20. hétbe. Nincs még fogadott orvosom, ezért nem mondható rendszeresnek az orvoshoz járás sem. Először akkor voltam, amikor megállapították a terhességet, aztán persze az ultrahangok (szonográfus), és voltam chorionbiopszián, amikor egy doktornő nézte a méhszájamat. A naplószámokat a havonta kijáró nőgyógyász adta, (falun lakom, és havonta kijár), de nem vizsgált. A héten készülök a rákszűrésre SZTK-ba, ott biztosan megnéz majd.

Az előző terhességemnél az elejétől magánrendelésre jártam, de most még nem volt alkalmam bejelentkezni. Ezt januárra tervezem, akkor biztos rendszeresebbé válik a visszahívások miatt is, meg a terhesség előrehaladtával is.

Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 18. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadni már csak a 20. hét előtt lehet magándokit. Én eddig 5x voltam nála és mindig megvizsgált. Plussz a kötelező 12. és 18. heti UH a korházban.


19 hkm

2011. dec. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én eddig 4-szer voltam dokinál, 19 hetes vagyok. És 3 uh-m volt. Első, mikor hüvelyin megmondta a doki, hogy baba, utána a kötelező 12. heti és a 18. heti. Nincs fogadott orvosom, sztk-ba járok, de csak az elsőnél kellett bejelentkeznem, a vizsgálat után az asszisztens adja a következő vizsgálati időpontomat. Rákszürésemet nem kértem, hanem az első vizsgálaton le is vette, a baba érdekében. Én nem is fogadok dokit, felesleges. A babámat ugyanugy ellátják , és ez a lényeg. Ha meg az ügyeletes orvosom megérdemli, mindenképp kapni fog valamit. És a szülésznő is!!
2011. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy általában 20. hétig vállalnak, de én egyébként folyamatosan hozzá jártam, és már meg van vele beszélve, tehát vállalni fog. Csak sajnos eddig annyi egyéb jellegű problémám volt, hogy nem jutottam be hozzá. Itt a mi kórházunkban (Salgótarján) szonográfus néz UH.on, és hát ugye ő nem vizsgál. A 18. heti UH. n volt a majdani orvosom, ő is csak géppel nézett, szerencsére mindent rendben talált, és panaszmentes is vagyok hála istennek.

Köszönöm az eddigi válaszokat, Békés Boldog Ünnepeket nektek, és sok boldogságot a babához!

2011. dec. 18. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

22 hetes vagyok, eddig 6x voltam, mert először nem látott semmit és visszahívott egy hét múlva, és egyszer ügyeleten voltam magas láz miatt és megnézték UH-n a babát.

Karácsony után megyek legközelebb.

2011. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyesèg,hogy a 20 hétig vállalnak. ÈN az elsővel 24 hetesen fogadtam dokit. Nem problémázott rajta senki.Ez csupán megbeszélés kérdése. Az lehet, hogy sok doki nem szereti de még azokkal is meg lehet beszélni főleg egy problémamentes terhességnél.
2011. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, aki 20. hét után nem fogad magánba, ahhoz nem is érdemes menni. Bocsánat, nem akarom más irányba vinni a témát. Én is hasonló cipőben jártam anno, mint te. 21. héten találkoztam először a dokimmal, előtte csak a kötelezőkön vettem részt. Az első doki nem vállalt, a második egy arrogáns liba volt, aki nagyon el akarta adni magát, a harmadikat ismerősöm ajánlotta, nagyon rendes volt a terhességem alatt végig. Szerintem, akkor ezen ne aggódj, h miket hagytál ki esetleg. AFP-n voltál? Egyébként ez a baj az eü-vel, hogyha nincs dokid meg vagy lőve, hogy miket kell mikor intézni...
2011. dec. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20-ik hétig 2 vizsgálat Uh-al ami kötelezö és van elvileg.

ez a 10-ik és a 20-ik heti vizsgálat.


a 12-ik héten érdemes még a genetikai kombináltra menni és több nem is kell.


ami nekem fura hogy rákszürést az elsö megvizsált dokinak kötelezö lett volna csinálnia. az az egyik legfontosabb hogy ne legyél rákos.


ami fontos minden vizsgálatnál nézzenek méhszájat, és PH értéket. ha van UH akkor meg minden mást.

2011. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is. A kötelező uh. ok megvannak, és a vérvételek, Afp is. Csak a méhszájat nem nézték meg, illetve mostmár igen, tegnap voltam orvosnál, aki megcsinálta a rákszűrést is.

Csak azért érdekelt, mert többen mondták, hogy ők havonta, három hetente stb. járnak méhszájat nézetni, és nekem tegnapig ez összesen kétszer történt meg. De mostmár megnyugodtam, hál istennek minden rendben. Áldott ünnepeket!

2011. dec. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!