Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 1-2 szál cigaretta...

Napi 1-2 szál cigaretta mennyire árt a babának?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 05:47
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
70%

ugye ezt most nem komolyan kérdezted? :-S

Az oxigén viszi a vért a babának is, szerinted vajon ártasz-e a babádnak,hogy ha már most dohányfüstös levegőt szív,pedig még meg sem született! :-S

Azért nem gondolod,hogy a babád egészsége fontosabb,mint a te nikotinfüggőséged?

2011. jún. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
80%
SOKAT!!!!
2011. jún. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
31%
Semmi baja nem lesz. Nagyobb az esély rá, hogy beteg lesz, de ennyi erővel semmit ne igyál/egyél, amiben pl. egy kis tartósítószer is van. Anyósom mindhárom gyerekével dohányzott, a párom az első fia, 22 éves "nagykamasz" korában szülte, ivott, cigizett. Igazán szép kiállású, erős legény lett a páromból, semmi testi és agyi károsodása nincs..... Pedig anyósomnál nagyobb dohányost én még nem láttam a 21 évem alatt.
2011. jún. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
68%
kedves utolsó válaszoló, csak gratulálni tudok hogy buzdítod a dohányzásra! Olyan nehéz felfogni hogy ÁRT!!! A barátod meg épp szerencsés hogy eddig nincs semmi baja.....
2011. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
68%

ismerősöm cigizett a terhessége alatt, a gyerek nagyon beteg, a tüdejével és az agyával van baj. Jah és teljesen vissza van maradva a gyerek.

Én elítélem azokat a nőket akik terhesség alatt cigiznek. Ha neki fontosabb a cigi akkor ne vállaljon gyereket. Semmi felelősségérzet nincs ezekben a nőkben.

2011. jún. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
66%
Igenis 1-2 szál is árt! És hazugság, hogy inkább ez mint az elvonási tünetek pár napig! Ezt csak azok terjesztik akik önzőek és felelőtlenek a leszokáshoz!
2011. jún. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
60%
Én nagyon ellenzem aki terhesen dohányzik visszataszító!És nincs olyan ,hogy nem lehet leszokni róla.Én mikor babaát akartam már elötte fél évvel abbahagytam nehéz volt de mindent a cél érdekében.Viszont a környezeteben aki dohányzott terhesség alatt és szoptatás alatt semmi bajuk a babáknak.Van köztük 30 éves és két éves is,nagyon nagy szerencséjük volt van.De az nem jelenti azt ,hogy késöbb nem alakul ki náluk valami.De egyszerüen nem értem meg azokat az anyákat akik a dohányzást elörébrevalonak tartják és bebeszélik maguknak,hogy rosszabb lesz a babának ha abahagyják a dohányzást.Ez hűlyeség!
2011. jún. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
75%
1-2 szál sem fér bele, nemhogy naponta még a 9 hónap alatt sem! Az én anyám is végigdohányozta az összes terhességét (4-en vagyunk) és mindig azzal érvelt, hogy, gyenge cigit szív meg keveset! Nem lett egyikőnknek sem semmi baja, de ez is csak a szerencsén múlt. Van egy 2 éves lányom illetve most 10 hetes terhes vagyok és ha bárki rágyújt (rágyújtott) a közelemben arrébb megyek vagy rászólok, hogy menjen arrébb! Kérlek legalább a terhesség és a szoptatás alatt válj meg a cigitől! Meg tudnád magadnak bocsátani ha a h*lye cigi miatt lenne baja a babádnak? Egészséges kisbabát kívánok!
2011. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
80%

Én korábbi dohányosként nem fogom azonnal lehurrogni a fejed,és megpróbálom neked felvázolni a helyzetet nyugodtan,még akkor is ha tényleg dühítő tud lenni az ilyen kérdés.

Aki nem dohányzott soha,az úgysem érti!


A dohányzás borzasztóan káros a babának,és az a helyzet vele,hogy minden nappal egyre károsabb.

Minden egyes anyag,ami bekerül a véráramodba,az bekerül a baba véráramába is,így gyakorlatilag úgy kell értelmezned,hogy a babád dohányos.


A terhesség alatt elszívott 2 száltól (tehát 9 hónap alatt) tényleg nem lenne semmi baja),de ha minden nap elszívsz akár csak egyet,az már igen komoly károsodást okoz. Az alap,hogy kisebb lesz a testsúlya.

Ezen kívül még viselkedésbeli problémái lehetnek,keringési problémái,az ilyen babák hajlamosabbak a csecsemőhalálra (tudod,ami az első fél évben jellemző a születés után),ezen kívül már nagyobb korában lehetnek tanulási nehézségei. Hajlamosabb lesz az allergiára és az asztmára is,és idegrendszeri problémái lehetnek. És bátran állítom,ennyi cigitől lesznek is.


A teljesség igénye nélkül soroltam fel,mert most indulnom kell.

Én is dohányoztam,éveken át,de az első terhességnél is szó nélkül leraktam (sőt,már előtte a tervezés időszakában elkezdtem csökkenteni az adagot).

Sajnos ahogy a szoptatás véget ért visszaszoktam,de most megint babát várok,és letettem újra. Ennyire nem lehetek önző,hogy tönkre tegyem annak a babának az életét,akit én akartam hogy a földre szülessen. El sem tudnék számolni a lelkiismeretemmel,ha rágyújtanék.


Nem könnyű,de inkább tedd le a cigit (ha rólad van szó és nem egy ismerősödről).

Sok sikert!

2011. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem fogok hazudni. Sokszor rohadtul hiányzik a cigi! DE! Akkor sem gyújtok rá! Inkább eszem és hízok egy kicsit többet. Még mindig jobb.

Azt mondtam magamnak,hogy nem lehetek ennyire gyenge szar,hogy a gyerekem miatt nem bírom ki azt a 9 hónapot! Pedig nem vagyok túlaggódós kismama, nem csinálok hajcihőt a terhességemből, nem mosok meg minden gyümölcsöt evés előtt, de erre odafigyelek.

Van,hogy annyira kívánom,hogy szabályosan fáj. Bár szerencsére ez ritka! De ki kell bírni és kész. Ki lehet, ha akarja az ember. Tudod, amikor beszélgetek a barátnőmmel, akinek két éve nem jön a baba, nekem meg elsőre összejött, akkor mindig magamba nézek,hogy nekem már csak annyi a dolgom,hogy vigyázzak rá, magamra. Ennyit ne tudnék megtenni? A barátnőm a fél karját odaadná,hogy babája legyen, nem hogy pár doboz cigit!

2011. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!