Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetéltem. Hogy lehet ezt...

Elvetéltem. Hogy lehet ezt feldolgozni? És mennyi ideig fog ez ennyire fájni? Nagyon szerettük volna ezt a babát, és egyik pillanatról a másikra elvesztettük. Elmondhatatlan szomorúságot érzek, csak sírok minden nap.

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Részvétem... :( A fájdalom idővel enyhül, de most még biztos, hogy jó darabig nagyon rossz lesz. Elfelejteni pedig sosem fogod! Nekem 9 hetesen halt el a terhességem, én is kutyául voltam, azt hittem, sosem múlik el a fájdalom. 2007-ben volt a műtétem, de még mindig elevenen él bennem az "élmény", mai napig siratom. Én egyből terhes lettem utána, az azért sokat javított a helyzeten. De az első, az csak az első marad...

A lényeg, hogy úgy dolgozd fel, ahogy neked könnyebb(nek tűnik). Ha úgy érzed, sírj, ordíts, tombolj, vagy beszéld ki magadból. Ha a közeledben nincs olyan családtag, barát, akkor a neten nagyon sok olyan embert megtalálhatsz, akik már átélték ezt a tragédiát. Én gyertyát gyújtottam Érte otthon, és gyújtok a mai napig aznap is, amikor elvesztettem és halottak napján is.

2011. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Talán nem vigasztal, de valószínűleg neki jobb így. Lehet, hogy nagyon beteg lett volna, vagy esetleg megszületik, és utána veszíted el. Remélem, még korai terhesség volt.Sok erőt kívánok!
2011. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! Feldolgozni? Mint minden mást: ha előre nézel. Persze nehéz. Én kétszer átéltem, és most azon aggódom, hogy 3-jára már ne. De benne van a pakliban sajnos. Nekem mondjuk már van egy fiam, így talán könnyebb, mint annak, akinek első babája lett volna, de azzal vigasztalódtam, hogy tuti beteg lett volna, ezért döntött így a természet. Nem írtad, hogy hány hetes voltál, ebből a szempontból talán mindegy is de hidd el, hamarosan jönni fog a következő!! Lehet, hogy sors pótolja az elveszett babát, és ikrek lesznek! :o)) Szorítok hogy könnyebb legyen!
2011. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb egy hétig volt nagyon rossz utána nem járt más a fejembe csak számoltam vissza a napokat mikor próbálkozhatunk újra.A következő terhességnél ismét vérzés volt,de megmaradt a baba és már lassan 3 éves.Most a tesónál szintén elkezdtem vérezni,de már a 14. hétbe járunk. Halványodtak a dolgok,de persze ezt nem felejti el az ember és mikor ismét vérzés lett minden előjött és nagyon rossz volt,de szerencsére nem történt baj. Kitartás!!!!
2011. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 gyermekemet vesztettem el.

Első kettőről fogalmunk sem volt, spontán vetéléssel zárult.

A harmadik pedig .. 10 hetes terhes voltam már. Egyik percben még ott van, él és növekszik .. a másik percben meg ül az orvos és vadul nézi a műszerrel a babánkat. Nem érti .. nem tudja, mi történt?! Majd közli, hogy sajnálom, de a gyermekük meghalt.

Mit éreztem? Eszembe jutott az első szívdobogás. Az, hogy milyen boldogok voltunk mikor hazafele tartottunk a kórházból. A terveink, a hasam simogatása. Majd rá kellett döbbennem, hogy ez már többé nem lesz.

Telt az idő .. hetek, hónapok. Hosszú idő kellett, hogy újra együtt tudjak lenni a párommal. Sosem felejtem el, mikor munkából hazafele mentem és megláttam egy patikát. Bementem, hogy vegyek egy tesztet. Igazából akkor nem értettem, hogy miért is kéne ez nekem, de végül megcsináltam. És igen, ott volt a két csík (lányunk). Azt hittem, hogy rosszul látok. Félve mentem el az orvosunkhoz, akihez korábban jártunk.

Megnéztük uh-n a magzatot és ott volt. A szívdobogása mindennél erősebb, tele életerővel!


Sosem felejtem el, mikor az orvosom azt mondta, hogy: "Jobb, hogy így alakult. Ő életerős, az előtte lévő testvérei nem voltak azok!"


Az élet néha igazságtalan, de sosem szabad feladni! Pár hónap és repkedhettek az örömtől! Most próbáljatok minél több időt együtt tölteni a pároddal.

2011. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnálom,és remélem hamarosan lesz pici babád.
2011. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnalom, hogy elvesztetted a picit. En ketszer vesztettem el, 10 hetesen es 8 hetesen, igaz, elotte mar volt egy kisfiam az elso terhessegembol. Megis nagyon nehez volt feldolgozni, tullepni rajta. Most megint babat varok, mar 30 hetes terhes vagyok, de az elso 3-4 honap idegeskedeset nem kivanom senkinek. MInden percben attol feltem, hogy nehogy megegyszer megismetlodjon, ami tortent, nehogy verezzek, nehogy gorcsoljek. Mosst 30 hetesen mar sokkal nyugodtabb vagyok, orommel varom a kislanyom szuleteset, de az elozo ket vetelesen meg mindig nem tudtam teljesen tul lepni es azt hiszem, orok eletre bennem marad az a fajdalom, es tehetetlenseg, amit akkor ereztem. Viszont a kisfiam es a szuletendo kislanyom segit feldolgozni ezeket a dolgokat, es ertelmet adnak az eletemnek. Ne szomorkodj, hamarosan neked is egeszseges babad fog szuletni. Sok no elvetel, sokan nem is tudnak rola, ez nem zarja ki, hogy kesobb egeszseges terhessegbol egeszseges baba szulessen. Fel a fejjel, az elet nem all meg.
2011. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eloszor is nagyon sajnalom szornyu erzes,sajnos volt reszem benne a mult nyaron:(azt hittem nem tudok soha tobbet talpra allni meg 3 honapom lett volna hatra:(most ismet babat varok es rettegek mar ossze vartak a mehszajat hogy elkeruljuk az ujjabb megnyilast,szorongassal teli varakozas az enyem is de a fajdalmam enyhult az ido mulasaval es nem szabad feladni a remenyt bar ha friss a dolog akkor meg nem lehet.kitartast es probalj magadra koncentralni es tiszta szivbol kivanom hogy egyszer amint kesz leszel ra ujra sikeruljon es egeszseges babad legyen:)
2011. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!