Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyes testtartás a...

Mi a helyes testtartás a vérnyomás megméréséhez (toxemia gyanú miatt)?

Figyelt kérdés

Fehérje van a vizeletemben,de azt hittem attól,hogy volt egy vesegyulladásom,amiből kigyógyultam antibiotikummal,és az tért vissza.


Közben, van egy csukló-vérnyomás mérőm,és azzal méregetem itthon a vérnyomásomat.

Ha fekve mérem mindig sokkal kevesebb, mint ülve.


Egyáltalán, mikor számít toxémiának?

Ha egyszer magas,plusz fehérje + vizesedés, vagy ha mondjuk 2 napig reggel-délben-este magas?

(Vizesedés nincsen szerencsére)


2011. dec. 20. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Toxémiáról akkor beszélünk, ha valamelyik tünetegyüttes folyamatosan fent áll, nem pedig 1x-1x magasabb a vérnyomás vagy egy nagyobb séta után vizesedik a lábad. Vérnyomást fekve soha nem mérünk csak is ülve, bal kézen, a csukló a szívvel egy vonalban kell hogy legyen, azaz behajlított könyökkel. Közben egyenletesen kell lélegezni és nem beszélni.
2011. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 3-ból egy tünet is utalhat már bajra. Ülve jobb mérni. Mennyire magas? A terhesség vége felé már normális, ha nő a vérnyomás.
2011. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem fehérje nem volt a vizeletemben, nem is vizesedtem, a szülés előtti két napban volt magas a vérnyomásom, mégis azt mondták, hogy toxémia volt. Én is csuklós mérővel méregettem akkor, soha nem volt magas, de ha doki mérte, akkor mindig, illetve ez így nem igaz, az utolsó két napon volt magas. Most megint babát várok, a védőnő 140/95-öt mért, vettem egy másik vérnyomásmérőt, nekem is méregetnem kell. Hány hetes vagy?
2011. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké.

Köszi.

Az utóbbi napokban mérgetem, általában ülve, nyújtott lábbal, csuklós mérővel, a kezem mellettem egy párnán,de nem behajlítva.


Ilyen értékeim vannak:


MA:

141/79

128/84

142/78

142/89

TEGNAP:

136/83

TEGNAPELŐTT:

92/40 (itt fekve mértem)

134/65

SZOMBAT:

108/61

PÉNTEK:

123/73

2011. dec. 20. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont ma vettem egy vérnyomásmérőt, mert az orvosnál és rokonoknál a felkaros vérnyomásmérővel mindig magasabb volt a vérnyomásom, 140 körüli. Van egy csuklós vérnyomásmérőnk, azon mindig jó eredmények jöttek ki. Aztán nem hagyott nyugodni a dolog, vettem ma akcióban egyet, nagyon megbízható a márka. Pedig a csuklósunknak is jó márkája volt(Braun) Gyógyszaküzletben vásároltam, így kicsit fel is lettem világosítva. A csuklós mérőket nem hiába nem részesítik olyan nagy előnyben. Általában 30-35 éves korig ajánlott, nem tudom mért, ne kérdezzétek.Utána már még ennyire se megbízható.Ezt ott mondták. Pedig én 25 vagyok. Azért mért mindig kevesebbet, mivel a csuklón kisebb az érfal, mint a felkaron, azt hiszem így magyarázták, így azért van, hogy míg a csuklós 130-at mutatott, a felkaron mért vérnyomás 140. Lemértük. Persze nem lett volna muszáj venni, így hogy tudjuk mennyuvel mér kevesebbet a mienk, mindig annyit hozzáadtunk volna. Na de nem játszadozom, inkább vettem egyet, hisz ez mindig jól jön egy családban. Azt is mondták, hogy elég ha napi 3szor mérem, és közben nem szabad mozogni, beszélni. Azt nem kérdeztem, hogy ülve csináljam e, de szerintem úgy a legjobb, kissé behajlított, megtámasztott kézzel. Arra viszont rákérdeztem, hogy melyik kézen csináljuk, azt modták teljesen mindegy. Viszont a csuklósunknál bal kezet írt a papír. Azt is mondta az eladó, hogy ha mozgás után vagy izgalom miatt lehet magasabb a vérnyomás. De azt is mondta, akinek magas a vérnyomása, annak nyugalmi állapotban is magasabb. Most ennyi jut esszembe Remélemm tudtam segíteni.Jaa és még annyi, hogy az orvos mondta, hogy méregessem, ha naponta mind a 3szor feljebb megy, mint 140, akkor hívjam fel.
2011. dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor vérnyomásmérőt akartunk venni, akkor nekem azt mondták, h bármilyet, csak csuklósat ne, mert az össze-vissza mér. Ez is lehet a problémád.

És az meg, h be van-e hajlítva a könyök vagy sem, az nem hinném, h számítana, hisz amikor sztetoszkópot használnak mérésnél, akkor mindig aláfeszítenek a könyöknek, h nyújtva legyen. De ülve kell, és váll-könyök-csukló vonalnak lefelé kell haladnia (a csukló ne legyen magasabban a könyöknél).

2011. dec. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16.15-ös vagyok. Most volt időm elolvasni az új vérnyomásmérő tájékoztatóját. A mérést ülve kell végezni, a bal kezen, de az se baj h a jobbon mérjük, csak akkor mindig ott mérjük és ne össze vissza. A kezet amin mérünk tenyérrel felfele kell fordítani és szív magasságban kell, hogy legyen. Mielőtt megkezdenénk a mérést várni tanácsos 2 percet, nyugalomban, éés aztán elíndítani a start gombbal. evés után közvetlen ne mérjünk, teljen el legalább egy óra. A mérés alatt lehetőleg ne legyünk fáradtak vagy fizikailag kimerültek. A mérés alatt fontos, hogy lazuljunk el, előtte pihenjünk leg 15 percet. Mérés előtt lehetőleg ne dohányozzon és ne igyon alkoholt. Ennyi jutott eszembe amit olvastam, remélem ezzel is tudtam segíteni.
2011. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!