Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14hetes vagyok. Kijott rajtam...

14hetes vagyok. Kijott rajtam a gombas fertozes. Elegge viszket. Kenem kanestennel. Ugye nem lesz baja a babanak?

Figyelt kérdés
elozo terhessegnel volt utoljara ilyenem,4eve.ugy emlekszem akkor sem tortent baj,csak most megint parazok..
2011. dec. 25. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne parázz! Nekem 20hetesen volt és kúpot adtak, semmi baj nem volt.
2011. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lesz baja, használhatsz Canesten kúpot is. Én majdnem végig használtam a terhesség alatt, és nem lett baj.
2011. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Talan mosakodni kellene
2011. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Harangozó Sára ***** válasza:

Kedves 20:40-es, sajnos terhesség alatt a mosakodás ellenére is kijöhet a gomba, mert ilyenkor sokkal nyitottabb a szervezetünk minden fertőzésre. Kérlek, ha nem értesz hozzá, inkább ne kommentálj.

Nyugi nem lesz baja a babának. A bacikkal lenne probléma, mert felszállhatna a méhbe és vetélést vagy koraszülést okozna. Én a helyedbe azért csináltatnék az orvossal egy tenyésztést, mert a gomba terhesség alatt együtt járhat baktérium okozta fertőzéssel, ami viszont veszélyeztetheti a babát.

Egy 3 gyermekes családanya

2011. dec. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. válaszolónak írom: mielőtt megalázó választ írsz, nézz utána a hüvelygombának, mint betegségnek és akkor nem fogsz hülyeségeket és főleg sértő választ írni. Akkor most elmagyarázom neked: a hüvelygomba elsősorban nem az ápolatlan koszos nők betegsége. A női hüvelyben éppúgy van normális esetben flóra,mint a bélben is. Gomba is van mindenkiben, csak mivel a hüvelyflóra létezik, nem engedi elszaporodni ezeket a gombákat a hüvelyben, ún. védelmi mechanizmus. Ha valamilyen oknál fogva ez a hüvelyflóra kipusztul, akkor szabad az út a gombák szaporodásának. Ezek az okok pont nem a kosz, hanem pl ha valaki túl gyakran zuhanyzik és kimossa ezt a védőréteget magából, vagy mondjuk beteg és antibiotikumot fogyaszt az is kipusztíthatja a hüvelyflórát, esetleg a cukorbetegség is, és a fenn említett terhességi gomba, amikor a hüvelyflóra a terhesség miatt változik meg ugyanis az immunrendszer kicsit gyengébb. Remélem érthető voltam és innentől nem sértegetsz majd senkit tudatlanul! Kedves kérdező neked pedig azt tanácsolom, ha nem múlik a kenőcstől, akkor kérj a dokidtól kúpot, mert az hatásosabb! éS mielőbbi gyógyulást!
2011. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!