Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombára/baktériumra egy hétig...

Gombára/baktériumra egy hétig napi 3x antibiotikumot szedtem (orvos írta fel), ha terhes lennék, ettől lehetne baja a babának?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy terhes vagyok, de pár hete előfordult, hogy nem védekeztünk. Tünetem nincs. Csak nem jött meg már majdnem egy hete. Csak gondolati síkon nézve, ha az lennék, akkor az antibiotikum ártana neki?


Egyébként a tájékoztatón az szerepel, hogy terhesek is szedhetik, orvosi felügyelet mellett.


2011. dec. 25. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne baja. Előfordul, hogy ismert terhességnél is kell antibiotikumot szedni meg képzeld el, lombik előtt mennyi gyógyszerrel tömik tele az embert. De, hát a pakliban minden benne van semmi nem 100% biztos.
2011. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Harangozó Sára ***** válasza:
Attól függ, hogy milyet szedtél, terhesség alatt nekem is kellett antibiotikumot szedni, semmi baja nem lett a babának.
2011. dec. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ospamox a neve, állítólag olyan erős, mint az Augmentin, arról meg azt olvastam, hogy a legerősebb antibiotikum.

2011. dec. 26. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Az augmentin penicillin származék. Azt adnak terhesség és szoptatás alatt is.
2011. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Harangozó Sára ***** válasza:
Ospamaxot szedtem én is az utolsó trimeszterben.
2011. dec. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 27. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!