Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy teszt kimutatja, hogy...

Ha egy teszt kimutatja, hogy terhes vagyok, akkor onnantól kezdve mik a teendők?

Figyelt kérdés
(nem elvetetésről van szó, hanem meg szeretném tartani)Orvoshoz kell menni? De hova? Vagy miket kell csinálnom?
2007. júl. 27. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a nőgyógyászhoz, aki megbizonyosít arról, hogy tényleg terhes vagy-e.Az utolsó menstruációd kezdeti dátumát kérni fogja. Nekem nem mutatta ki a teszt, mégis terhes voltam. most 12 hetes vagyok. Gratulálok
2007. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy külföldön lettem terhes. A házi teszt után elmentem a háziorvosunkhoz, aki vizelet és vérvétel után megerősítette ezt. Azt mondta napi 400 mg folsavat szedjek az első 12 héten, majd ő kért időpontot a kórházba. Levélben értesítettek, a 13. héten kellett menni. Ott volt vizelet- és vérvétel, vérnyomásmérés, adatlapkitöltés és ultrahang. Havonta kell menni a háziorvoshoz, majd 3 hónap múlva a vissza kórházba. Közben postán értesítettek, a vizelet- és véreredményről, postázták a receptet, hogy milyen vastablettát váltsak ki a patikában. Fizetni orvosnál sehol nem kell. A kórházban csak női dolgozók voltak.

Nőgyógyász és kíváncsiskodó orvostanhallgatók még nem láttak. Nincs hüvelyultrahang, nincs megalázó turkálás, kenetvétel.

Hát így is lehet! Hajrá Magyarország!

2007. júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Először is Gratulálok! NEm értek egyet az előző hozzászólással. Nem megalázó turkálásoknak, kenetvételeknek a kikerülése a legmegfelelőbb dolog. Például örülök, hogy Magyarországon kötelező terhesen a rákszűrés, ugyanis a volt osztálytársnőmnél akkor vették észre, hogy valami gond van, a véreredmény NEM mindig elég! Ha nem nézik meg, talán kihordja a Gyermeket, de Anya nélkül maradt volna! Egyébként meg nem kötelező hagyni, hogy mindenki az emberben "turkájlon". Tőlem is megkérdezték, hogy beleegyezem-e. De lehet, hogy évek múlva, aki rajtam tanult, talán az az ember fogja megmenteni a Gyermekem, vagy az unokám! Hüvelyultrahangot meg nem szokás terhesen csinálni. Legfeljebb abba nem megy bele az ember. Nézz körül fórumokon is, beszélgess hasonló korú várandósokkal (ne a te korodbeliekkel, hanem akik körülbelül annyi hetes terhesek vagy picit több), hogy Ők hova, kihez járnak, kinek mit mondtak, mit éreznek....pl. Babanet, Babaszoba..vagy [link] Nagyon sok infót kapsz. Örömteli Babavárást! Jó Egészséget Kívánok!

A másik, meg több szem, többet lát!

2007. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!