Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan folytassam a testmozgást?

Hogyan folytassam a testmozgást?

Figyelt kérdés

sziasztok! 6 hetes terhes vagyok, pár napja derült ki.

eddig heti 4 alkalommal jártal aerobicra, mivel az előző terhességemet jelentős túlsúllyal zártam. sajna nem sikerült leadnom még kb. 10 kg-ot, igaz az elmúlt fél évben jelentősen kiizmosodtam és sokkal jobban bírom a terhelést.

Hogyan folytathatom a mozgást? Nem szeretnék sokat hízni, az katasztrófa lenne! Sajnos terhes torna nálunk csak egyszer van egy héten és nekem elég gyenge is, szóval nem elég. (az előző terhességemnél heti hátomszori torna mellett híztam több mint 20 kg-ot, ja és elég szolidan kajáltam).

Ti mit tanácsoltok? Kitől kérhetek segítséget? nagyon nem szeretnék hízni, és a sport az egyetlen kikapcsolódásom...

Köszi a válaszokat előre is!


2009. máj. 21. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, ha eddig is csináltad, akkor csináld, de csal lightosan. Mondjuk csökkentheted is 4-ről 3 vagy 2-re, és amik necces mozgások, ugrálás, vagy ilyesmi, azt hagyd ki...
2009. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is folytathatod, csak kiméletesebben, bár igazából az egész aerobic az ugrálásról szól.

Amúgy nem biztos hogy most is annyit fogsz hízni, mint az elsőnél, mert már az első gyerkőc miatt nem lehet annyit pihenni, az idegeskedésből is egy cseppet több van.

Legalábbis nálam ez a helyzet.

Az elsővel összesen 22 kg-t híztam, a 16. hétig jött fel 4 kg. Most már 22. hétben vagyok és még csak 3 kg jött fel, bár én is 9 kg +-al kezdtem az előzőhöz képest!!

A mozgást semmi féleképpen ne hagyd el, főleg, ha lelkileg is szükséged van rá!!

2009. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! megfogadom a tanácsokat!

igazából az első terhességemet végigdolgoztam, rengeteget mozogtam (torna, séta, kertészkedés), de nagyon bízom benne, hogy most ügyesebben tudom tartani a súlyom...muszáj :)

2009. máj. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!