Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Külföldi munkát vállalok a...

Külföldi munkát vállalok a terhességem alatt Angliában, a 2. től a 7. -hónapig. Abban kérnék segítséget, hogy ott hogyan, és milyen eü. Szolgáltatásokat (pl. kötelező vizsgálatok) tudok, illetve kell igénybe vennem? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy évet dolgoztam kint, bár nem terhesen!

Azt tuti, hogy ha nincs National Insurance Number-ed, nem foglalkoznak Veled.a National Insurance Number olyan, mint itthon a TAJ-kártya! Ezt csak akkor kaphatod meg, ha van Home Office-od, amit csak akkor kaphatsz, ha van munkahelyed. Túl sok idő, mire mindez meg van.Csak a NI-numberre másfél hónap várakozás után adtak időpontot. Vagyis hát foglalkoznak Veled, de annyira sok pénzért, hogy akkor már nem is érdemes kimenned!

Ha így is akarod vállalni, akkor megkérdezem az egyik kinti barátnőmet, hogy hogyan működnek a terhes-dolgok. Ő már két gyermeket szült kint!

2009. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En ugyan Eszak-Irorszagban elek, itt is dolgozom egy munkakokozvetito cegnel, de mi nem vartunk sokat a National Insurance - ra. Kb 2 het alatt megkaptuk a szamot es ra egy honapra kartyat is. Nem kellett hozza Home Office, azt eleg ha munkaba lepes utan 1 honappal elkuldod.

En a 26. hetben vagyok, es teljesen elegedett az itteni orvosokkal. A legelso lepes egy haziorvos felkutatasa, aki beajanl a korhazba a vedonohoz es a dokihoz is.

Elso ultrahang kb 12 hetesen aztan mar csak 21 hetesen volt, kozeben ver- vizelet- szivhang vizsga.

Ha dolgozol kapsz 190£ - ot Sure Maternity Start-ot, de ezt majd a vedono(midwife) ugyis elmagyarazza.

Jo babavarast!

2009. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,


En kint elek 7 eve.Sajnos nem dolgoztam hivatalosan(mindig csaladoknal itt-ott).amit tenned kell hogy regisztralsz a hozzad lekozelebbi haziorvoshoz(GP).Majd o megmondja meyik a legkozelebbi korhaz.Ott idopontot kell kerned a midwife-hoz.Onnantol majd hozza kell jarni a korhazba.Mindig megmondjak mikor kell legkozelebb menni es milyen vizsgalatok lesznek.Legtobbszor ver,vizelet,vernyomas meres,suly,par uh.Ha nhs korhazba mesz ott minden ingyenes.A vizsgalatok,szules nagyon rendesek.Nekem volt gond a vernyomassal es rogton bent is tartottak ejszakara.Szoval odafigyelnek rad.Nekem van NI szamom de a nhs korhazba nem kell nem foglalkoznak vele.Ez itt olyan mint nalunk az sztk.Csak teljesen mas szinvonalon.Szoval nekem semmibe sem kerult eddig a doki es a szules sem fog.1-2 hetem van a szulesig es eddig megvoltam veluk elegedve!De gondolom ez is valtozo.Ahogy otthon is vannak jobb orvosok es rosszabbak ugyanugy a korhazak is.De terhesen miert josz ki dolgozni?Fol fognak venni szerinted ha latjak hogy terhes vagy?

Sok sikert!Jo babavarast!

38 hetes km

2009. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget mindenkinek! Írok egy kicsit bővebben a helyzetemről, hogy érthetőbb legyen: nem várt terhességről van szó, a "páromra" egyáltalán nem számíthatok, sőt, inkább csak gondot okoz (pl százezrekkel tartozik nekem, bántalmazott is...) Pszichésen beteg emberről van szó (bordeline). A babát ő elvileg akarja, de gyakorlatiléag teljesen összeroppant a felelőség terhe alatt, és tőlem várná el, hogy "legyek toleráns"... Még csak 7 hetes terhes vagyok, de ez az időszak volt eddigi életem legszörnyűbb időszaka, neki köszönhetően. Mindenképp megtartom a babát, és pénzre van szükségem. A külföldi munkával a "drága papát" is sikerül leráznom, és félre is tudok tenni a picinek. A szüleimnél fogom majd felnevelni. ..El sem hiszem, hogy ez velem történt meg, aki pszichológus, a szerelem tényleg vakká tesz... :(
2009. máj. 21. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok!Sajnalom ami veled tortent de perobalj meg orulni a picinek!!!!!Majd idovel biztos rendezodnek a dolgok!!!!Erosnek kell lenned miatta!Ha a kezedben lesz meglatod meger mindent!!!Kitartas es jo babavarast!!!!!
2009. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15.01 -es vagyok.

Nagyon-nagyon sajnalom ami Veled tortent, nagyon sok kitartast es erot kivanok! Biztosan sikerulni fog, csak bizz benne! Ami az Angliai munkat illeti-van mar konkret helyed? En egy munkakozvetitonel dolgozom, mar ket eve es nem igazan jo a helyzet, de ha valamiben tudok segiteni szivesen megteszem!

Jo babavarast!

2009. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!