Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastátok a gyed-gyes változá...

Olvastátok a gyed-gyes változással kapcsolatos legfrissebb hírt? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy akinek van 3-4 vagy több éves munkaviszonya, biztosítása, arra igazából sok változás nem fog vonatkozni, hiszen most is a gyermek 2 éves koráig fog járni a gyed és ha megvan az ennek megfelelő ledolgozott munkaviszony, akkor a gyedet a mama két évig fogja kapni. Utána pedig egy év gyesre mehet. Ha esetleg van köztetek szakember, nagyon megköszönném, ha tudna segíteni az értelmezésben.

[link]


2009. máj. 21. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár szakember nem vagyok, de az én olvasatomban jelentős a változás, uyanis csak 2 éves korig jár a GYES, ami azt jelenti, hogy akár GYED-en, akár GYES-en voltál a gyerek 2 éves koráig, utána nem jár semmi, mehetsz vissza dolgozni. Tehát 3-ról 2 évre csökken a GYES. Szóval a leírásodban az "utána pedig egy év gyesre mehet" rész nem igaz.
2009. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én se vagyok szakember de én azt vettek ki, ahoz h gyedre mehess min 1 évet kell h melozz előtte..de annyi időre mehetsz gyedre amennyit meloztál, de max 2 év..és utána nincs gyes
2009. máj. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia.ez azt jelenti ha megszülsz 2010.ápr.30-a előtt ez a rendelet rád nem vonatkozik.de sajnálom az ebbe bele eső kismamákat.de még mi akik megszülnek ebben az évben sem lehetünk biztosak semmiben.sajnos ez magyarország
2009. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 9. 25-ös válaszolónak igaza van: amennyiben 2009. július 1-ig terhességet diagnosztizálnak Nálad, akkor Téged ez nem érint. Tehát Neked 180 nap biztosítási időre van szükséged, két évig jár a GYED+1 évig még utána a GYES.

Ha azonban később esel teherbe, sajnos tényleg az lesz, hogy annyi napig jár a GYED, amennyit biztosítva voltál, min. 1 év. De csak két évig kaphatsz ellátást: tehát ha pl. 1,5 évig dolgoztál, akkor 1,5 GYED+0,5 év GYES, s utána munkába kell állnod. Ha tudsz...

Kegyetlen világban élünk, a fene vinné el...

2009. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! A biztosítási idővel nem lesz gond, bőven megvan a két évem. Viszont szerintem a gyes is külön ellátás, meg a gyed is. Vagyis a cikk szerint a gyed a gyerek 2 éves koráig kapható, míg a gyes lerövidül 2 évre az eddigi három helyett, tehát véleményem szerint a két év gyed után még az 1 év gyest igénybe lehet venni. Persze lehet, hogy rosszul gondolom. Majd úgyis kiderül.
2009. máj. 22. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!