Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyed, gyes, tgyás kérdés? SOS

Gyed, gyes, tgyás kérdés? SOS

Figyelt kérdés
2éves lesz júniusba a lányom akkor jár le a gyedem és juli egyre vagyok ki irva.azt mondták arra az egy hónapra vagy annyi sem, ne menjek gyesre mert kevesebbet kapnék.szóval gyedből gyedbe szeretnék menni.a kérdésem h ugyanannyi pénzt fogok kapni mint most?tgyást nem fogok kapni?vagy elősször ugyan úgy megkapom a gyást és utána jön a gyed?
2011. ápr. 6. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
szülés előtt 28 nappal kérd a tgyást és utána a gyed-et.
2011. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen igényeld a második gyerek után is a gyást, mert különben majd ha visszamész dolgozni kevesebb szabid lesz. Ugyanis a gyás idejére illetve a gyed első évére jár szabadság. Ha nem igényled meg a gyást lemaradsz fél évnyi szabiról. Én úgy tudom, hogy a szülés várható időpontja előtt 30 nappal már kaphatod a gyást. Én úgy csinálnám, hogy hogy ha mondjuk június 12-én tölti a 2-t a gyerkőc, akkor június 13-tól gyás-t igényelnék.
2011. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,lányom juni 13án tölti a kettőt.akkor a gyást kérhetem 14től?ugyan annyit meg kapom majd??
2011. ápr. 6. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:

szia nekem is egy hónap lesz miután két éves lesz a fiam,hogy jön a teso,ez a kérdés épp engem is foglalkoztat.remélem kapsz valami hasznos választ erre.

én annyit olvastam össze eddig erröl hogy ha még fenn áll a munkaviszonyod akkor ki kell venni az elözö szabikat és a baba születéséig azon vagy táppénzen kell lenni.akkor elvileg kapod a szerzödéses munkabéred után a tgyast majd a gyedet,(ugye ez esetben visszamenöleg meg van a két éved)ami ezek szerint nem lesz kevesebb mint az elsövel.

remélem jól olvastam és igy lesz mert akkor én is jól fogok kapni.remélem érthetö voltam.

szia

2011. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Kevesebb tgyást kapsz a másodiknál, mivel az elöző két évi átlagkeresetedet veszik figyelembe, amibe ugye a gyed is benne volt. Én kb 3 ezer forint nettóval kaptam többet a gyed után tgyásra a második gyereknél. Ki lehet venni a szabikat is, de sokkal jobban nem jársz vele, max 1-2 hétig kapod a fizud. De ilyenkor vigyázni kell, mert ha nem gyes melletti munkavégzést folytatsz (most már csak részmunkaidőben lehet), akkor a munkába állásod (ami lehet a szabadságod letöltése is) követő 30 nap múlva felmondhatnak. A Te esetedbe valószínűleg nem fog eltelni a 30 nap, így ilyen veszély nem fenyeget.

Szóval szerintem nem éri meg most kivenned a szabidat, jól fog az jönni, mikor a kicsi is megy bölcsibe-oviba, a beszoktatás alatt már papíron dolgozhatsz.

Mint az előbb is írtam, tgyásra mindenképpen menj a második gyerekkel a szabi miatt, mégha anyagilag nem is jársz sokkal jobban.

2011. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előbb lehet rosszul írtam a két évet, lehet, hogy az elmúlt egy évet veszik figyelembe? Ennek utána kellene nézned. A lényeg, hogy nem kapsz annyi tgyást a másodiknál, mint az elsőnél. én majdnem a felét kaptam.
2011. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hű, kedves második, de sok butaságot írtál!


1. a gyedet akkor sem kérhetné korábban, ha akarná, ugyanis a gyedre jogosultság csak a tgyás, vagy az annak megfelelő idő lejárta után nyílik meg, vagyis van lehetőség nem kérni, de akkor nincs pénz! Tehát a tgyás igénylésénél két alternatíva van: kéred, és van pénzed, vagy nem kéred, és akkor 168 napig nem kapsz SEMMIT. És a tgyás alatti szabadságra akkor is jogosult, ha nem igényli, ugyanis a szabadság a szülési szabadság idejére jár, nem függ attól, hogy igénybe veszed-e az erre az időre járó juttatást (tgyás)


2. Nem azért kap kevesebb tgyást, a másodiknál, mert az elöző két évi átlagkeresetedet veszik figyelembe, amibe ugye a gyed is benne volt, jesszusom, ezt honnan a fenéből szedted, ez hatalmas butaság! Azért kapHAT kevesebbet (ha nem volt 156000 bruttó havi bére, akkor egyáltalán nem lesz kevesebb, ugyanannyi lesz a bruttó, mint az első babával), mert nem volt 180 bérezett napja, így a minimálbér kétszerese a tgyás plafonja is, mint a gyedé! SOHA nem néznek két évi átlagot, és SOHA nem számít bele a tgyás és gyed alapjába a korábbi gyed!


3. nincs olyan, hogy ha nem gyes mellett dolgozik, akkor a munkába állást követő 30 nap után elbocsátható, mert a gyerek 3 éves koráig él a felmondási védelem, javaslom olvasd el a Munka törvénykönyve vonatkozó részét.


Kérdező, két lehetőséged van: vagy szülésig szabadságra mégy, és kapod a rendes fizetésedet, vagy megkezded hamarabb a tgyást.

Mindenképpen javaslom a szabik kivételét, mert így több pénzt fogsz kapni kézbe.

Ugyanis a szabik alatt a teljes munkabéredet kapod, majd a tgyást, ami kézbe mindig több, mint a gyed.

2011. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 13.19-es válaszoló

A második válaszoló vagyok

Az 1-es ponthoz írt dolognak utána néztem és tényleg igazad van. A többire sajnos nincs időm, de gondolom utána néztél és Te tudod jól.

Ezek szerint, amikor az előző munkáltatóm munkaügyese tájékoztatott ebben az ügyben (hasonló cipőben jártam akkor), nem volt jó, amit nekem mondott. Még jó, hogy nem jártam akkor rosszul.

Kedves kérdező, tekintsd semmisnek amit írtam, nehogy rossz információ alapján dönts.

2011. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!