Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36-hetes terhes vagyok!...

36-hetes terhes vagyok! Kicsit megijedtem! A dokim 3.10-re saccolta a babám és azt mondta lehet ebböl még 4 kg is! hogy lehet ekkora babát megszülni? Mekkora súllyal született a picitek?

Figyelt kérdés
(lány)volt valaki ilyen helyzetbe? kicsit félek!!
2009. máj. 22. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!Jaaj,ne ijedezz már!:D Pontosan ebben a szituációban voltam én is,december elején.Januárra vártuk a babát és az utolsó kötelező UH-n közölte az orvos,hogy szerinte szép nagy kisfiú lesz,több mint 3 kg-ra saccolta a gép.Teljesen bepánikoltam.....:)

....és igaza lett,hiszen éppen a kiírt napon született meg a kicsink,4100 grammal.

A mi esetünkben tehát reális volt a "tipp",de ez nem azt jelenti,hogy másnál is mindig bejön.

Ne aggódj!Tényleg mindegy,hogy végül mekkora súllyal születik meg a kislányod,mindenki segíteni fog és ott már biztosan nem foglalkoztat ez a kérdés! :)

Könnyű szülést Neked!!!!!

2009. máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt.De azt is mondták hogy kb+- 500gramm a tévedés.

A lánym végül is 3620grammal született.

Nem kell megilyedned.

Könnyü szülést.

2009. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nyugi!

Egyrészt az uh-os tippek nem mindig pontosak, a barátnőmnek az utolsó hetekben is megtippelték és végül egy kilóval könnyebb babát szült mint az akkori tipp volt.

Az első gyermekem (lány) 3950 g-mal született, a második 4250 g-mal. Az első 6 óra alatt megvolt, a második kevesebb mint két óra alatt az első enyhe fájástól számítva.

Egyik sem volt nehéz szülés!

Most várom a harmadikat, azt mondja a dokim, hogy 4,5-5 kiló közötti babával számoljak. Most én is riadozzak??? Dehogy!

2009. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!

én megértelek 38 hetesen 3400grammra becsülték és heti 30 dekát hizik tehát 4 kg körül lesz és nagyon félek h nem tudom megszülni. Hétfőn töltöm be a 40 hetet, és a babóca nem akar kijönni.Semmi nem hat rá, nem tudom mivel tudnám előcsalogatni, vmi tipp?

2009. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
09-07 es,én is hétfőn töltöm be a 40-ik hetet,irj privit ha gondolod! Sik ideg vagyok már mikor szülök,a dokim nekem a 30-ik hettől egy ultrahangot nem csinált fogalmam nincs mekkora lehet a babám,annyit mondott hogy ha császár lesz akkor nem téraránytalanság miatt,mert simán elfér...kedves kérdező,nem feltétlenül törvényszerű hogy 4kg-s babád legyen,de ne félj tényleg van aki ettől sokkal nagyobb babát is simán megszül!
2009. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem találtam hol irhatnék privit! Az én orvosom is utálja az uh-t szerinte nem tesz jot, ha sokszor nézik. De aztán magátol mondta h a köldökzsinor miatt elküld 38 hetesen uh-ra, aztn ott mondták mi a helyzet!

Most neki álltam ablakot pucolni, hátha szeretne segiteni a lányom :) de ez sem hat rá, fene jo dolga lehet odabenn!

2009. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem én vagyok a hülye de én sem találom hova lehet privizni most.Nálam sincs szinte semmi jel,kicsit fájt a derekam aztán rájöttem hogy a ventillátortól..:-(
2009. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam sincs még semmi, pedig tegnap mindenki mondta h majd a front. Volt is nagy vihar, de a babát ez nem zavarta:( Csipőset is ettem, de semmi.

Lehet a beállitásoknál kell vmi változtatni, hogy lehessen privit irni, megnézem.

2009. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem már a 33-hetes UH-n 3 kg-ra becsülték a babám, most a 36. héten 4400 g-ra!!! Pedig teljesen normál a testalkatom. Eddig híztam kb 11 kg-ot. És a terminusom is tuti. Hát én már csak röhögök az egészen kínomban! Kíváncsi vagyok, hogy végül mekkora lesz! Valakinél akár 1 kg-ot is tévednek! Nem tudom mennyire hihető a súlybecslés.

Sok sikert!

2009. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!