Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van összefüggés a terhesvitami...

Van összefüggés a terhesvitamin szedése / nem szedése és a hányinger között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy aki idejében, a fogamzás előtt 1-2 hónappal elkezdte szedni a vitamint, annak tényleg nincs, vagy csak enyhébb hányingere van? Mert én 7 hetesen még teljesen jól vagyok és az első terhességem alatt is csak enyhe hányinger volt. Mindkétszer időben elkezdtem szedni a vitamint. Ez lehet az oka, vagy alkati kérdés?

Persze azért nem akarom elkiabálni, lehet holnap már hányni fogok.


2009. máj. 22. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden terhesség más! Nem akarlak elkeseríteni, de még lehet hányingeres időszakod:-(

Én is szedtem a vitamint a teherbeesés előtt 2,5 hónapig, s mégis a 6-7. héttől a 15. hétig rengeteget hánytam és minden illattól rosszul voltam.

Szerintem ez nem is alkati dolog, hanem terhesség kérdése

2009. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szörnyű hányingerem volt,nem tudtam sem inni,sem enni.Ezért elkezdtem szedni az Elevitet,hogy pótolja a vitaminokat,s nagyon meglepődtem mert 1-2 nap múlva elmúltak a rosszullétek,hányinger.

Így azt hiszem mondhatom hogy nekem az Elevit segített!


Szép baba várást!33 hetes km

2009. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én a 7 héttől szedem az Elevitet,és nem voltam rosszul sosem.Csak kétszer,mert túl sokat ettem egyszerre,de olyan spontán rosszullétek nem voltak.Nem tudom hogy a vitamintól,vagy mert egyszerűen szerencsém volt.Csak arra figyelj,hogy mindíg evés közben vedd be,mert sok zsírban oldódó vitamin van benne,és ha nem eszel,akkor lehet hányingered a vitamintól is.

Boldog babavárást!


21hetes pocis

2009. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nézd meg a vitaminod összetevőit, ha van benne B6 vitamin is, akkor az bizony enyhíti a hányingert, émelygést, tehát van összefüggés! Ha nincs benne, akkor örülj h ilyen szerencsés vagy!

12+6

2009. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
75%

Ha úgy tűnik, hogy a terhesvitamintól van hányingered, akkor figyelj oda, hogy evés közben vedd be és sok folyadékot fogyassz!

Abban biztos lehetsz, hogy a vitaminkészítménynek (pl. Gravida) nincs olyan összetevője, ami hányingert kelt, viszont jó eséllyel van olyan, ami elmulasztja, ahogy a többiek is írták!:)

2009. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, hogy nincs semmi hányingerem! Szerencsére, még...

Csak érdeklődtem, hogy mások hogy állnak ezzel.

Amúgy minden multivitaminban van B6, ez alap vitamin!

Mindenkinek jó babavárást!

2009. máj. 23. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!