Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dismatirutás/méhen beüli...

Dismatirutás/méhen beüli sorvadással kapcsolatban? Ha az első terhességnél dismat volt, a második terhességné is valószínű?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ettől féltem, de a doki szerint hatalmas pech lenne meg csoda is, ha kétszer egymás után előfordulna. szerencsére igaza volt, semmi gond nem lett a második babánál.
2012. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönőm, megnyugtatsz. Most tervezzük a 2. babát, és nem tudom mi lenne, ha megint a klinikán kellene "nyaralnom".
2012. jan. 3. 21:06
 3/9 A kérdező kommentje:

Neked kiderült mi okozta a dismatot?

Nekem kicsi volt a lepényem.

2012. jan. 3. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem lesz baj, de azért minden vizsgálatnál kérdezz rá a vége felé, hogy tutira nézzék, mert neked volt ilyen gondod egyszer.

Nekem elöregedett a méhlepény a 36-dik héttől, amikor már nem csináltak ultrahangot. És rohamosan történhetett, mert a 38-dik héten 2,4-el született, holott az utolsó ultrahangon bőven 3 kiló fölé saccolták. Kellett is nála egy csomó vércsere, olyan sűrű volt a vére. Gyerekorvos szerint a természet nagyon szerencsésen lerendezte. Nem lettek volna már napjai a drágámnak. Ezt még leírni is rossz volt.

De másodjára semmi gond nem volt, furcsa is volt szülés után azonnal kézbe venni és cicizni :)

2012. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A 30. héttől napi uh-ra jártam, kellett mennem genetikára is, jól meg is ijesztettek, aztán be is fektettek.

Második babánál kicsit nehezebb lenne megoldani a bent fekvést és a napi kórházba járást is.

Nekem 40 hétre született és 2520g-mal. Nagyon picike volt. De szerencsére egészséges:)

2012. jan. 4. 09:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első 41.hétre született 2750 grammal, kicsi volt a lepény, de pocakon kívül is vékonyka, ilyen a genetikája (lány).

A második már hamarabb kibújt volna, aztán végül a köldökzsinór többször volt a nyakán (emiatt csak a 41.hétre született), és 3530 gramm lett :)

Szóval nem biztos, hogy a 2. is dismat lesz! :)

2012. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a második is nagyon kicsi volt, 2600g, de azért nagyobb, mint az első. Igaz, nem is mondták meg, miért. Állítólag nem tudják, valószínűleg "kicsi a méhem" (van ilyen egyáltalán?). De nem úgy vettem észre, hogy annyira érdekelné őket...
2012. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az első babám 37. hétre született 1760 grammal, megjegyzem a 30. héten 1400 grammra saccolták. Igazából senki nem tudott magyarázatot adni arra, hogy miért hogyan, vagy nem is akartak, a zárójelentésembe azt írták, hogy toxémia, de a vérnyomásom csak a szülés előtti napon volt magas, nem vizesedtem és fehérje sem volt a vizeletemben. Most várom a második babát, én is kiváncsi vagyok, nem szeretnék megint két hetet tölteni a koraszülött osztályon. Májusban szülök, ha nem felejtem el írok :-)
2012. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett utolsó?
2023. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!