Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes vagyok, nyílhat a...

29 hetes vagyok, nyílhat a méhszájam? Hiába panaszkodok a dokinak, tojik a fejemre.

Figyelt kérdés

Naponta többször érzek nagyon erős nyilalást a méhszájamban. (Rossz példa, de mintha kiintegetne a kicsi.) Ám nem hozható összefüggésbe a mozgásával, mert nem csak akkor van. Szinte a nyakamig felnyilal ilyenkor, a méhembe és a hátamba is. Meg kell kapaszkodnom, hogy ne essek össze. Mondtam a dokinak, de annyi volt a válasz, hogy ne aggódjak ez normális. (szerintem nem az) Itthon láttam, hogy a kiskönyvembe bele írta, 3000 méhszáj. De honnan tudja ha meg sem vizsgált? Manuális vizsgálatom 5 hetesen volt utoljára. Holnap van egy másik orvosnak magánrendelése, elmenjek? Talán ő nem ilyen bunkó. Vagy ez tényleg normális. Már a 24.-ik héttől keményedek is. Az is egy nap többször jelentkezik, akkor olyan a hasam mint a beton és van, hogy éjszaka arra kelek, borzasztóan fáj a hasam.

Mivel első baba nem tudom, hogy e tényleg normális e, de szerintem nem az.

Nagyon megköszönöm a válaszokat!


2012. jan. 4. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha így aggódsz én a helyedben elmennék másik dokihiz, főleg ha a mostani nem fogadott doki. Nekem volt vizsgálat az elején, kb 9 hetesen, majd amikor megmozdult és nálunk 28 hetesen menni kell kenetvételre és vizsgálatra is. Én 33 hetesen volt olyan megjön érzésem. elmentem a dokimhoz éd rögtön vizsgált, hogy nem nyilik-e méhszájam.
2012. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyilallásaim nekem is voltak elég sokszor, sokszor én sem tudtam tőle menni, meg kellett állnom és én is nagyon sokat keményedtem. De én nem nyíltam ettől. Szülés előtti napon is még tök zárt voltam (41. héten...).

Úgyhogy sajnos lehet valóban normális, hogy nyilallgatsz, és ez kihat már szinte az egész testedre.

Az viszont furcsa, hogy ha panaszkodsz, akkor sem vizsgál meg a doki...

Az én dokim ilyenkor már mindig megvizsgált panasz nélkül is.

Hogy megnyugodj szerintem nézz el egy másik dokihoz is. Lehet az ég-világon semmi baj sincs, de akkor is jobb neked, ha valaki értelmesen megvizsgál.

2012. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En is 29 hetes vagyok, ezt a nyilalast nagyon regota erzem, persze nem allandoan. Ez nem jelenti azt, h nyilik a mehszaj. De en is panaszkodtam utoljara, 27 hetesen, h a hasam is sokat faj, igy szo nelkul megvizsgaltak. Pedig nem Magyarorszagon elek, es itt a mehszajvizsgalat nem megszokott, altalanos dolog. Megnyugvaskeppen nezesd meg magad! Azert furcsa, h a kiskonyvedbe beirja, h C3000. Mi alapjan? Uh sem volt? Mert azzal is lathatja, foleg a belso,kozepsp mehszajat, meg talan a mehnyak hosszat is.
2012. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
UH-n lát mindent amit kell. Biztos nem a hasára csapott és onnan vette a 3000 méhszáj értéket!
2012. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A teljes mehnyakat, illetve mehszajat csak huvelyi uh al lehet latni. Nekem amikor gyanakodtak, h valtozas van ilyen teren, huvelyit csinaltak. Hasival neztek meg eloszor, mondtak, h okesnak nez ki minden, de nem lehet 100 szazalekra megmondani, igy volt huvelyi is. Na ott mar latszott minden tisztan, es a mehnyak hosszat is mm re bemertek. Ugyhogy nem pont ugy van ahogy az elozo irja. Foleg mert ugy ertelmezem, a kerdezonek nem volt huvelyi uh.
2012. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy manuális vizsgálata nem volt, de a méhnyak állapotát nem is manuálisan nézik.

Ha hasi UH-n minden rendben, akkor nincs értelme a hüvelyinek.

2012. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem foglak riogatni de amit megtehetsz hogy elmesz egy masik dokihoz is.Hidd el ha megnyugtat az csak jol esik de ha neadj isten valami tortenik akkor magadat okolod.nekem nem lett jo vege es pont azert mert "biztaqm a dokimban"ne kovesd el ugyanezt a hibat!hatha nincs gond szoritok neked!!!!
2012. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elnézést ha nem voltam egyértelmű. De igen a hasára ütött, ultrahang sem volt. Én ruhában ültem a széken és 2 perc alatt megállapította, hogy minden rendben. Biztosan röntgen szeme van. Mindenképp el megyek másik orvoshoz. Köszi mindenkinek, remélem tényleg nem nyílok.
2012. jan. 5. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!