Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek ég a gyomra? És igaz,...

Kinek ég a gyomra? És igaz, hogy ha ég hosszú hajú lesz a baba?

Figyelt kérdés
A 34. hétben járunk, egy pár napja kezdett el égni a gyomrom, de nagyon. Tudtok-e valami szert a rennie-n kívül, ami segíthet. (nekem már a háztartási keksz sem segít)
2009. máj. 22. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem a haja miatt ég a gyomrod. Ilyenkor a baba már nagy és nyomhatja a gyomrodat, és ez okozza a savproblémákat. A 36. hét környékén a baba egy kicsit lejjebb húzódik, és ekkor az ilyen jellegű panaszok megszűnnek vagy lényegesen enyhülnek.
2009. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem a 24-27.hétig volt az az időszak hogy teljesen mind1 mit és mennyit ettem nagyon égett a gyomrom a salvus vizet ittam borzalmas az íze de attól jobb volt mindenki azt mondta hogy nagy haja lesz én meg jót nevetgéltem

Hát még ki se jött a feje belőlem de már ámuldoztak mekkora haja van de aztán mikor megláttam csak csodálkoztam olyan 6 cm hosszú dús fekete hajú lánykám lett

2009. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
próbáld ki az enyhén citromos vizet, vagy ha nagyon el vagy keseredve akkor kicsit legyen erősebb (pasi voltam :) de nekem bevált attól hogy nem hordok áldást a hasamban :)
2009. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az cuki lehetett:)

hát én is hallottam ezt a hosszú hajas sztorit, de ha ez igaz akkor az én kisfiamnak minimum földig érő haja lesz... kb a 12. héttől egy-két nap kivételével állandó gyomorégésem van. Gyakorlatilag mindentől. egyedül a fagyi segít nekem, de az sajna nagyon hizlal... ettől függetlenül olykor ehhez folyamodom.

L. 28+3

2009. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én gyomrom is nagyon égett, és szinte tök kopaszon (kis pihékkel) született a lányom. Magam részéről én cáfolnám.. :)
2009. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem elejétől ég a gyomrom mai napi 28 hetes vagyok már! Ha igaz lenne a néphit akkor hosszú hajjal születne a kicsikém :)!
2009. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a pasinak meg pláne :D Jó pofa. Annyira nem vagyok elkeseredve, mert szerencsére eddig minden "mellékhatást" megúsztam, és ez most igazán belefér, annak ellenére, hogy nagyon kellemetlen. A hosszú haj tudom hogy csak babona, de a baránőmnek bejött mindkét csemeténél, és a babonáknak van valami alapja, vagy nem :S
2009. máj. 22. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Végig égett a gyomrom a terhesség alatt, és kopasz babám lett :)
2009. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagy hajú babám született és a terhességem alatt egyszer sem égett a gyomrom. :) Én is cáfolnám... amúgy ezt a feltevést már én is hallottam.
2009. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, ez a hit babona,(bár édes). Ezen a website-on van magyarázat: [link]

Nekem is van (33 hetes és 3 napos terhes vagyok) gyomorégésem, már vagy két-három hónapja hol elmegy, hol visszajön, és igen kellemetlen tud lenni, úgy éget...

Ami számomra bevált, és remélem, neked és másoknak is segíteni fog:

- hideg tej (napi 3/4-1 litert is megiszom, ami a görcsök ellen is jó, és a babának is ad kalciumot, az alacsony zsírtartalmú a legjobb),

-más tejtermékek, pl joghurt, ezek az előzővel együtt mind segítenek semlegesíteni a savat, és hűtenek is,

-ha nincs más, egy pohár hideg víz is jó,

-alváskor magasabb párna a fejed alá, hogy ne tudjon olyan könnyen visszafolyni a sav,

- plusz nekem felírtak egy Omeprazole nevű gyógyszert, amiből elég napi egy, és azzal és a többivel (tej, stb.) elmúlik egy-két-három hétre, aztán visszajön, de így szerencsére csak ritkán rossz, és akkor nem tart sokáig (1, max 2 napot). Sok szerencsét!

2009. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!