Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van ha az ember nem jár...

Mi van ha az ember nem jár terhestanácsadásra?

Figyelt kérdés
A szitu a következő, messze van a tanácsadó és a kislányom nem járhat bölcsibe mivel itthon vagyok, ezért húzzam magammal. Nem vagyok felelőtlen ne értsetek félre sőt, hetente járok be a kórházba egy injekciókúra miatt ott mindig megbeszélem az orvosommal mi a helyzet hogy vagyok stb. 2 hetente járok a magánrendelőbe méhszájvizsgálat uh stb, vizelet súly vérnyomás mérés. A régi védőnőm nyugdíjba ment akihez eddig jártam és ő olyan rugalmas volt hogy itt a baba tanácsadóba elrendezett havonta, de ő januártól nincs. Az új fiatal csaj meg itt nem fogad hiába itt van a babatanácsadóba terheseket csak az 5kmre lévő terhestanácsadóba fogad. Már elegem van ebből a sok járkálásból. 26hkm
2012. jan. 5. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nekem azt mondták, ha 4 terhestanácsadáson részt veszek, akkor a születést követően kapok a gyerek után 65e-ft-ot.
2012. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom "megtagadhatod" a védőnői szolgálat által nyújtott segítséget. Kérdez meg a védőnőt vagy orvost,vagy neten keress rá.
2012. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok: az anyasági segélyhez 4 pecsét kell, lehet orvostól is!
2012. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
semmi, kitöltesz egy papírt, hogy nem kérsz a védőnőből, azt odaadod neki és vége is, nem kell többet találkoznotok. A dokihoz nyilván jársz továbbra is a baba és a saját magad érdekében, védőnőhöz nem kötelező járni a 4 pecsét is a dokitól kell az anyaságihoz.
2012. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
A 4 pecsétnek nézz utána, nálunk azt is a védőnő adta ki (az igazolást az 1x anyaságihoz), és nekünk a 16 hetes és a többi laborba szóló beutalót és errdményeket is a védőben figyelték. Ha az orvosod ezt leköveti, és a pecsétek is jók tőle, akkor sztem felesleges.
2012. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én lemondtam a védőnői szolgáltatást, nem kötelező! Aláírsz egy papírt a védőnőnél, ekkor a gyermekjóléti szolgálatnak kötelességük kijönni házhoz megnézni minden rendben van-e, hozzám egy fiatal csaj jött, itt volt negyed órát aztán mondta is hogy nem zavarnak többet...
2012. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnek elő van írva, hogy hányszor kell randiznotok a terhesség alatt. De neked nincs :)


Én most várom a 3. gyerekemet, a védőnő a kiskönyv kiállításakor: "gondolom, neked már nem tudok újat mondani". Azóta kétszer találkoztunk, egyszer ő volt kint, egyszer én mentem hozzá. A szülésig nem is szándékozom többször menni, de nem is igényli.

27.hetes km

2012. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

na azért le ne beszéljük már!

Vizeletet,vérképet meg a kitudja még miket hol néznek akkor neki? Ő maga otthon?

meg ha eltud járni hetente kórházba akkor oly nagy ritkán igazán oda is befáradhatna.

2012. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

elég, ha az orvosod igazol 4 vizsgálatot.

hagyd a francba ezt a védőnőt.

2012. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a védőnő soha semmilyen papírt nem nézett meg, nem mért súlyt, nem mért haskörfogatot, nem volt nála doppler, azért mentem, hogy megkérdezze, hogy vagyok, mondtam jól, van-e valami kérdésem, nincs, köszi, viszlát. ezért igazán nem kell járni. A kérdező is írta, hogy a dokija látja rendszeresen.
2012. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!