Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy megy ez? 4 hetes 6 napos...

Hogy megy ez? 4 hetes 6 napos kismami vagyok, múlt héten pénteken voltam dokinál először. Azt mondta, hogy menjek vissza 2 hét múlva.

Figyelt kérdés
A továbbiakat majd a doki mondja el? tehát,hogy keressem fel a védőnőt,vitaminokat ír fel stb? mit fog vizsgálni,ha visszamegyek? Hüvelyi Uh volt,akkor mondta,hogy 5mm-es az embrió és megfelel a terhesség az időpontnak. ja és,hogy méhen belüli.
2012. jan. 8. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az sztk-s dokim nekem nem mondott semmit, ha nem kérdeztem rá (persze tök jó ez így, mert az ember azt sem tudja, hogy mit kell kérdezni...).

Én neten olvasgattam mi hogy megy, aztán magamtól döntöttem.

Vitamint nem írt fel a doki.

Így magamtól vettem vitamint a patikában, kikérdeztem a patikusnőt róla. Mikor biztossá vált, hogy terhes vagyok utána felhívtam a védőnői szolgálatot is itt nálunk, hogy mikor kell mennem hozzájuk. Én 8 hetesen voltam először védőnőnél.

S sztk-s doki helyett pedig innentől magánhoz jártam, aki szerencsére sokkal több dologról tájékoztatott.


Ha visszamész majd dokihoz, lehet lesz már szívhang. Ilyenkor ez egy nagy fordulópont a terhesség elején.

2012. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ad majd beutalókat mindig ahová menni kell (labor, UH ha nem ő csinálja, NST, stb) Ő meg kb havonta megnéz, a leleteket is, nem feltétlenül vizsgál meg mindig, ez dokifüggő.


Ha a terhességi vitamint még nem mondta, akkor is kezd el szedni, igazából már nem ártott volna eddig sem szedni, sőt eddig lett volna a legfontosabb. Nem írja fel, nem receptköteles, vedd meg amelyik szimpi.


Védőnőt is mondja majd, a terhességről szóló bizonyítékkal (UH) kell felkeresni 12. hétig valamikor. Nálunk a védőnő is mindig elmondta hogy most milyen vizsgálat esedékes majd.

2012. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi:) eddig csak egy papírt kaptam,amin az van,hogy vissza kell mennem és hogy 5 mm-es a petezsák és az embrió.
2012. jan. 8. 14:35
 4/16 A kérdező kommentje:
amúgy Cetebe 500-at szedek és MgB6-ot ez kevés? Azt hallottam az Elevitről,hogy vízfejű lesz tőle a gyerek.
2012. jan. 8. 14:37
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj dehogy lesz vízfejű a gyerek az elevittől. Az csak egy multivitamin, mitől lenne tőle beteg a gyerek???


Ha gondolod, szedj kismamavitamint, ha nem, nem.


Én szedtem az elevitet, két egészséges gyerekem van.


Egyébként gratulálok a babádhoz.

2012. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egy mentős ismerősöm mondta,hogy a gyerek feje jobban nő tőle,ezért gondoltam. Szerintem majd körülnézek mi a repertoár,elérhető árban,mert egy fizu van csak:(
2012. jan. 8. 14:48
 7/16 A kérdező kommentje:
Amúgy az normális dolog,hogy olyan morgás van a hasamban,mint menzesz előt szokott lenni? Félek,mert 37 éves vagyok.
2012. jan. 8. 14:49
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem a vitaminoktól lesz vízfejű, meg nagy, meg hülye meg stb. a gyerek.

Nyugodtan szedd a vitamint, akár az Elevitet is.

De ha nagyon ellenzed, akkor szerintem szedj azért folsavat is.


Terhességben lehet bármi normális, az is hogy morog a pocid. A gyomrod, beleid, minden átrendeződik odabent, úgyhogy bármi produkálhat ilyen tüneteket, anélkül, hogy baj lenne. Hormonálisan és testileg óriási változáson mész keresztül. Most még, kívülről nem látszódik semmi, de odabent felfordul a világ. :)

2012. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
KÖszi,egy picit megnyugodtam:) annyira szeretnénk ezt a csöppséget is és még annyira pici.
2012. jan. 8. 14:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jól mérték? 5 hetesen még nem lehet 5mm-es az embrió, max 6. hét után. Ilyenkor petezsák látszik, még szívhang se nagyon van. Nem 6 hetes vagy?
2012. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!