Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell vennem a ruhákat?

Hogy kell vennem a ruhákat?

Figyelt kérdés
Azt javasolják, hogy inkább több 62 méretű legyen, mint 56. De ha 0-3 hónapos korig van, az pontosan milyen méret? Mégis fura lenne, ha 3-6 hónaposat vennék egy pici babának!Segítenétek eligazodni?
2012. jan. 10. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem baj ha egy kicsit nagyobb rá, az 56os ruhák az újszülött méretűek valóban, de kb. 2-3 hétig lesznek jó a picire... a 62-es mérettek van esély, hogy 3 hónapig is jók:)
2012. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ok, de a kérdésem az, hogy 0-3 hónapos korig vagy 6-3 hónaposig vegyem, ha csak így van ráírva?
2012. jan. 10. 19:23
 3/15 anonim ***** válasza:

Itt egy link a méretekről: [link]

56-osból azért nem érdemes sokat venni, mert nem tudod mekkora lesz a babád. Ha 50 centi körül születik, akkor még kb. 1 hónapig hordhatja, de ha 60 centi körül, akkor már kicsi lesz. Ha néhány 56-ost veszel és mikor megszületik a babád úgy gondolod, hogy még kéne, akkor tudsz még venni, vagy kérhetsz is ajándékba (sok ismerős, családtag kérdezi ilyenkor, hogy mit vigyen babalátogatóba és tündéri babaholmikat szerintem sokan szívesen vásárolnak). A 62-esbe meg úgyis hipp-hopp belenő!

2012. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szia,

mi 55 cm-el születtünk, így az 56-os ruhák nem is lettek jók. 62-t hordtunk. Szerintem is több 62-t vegyél.

2012. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Megpróbálom egyértelműbben kérdezni. A 0-3 hóig "számozott" ruhát kell vennem vagy a 3-6ig?? Van amelyikre ez van írva és nem 56 vagy 62.
2012. jan. 10. 19:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tipikusan az az anyuka vagyok aki minden féle extraúj kacatot beszerzett a babának már 20 hetes terhes korig. (De mindenféle extradigitális dolgokat, amik nélkül persze lehet lézetni, és más csak nevet rajta. különös módon én mégis ki tudok sokmindent használni)Mégis nagyon megbántam, hogy a gyerek születéséig annyi kisruhát vettem, hogy 5 gyerek ruhatára is kifért volna. Gondoltam nem bízom a véletlenre és 4 méretből is bevásároltam (vadiúj ruhácskák) vettem 50-es, 52-es, 56-os és 62-es ruhácskákat még vettem néhány azt hiszem 44-es méretűt ami extramini koraszülöttekre való, mivel én és párom is nagyon kicsi babák voltunk. Én 2,3-al születtem. Mivel szeptemberben született meg a 4 hós kislányom így készültem néhány melegebbel is, ha hamarabb érkezne. Kislányom 52cm-el született. Most 4 hónaposan éppen hogy feszül rá a 74-es, de már 80asokat vettem rá.

Én a helyedben ha úgyis új ruhákat veszel nézd ki őket interneten (pl brendon.hu) írd össze amelyik kell. Amikor pedig megszületik abban a méretben rendeld le ami neki lesz rá jó. Nekem annak ellenére, hogy 52el született mégis 56-os volt csak jó rá, mert a lába hosszabb. A kórházban nem adhatsz rá saját ruhát. nekem sem lehetett pedig fizetős magán szobában voltam a picurral egyedül(+ apa reggeltől estig velünk lehetett).

Amig ki nem jösztök elküldöd apát, hogy amiket kinéztél hozza el. Egyébként ha előre vásárolsz....biztosan lesz olyan amit nem fogsz tudni soha ráadni. Én úgy vagyok vele, hogy majd a babáira ráaggatja... De azért megnéztem volna a kis manómat azokban a kis vagány ruhaszettekben amit (kisebb vagyonért) vettem neki. Most is amibe belenőtt azt hittem már szoknyás idő lesz... Külön szekrény van a már kinőtt ruháinak (4 hónaposan!!!). Nah azért a legdrágább kisszoknyáját (16e) csak ráadtam vastagharisnyával meg hosszúujjú bodyval szilveszterkor néhány kép erejéig...

2012. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jah a lényeg: sztem ne vegyél igazán! Ráadásúl 2 hetes korától már mehetsz vele sétálni. Nagyon nagy élmény hogy a bezártságból kiszabadulhattok. Én is akkor vásárolgattam neki rengeteg dolgot de akkor már a 62-t kellett vegyem rá...1 hónaposan 4 cmt nőtt, de valahogy a combja hosszú...mi 4 hósan a 6-9ig hordjuk(zara-nál így lehet lerendelni a ruhát nem méretre)
2012. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Angol méret Magyar méret


Small baby 50 cm


Newborn 56 cm


0-3 hó 62 cm


3-6 hó 68 cm


6-9 hó 74 cm


9-12 hó 80 cm


12-18 hó 86 cm


18-24 hó 92 cm


2-3 év 98 cm


3-4 év 104 cm

2012. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Választ még mindig nem kaptam, de köszi a segítőkészséget. Nem feltétlenül újakat veszünk, újszerűeket inkább, de csak hóra vannak beosztva nem méretre.
2012. jan. 10. 19:48
 10/15 anonim ***** válasza:
szia, a tescos rucik hátulján az van: 0-0 az 56-os méret, a 0-3 hós az 62 cm. Szerintem 0-3 hós ruhákat vegyél. Max egy ideig nagy lesz, de az én fiam 58 született, és mi az 56-ost nem is hordtuk.
2012. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!