Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lenézik az emberek, ha egy nő...

Lenézik az emberek, ha egy nő 19-20 évesen vár gyermeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, sajnáljátok, vagy felelőtlennek tartjátok? Pl. ha rosszak az anyagi körülményei, de nem tehetett másképp, viszont van egy szerető, megbízható párja, aki támogatja.

Korabeliektől is kérdezem, ha megtudnátok egy főiskolai társaitokról, vagy volt osztálytársatokról, hogy terhes, örülnétek neki, vagy sajnálnátok, és ezen csámcsognátok?


2009. máj. 25. 08:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én 28 vagyok. Első gyermekünket várom. De kinézek vagy 20 évesnek. Annyinak néznek általában. Jól meg is néznek a pocakommal - teljesen úgy érzem, hogy azért, hogy "Hú! ilyen fiatalon!"

Szóval tutira csámcsognak majd rajtad - ha rólad van szó.

De ne érdekeljen! Tök jó, hogy a babát mindketten szeretnétek! Örüljetek neki felhőtlenül! A meggondolatlan véleményekre meg oda se figyelj!


:)

Üdv:

30 hetes 28 éves 20-nak kinéző kismami

:)

2009. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

én 17 évesen ( 2 hónap híján 18) szültem, és senki nem nézett le, legalább is nem mondták a szemembe. Az iskolát estin befejeztem, és gyes alatt letettem 1 szakmát is. Nemsokra rá jött a kistesó, és most 22 vagyok, a lányom 4, fiam 3 éves lesz. A kicsit most szoktatom oviba, mert megyek dolgozni.

Saját lakást vásároltunk, fenntartjuk, normálisan nevelem a gyerekeimet, soha semmi külömbséget nem vettem észre magam, és a 30 éves anyukák között.

Szerintem nem a koron múlik, hanem a szellemi érettségen.

Mondjuk a 14 éves anyukákat én sem pártolom.

2009. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én főiskolára jártam mikor terhes lettem, illetve egy másik csop.társam is.

Már a vége felé jártunk a sulinak én az államvizsgakor voltam 18-20 hetes terhes.

Ő egyből elmondta mindenkinek, háááát elég sokan megszólták, hogy mire meg hova, meg minek ilyen fiatalon (22-23 évesek voltunk) és a hapsinak se volt nagyon semmije (mondjuk legalább dolgozott) meg neki se stb.

Szóval inkább sajnálták (vagy csak irigykedtek, ezt azóta se tudom...) így én inkább (meg amúgy is) titokban tartottam, szerencsére nem foglalkoztak velem, tünetem nem volt és csak azt hitték híztam és kész:)

Nekem xarul esett volna ha velem is ilyen lesajnálók.

Egyébként meg ember függő ez sztem, mert az a barátnőm 23 évesen se volt rá érett h anya legyen, van aki meg már 18 évesen alkalmas rá.

Én sokszor azt látom hogy sokan azért vállalnak gyerkőcöt már ilyen fiatalon, mert nem tudnak mit kezdeni az életükkel, tanulni nem szeretnének, munkahelyüket nem szeretik esetleg, és úgy gondolják egy babával otthon lenni az tiszta "hawai" :))

Pedig ugye nagyon macerás is (azontúl persze hogy csodálatos dolog).

2009. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

19-20 évesen már érett a szervezeted a baba kihordására, a felnevelésével kapcsolatban meg az számít legjobban, hogy mennyire vagy érett és felelős gondolkodású. Sokan szülnek 25 éves kor után, aztán szegény gyereknek megkeserítik az életét.

Ebben a korban már nem gáz, viszont 16-17 évesen még igen.

2009. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hat az igazat megvalva ha rosszak az anyagi korulmenyei akkor en sajnalnam meg akkor is ha van mellette valaki. De kihangsulyozom nem a kora miatt mert ugyan ugy sajnalnam azt aki 30 evesen var babat de rossz az anyagi helyzete. Engem az nem dobbent le ha valaki 20 evesen var babat, ha az a baba olyan helyre erkezik ahol fel vannak keszulve ra. Igaz en idosebb vagyok de baratnom 19 evesen szult. Semmi gond nem volt vele es most sincs 10 ev mulva, de az a baba elfogadhato anyagi korulmenyek koze erkezett es akartak, tervezett baba volt 4 eve voltak egyutt es ket eve eltek kozos lakasban (sajat hazban). Szoval szamomra csak akkor sajnalatos a dolog ha a baba nem tervezett es rossz anyagi korulmenyek koze erkezik. Tudom, hogy manapsag nagyon nehez megteremteni barmit is de ha mar erkezik a baba akkor legyen tervezett baba es azert valamennyire latszodjon egy halvany remeny anyagi teren is, nem ugy, hogy: ‘megszuljuk aztan lesz majd valahogy, csak nem halunk ehen’ (ezt a felfogast en sajnos nem tudom elfogadni, felelotlensegnek tartom az anya reszerol). Ha barmelyik osztalytarsam babat varna es tudnam, hogy tervezett baba, varjak es ok akartak igy akkor szivbol orulnek neki de ha valaki felelotlensebol esik teherbe es a baba rossz anyagi korulmenyek koze erkezik akkor es sajnalnam az illetot es a babat is.

Lenezni sosem nezek le senkit, egy konyvet sem a boritojarol itelek meg hanem a tartalmarol. :)

2009. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

09:02-es! egy 25 év feletti anyuka miért keseríti meg a gyereke életét???

31 éves anyuka

2009. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet pontos választ adni erre a kérdésre, szerintem azoknak a véleménye számít akik ismernek közelről. A legjobb barátok, olyan emberek akik tudják mire vagy képes.

Én 16 évesen szültem az első fiamat.

Most 9 éves, az öcsikéje 1 éves. Itt vagyok 25 évesen kétgyermekes anyukaként és még előttem van az élet.

Akik igazán ismertek azok pontosan tudták, hogy tényleg ez való nekem és nem a discoba járás, részegen haza stb.

És sokszor azon a véleményen voltam, hogy 16 évesen is jobban el tudtam látni a babát, mint mások 30 fölött sem.

Nem kell foglalkozni az idegenekkel,

csak azokkal akik szeretnek téged!

Sulit én is a gyerek mellett csináltam, apával építkeztünk, nem volt egyszerű, de szépen lassan rendeződtek a dolgok. :)

2009. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 19 évesen szültem meg a kislányom.Apuka is egyidös velem.Nekünk sajnos még nincs saját házunk,és nem házasodtunk össze,de szeretjük egymást,és véleményünk szerint(meg mások szerint is)nagyon jó szülök vagyunk.Nekem azt mondták,hogy büszke lehetek,hogy ilyen fiatalon van egy ilyen gyönyörü kislányom.És el se lehet mondani,mennyi boldogságot kapok töle.És nagyon jó érzés,mikor idösebbektöl kapom az elismerést(akik kiskorom ota ismernek),hogy milyen jó látni,hogy ilyen fiatalon ennyire jó anya vagyok.Anyukámékkal élünk még(párom is itt van velünk),de nem engedtem meg mikor segiteni akartak,hogy bármit is megcsináljanak helyettem.Az én feladatom,én vagyok az anyja a 8 hós kis angyalnak.Soha nem hagytam itthon,csak egyszer,mikor vissza kellett mennem orvoshoz,akkor is rohantam hozzá haza.EGyszerüen imádom,és egy percig nem bántam meg.
2009. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Adri baba ***** válasza:
100%

Én 21 éves vagyok és 37hetes kismama,a begyöpösödött emberek keserítík meg a gyermekük életét nem a fiatal kismamák.

Nagyanyáink is 20 évesen szültek.Nyugodtan szülje meg ha van rá lehetősége!!!sok sikert hozzá,és boldogságot:))

2009. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hónap híján voltam 18 éves, amikor szültem a kislányomat, én is estin jártam suliba, most 20 leszek és 18 hetes terhes vagyok a 2. babánkkal. Férjhez mentem, vettünk házat, nevelem a gyereket normálisan és nem érzem magam kevesebbnek bárkinél is. Én úgy érzem, h felnőttem erre a feladatra, nekem nem hiányzik a bulizós élet, sőt, ha nem lenne gyerekem akkor se lennék ilyen. Igaz, h sokan hülyének néznek, de ők nem értik az én helyzetemet, nincsenek a helyembe. Engem nem kell sajnálni se és felelőtlennek se érzem magam, mert iskola megvan, becsületesen, szeretetben neveljük a kislányt és majd a másik babát is ha megszületik. Igaz, h az első terhességnél megijedtem, mert suliba jártam, de most már büszke vagyok magamra, mert olyan dolgokat értem el 20 éves koromra, amit sokan még 30 évesen se.
2009. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!