Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lenézik az emberek, ha egy nő...

Lenézik az emberek, ha egy nő 19-20 évesen vár gyermeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, sajnáljátok, vagy felelőtlennek tartjátok? Pl. ha rosszak az anyagi körülményei, de nem tehetett másképp, viszont van egy szerető, megbízható párja, aki támogatja.

Korabeliektől is kérdezem, ha megtudnátok egy főiskolai társaitokról, vagy volt osztálytársatokról, hogy terhes, örülnétek neki, vagy sajnálnátok, és ezen csámcsognátok?


2009. máj. 25. 08:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Most 19 éves vagyok, decemberben leszek 20, a kedvesem pedig 29. Tegnap derült ki, hogy gyerekünk lesz, persze tervezett volt. Én elég érettnek érzem magam a feladathoz, a főiskolát csinálom tovább, sőt jövőre szeretném beadni a jelentkezésem tanító szakra is, mert minden vágyam, hogy az legyek. Elmondtuk egy-két ismerősünknek, jó barátunknak, hogy mi a tervünk, és ők mind nagyon kedvesen fogadták, örülnek neki. Szerintem nem az számít, hogy valaki hány évesen lesz anya, hanem, a szellemi, testi érettség. Mi nem élünk rossz anyagi körülmények között, én is tanulok, közben ilyen-olyan diákmunka, a kedvesemnak is van biztos munkája. Szóval én semmiféleképpen nem nézem le a fiatal anyákat, nemcsak azért mert én is vagyok/leszek, hanem egyébként se.
2009. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Én 16 évesen szültem, és a mai napig utálom az emberek hozzáállását a témához, mert egyszerűen elítélik, hiába érettségiztél kitűnőre (estin), szerztél nyelvvizsgát, hallgatsz két szakot az egyetemen, akkor is arra kíváncsiak mi van az apjával. Szétmentünk. Na és? Van lakásom, korrepetálok, 3 külföldi melóm volt amiből úgy felújítottam, hogy különb mint azoknak, ahol ketten vannak (mosogatással és takarítással kerestem meg a pénzt). Később kezdtem el szórakozni, tulképp behoztam a lemaradást, de érett fejjel, és nem estem abba a hibába, amibe a mai fiatalok. Ők már károsodott májjal meg tüdővel fognak szülni.

Ettől függetlenül pártolom az abortuszt, és szerintem csak azért tilos megtartani egy babát, mert nincs pénz a beavatkozásra.

Az egyetemen az egyik csoporttársam elmesélte, hogy terhes lett, és végig titkolta mindenki előtt, közben pedig elintézte, hogy örökbe adja. Megszülte, és lepasszolta. Állítólag későn vette észre, hogy terhes. Én ezen teljesen el voltam képedve. Nem tudom hogy lehet ezzel a tudattal együtt élni, és igenis értelmes emberek is követnek el hibákat. Én büszke vagyok a fiamra, de nagyon zavar az emberek véleménye, és hogy miért kötelességem nekem ezt mindig elmagyarázni, hogy mi volt hogy volt, hogy nem hagytak ott, nem keféltem össze-vissza, és tervezett volt...de igazából mondhatsz amit akarsz. Csak közben ő az, aki eladóként görnyed, én meg az eszemmel keresek pénzt.

2009. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én most 19 vagyok(Júli 3 -án töltöm a 20-at)és 35 hetes kismami vagyok vagyis junius végén fogok szülni.Engem sokan megbámulnak de mondani nem mondanak(legalábbis elöttem)semmit.A férjem 30 éves,külön lakásban élünk a szülőktől és mindenki azt mondja hogy nagyon jó szülők leszünk,nagy szeretetet fog kapni töllünk a kicsi,s ha másképp csinálhattam volna én akkor is belevágtam volna a baba dologba mert nagyon vágytam rá és a férjem is.Sulit kijártam,fél évet dolgoztam szóval semmi nem szólt és most sem szól elenne!Élvezzük a babavárás minden pillanatát a férjemmel együtt!Nagyon várjuk már a kisfiúnkat s ha minden jól megy 5 hét múlva találkozunk is vele! :) És még annyit hogy a szülők és nagyszülők is mindkét részről rettenetesen örültek a hírnek és a haverjaink,rokonok ugyan így!Ne foglalkozz mások véleményével,ha szeretnétek az a babát vállaljátok hisz se te se a párod már nem fog fiatalodni! :)

Vigyázz magadra!35 hetes kismami

2009. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

22éves 35hetes kismama vagyok, másoktól még nem hallottam, de a közvetlen családomtól(és csak az én szülői oldalamról) annál többször megkaptam, hogy mire meg hová, és hogy ezzel a gyerekkel csak tönkre tettem az életem meg az ehhez hasonló megjegyzések(eddig a tesóm nem mondta, hogy hülye voltam), pedig van egy felsőfokú végzettségem, jó szakmám, főiskolai diploma előtt állok, a párom szintén így van, van fedél a fejünk felett, mind a ketten dolgoztunk, és fogunk is, tehát nem segélyek meg szülők(persze mindig kapunk valamennyit zsebpénznek max 10e/hó/család), ergó anyagiak miatt nem gond. Bent a főiskolán mivel nagyon hamar látszott nem hízik, hanem babás eléggé megnéztek, de nem voltam hallhatóan beszédtéma.

Tény manapság eléggé furcsán néznek a fiatal kismamákra, addig amíg nem látnak a kulisszák mögé, hogy mibe mire vállalták a picit. Nemrég volt osztálytalálkozóm, úgy mentem oda, hogy na most majd menni fog az összesúgás a hátam mögött, és a vége az lett, hogy valamilyen szinten jobban állok, pár lányzóhoz képest. Családom, végzettségem, jó állásom van már most, nem pedig csak gondolkodok mit is akarok az élettől. És személy szerint jobban bánnám, ha nem lenne a manóka(nem tartjuk meg), mint azt, hogy idén nem megyek a Balatonhoz nyaralni, hogy jövőre nem Horvátországba ugrunk le.... Büszke vagyok arra, hogy anya vagyok/leszek, és nem kell szégyenkezni azért, mert valaki fiatalon lesz anya/szülő.

2009. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én nem nézem le, sőt nem is sajnálom!

Régebben, mondjuk a mi anyáink korában még teljesen normális volt, hogy egy nő a 20. éve környékén szült.

A mai felpörgött világ tehet arról, hogy ma már nem mernek vagy nem akarnak szülni hamar a nők. Ha magamból indulok ki 20 évesen még eszembe nem jutott, hogy gyereket szüljek. Sok tervem volt, amit meg akartam valósítani a gyermekvállalás előtt!Most 25 éves vagyok, 5 hónapos terhes és imádom még a gondolatát is annak, hogy anya leszek/vagyok. Kellett ez az 5 év ahhoz, hogy tapasztaljak, lássam mire vagyok képes és hogy minden téren alkalmas legyek anyának!

Az, hogy ki hány évesen vállal gyereket a saját döntése. Senkinek nincs joga lenézni, hiszen van aki 18 évesen is képes komoly szülőként nevelni a gyereket, van aki sosem lesz képes rá.

Sem lenézni, pláne sajnálni nem kell. Mindenki úgy él, ahogy akar.

2009. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 21 múltam.A 4.hónapban vagyok.A pocim is már igen csak látszik.Szerintem engem is néznek,főleg akkor lepődnek meg mikor kiderűl hogy házas vagyok és a párommal már 6 éve élek boldogan.sokan azt hiszik azért házasodtunk mert jön a baba,de ez nem így van hiszen akkor még nem is tudtuk.A babára vártunk nagyon rég és nem érdekel ki mit gondol.Persze vannak olyan esetek amikor felelőtlenségnek tartom.pl.ha egyedül van,nem támogatja senki.de egy 25 év feletti is tud nagyon felelőtlen lenni ez nem kor függő.

2009. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, hogy megosztottátok a gondolataitokat!

Természetesen én sem nézem le a fiatal édesanyákat, sőt! Nagyon jó volt olvasni, hogy vannak mg olyan nők, mint ti, akik nemcsak a karriert tartjátok fontosnak, hanem a család "szentségét" is... :) Ez az igazi talpköve a világnak.

Én 19 éves vagyok, decemberben leszek 20, és már nagyon szeretnék gyermeket, csak sajnos az anyagi körülmények még elég labilisak. Együtt élek egy csodálatos férfival, olyan harmóniában, és megértésben, amiről csak álmodoztam régen... elég érettnek érzem magam én is a feladatra, remélem az élet megteremti majd hozzá a lehetőségeket.

Mindenkinek jó babázást!!:)) A bölcs, útmutató neveléshez pedig sok erőt kívánok! :)

2009. máj. 25. 11:46
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az a kismama vok, aki ma 9:31-kor írt. Mi se vmi hatalmas mennyiségű pénzből élünk, de amire szükségünk van az megvan. Nyilván nem járunk nyaralni külföldre, elmegyünk helyette a közeli horgásztóra és ott is nagyon jól tudjuk magunkat érezni, vagy egyszerűen kimegyünk az udvarra. De pl. nincs rajtam márkás ruha, kínai cuccokba járunk, de kit érdekel? A gyereknek mindene megvan ami kell, tudok neki mindennap adni reggelit, ebédet, vacsorát és mindig kap vmi kis finomságot mellé. Szerintem ennyi bőven elég a boldog élethez. :D
2009. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!